Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Maj 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Sołectwo

 

Obrazy: herbprzezrmaly.png

 

  Obrazy: soltys_wybory.jpg 

 

 

 

 

 

Sołectwo Suchacz obejmuje

Suchacz, Bogdaniec, Peklewo, Połoniny i Nadbrzeże

Obrazy: rada.jpg

 

 

 

 

 

 

Rada Sołecka (od lewej): Hanna Rakoczy, Monika Jarkiewicz (sołtys), Artur Koczorowski, Katarzyna Jastrzębska, Katarzyna Rogowska.

 

 

 

 

 

W Sołectwie Suchacz sołtysem jest Monika Jarkiewicz

Radę Sołecką stanowią: Hanna Rakoczy, Katarzyna Rogowska, Katarzyna Jastrzębska i Artur Koczorowski. 

 

Wybory na sołtysa i do rady sołeckiej odbyły się 9 kwietnia 2015 roku. Wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej odbyły się 23 maja 2016 roku. Nowym członkiem RS został Artur Koczorowski.    

 

 

Telefon do sołtysa: 609 776334

Adres: Suchacz, ul. Wielmoży 5b, 82-340 Tolkmicko

eMail: monika.jarkiewicz(at)wp.pl

 

 

Rada Sołecka - dane kontaktowe

Hanna Rakoczy: hancyk3(at)wp.pl; tel. 608 048 594
Katarzyna Jastrzębska: kasia-jastrzebska(at)o2.pl; tel. 665 998 787
Katarzyna Rogowska: k.rogowska111(at)wp.pl; tel. 506 976 145

Artur Koczorowski: a-koczorowski(at)wp.pl;  tel. 665 305 333 

 

 

Sołectwo Suchacz to pięć miejscowości: Bogdaniec (82 mieszkańców), Połoniny (14 mieszkańców), Pęklewo (70 mieszkańców), Nadbrzeże (96 mieszkańców) i Suchacz (608 mieszkańców). Jest to obszar o powierzchni 12.668 ha z 870 mieszkańcami.

Podstawą prawną dla sołectwa jest jego Statut zatwierdzony uchwałą nr XV/108/04 Rady Miejskiej w Tolkmicku.

 


 

Poprzedni sołtysi Suchacza: Kazimierz Kosznik, Józef Rozwadowski, Adela Jeż, Wacław Pluta, Franciszek Raiński, Kazimierz Literski, Małgorzata Iwanicka, Józef Szczepański, Barbara Nowicka (2008-2015), Monika Jarkiewicz (2015-.........).

 

 

 

 


 

 

Nasza Wiejska to gazeta Sołectwa Suchacz wydawana w celu informowania mieszkańców o najważniejszych pracach Sołtysa i Rady Sołeckiej. Rozpowszechniana jest w postaci elektronicznej (w formacie PDF) oraz papierowej, udostępnianej w tradycycjnych miejscach poszczególnych miejscowości sołectwa.  

 

 

 

 

Obrazy: winietkanw.jpg

 

 

 

Nasza Wiejska nr 001/14.04.2015

Wybory na sołtysa i do rady sołeckiej: - 9 kwietnia 2015 r. odbyły się w Suchaczu wybory na sołtysa i do rady sołeckiej Sołectwa  Suchacz. Uczestniczyło w nich 114 uprawnionych do głosowania mieszkańców Bogdańca,  Pęklewa, Połonin, Nadbrzeża i Suchacza. Na funkcję sołtysa zgłoszono dwie kandydatury:  Teresę Jolantę Dąbrowską i Monikę Jarkiewicz.  W wyniku przeprowadzonego głosowania  tajnego poszczególne kandydatki otrzymały  następujące liczby ważnych głosów:  Monika  Jarkiewicz - 62,  Teresa Jolanta Dąbrowska -  43.  Na podstawie tego wyniku sołtysem  została Monika Jarkiewicz. W drugim głosowaniu wyłoniono Radę Sołecką. Zgłoszono  kandydatury: Mirosława Melerskiego, Katarzyny Jastrzębskiej, Mirosławy Kilczykowskiej,  Katarzyny Rogowskiej i Hanny Rakoczy. W wyniku głosowania tajnego ww. otrzymali następujące liczby ważnych głosów:  Mirosław Melerski - 53, Katarzyna  Jastrzębska - 49, Mirosława  Kilczykowska - 38, Katarzyna Rogowska - 56 i Hanna  Rakoczy - 64. Na podstawie tego wyniku do Rady Sołeckiej weszli: Mirosław  Melerski, Hanna Rakoczy, Katarzyna Jastrzębska i Katarzyna Rogowska. Oba  głosowania przeprowadziła Komisja Skrutacyjna (Wyborcza) w składzie: Janina Piotrowska, Jolanta Grzebiela, Marlena Szulc i Aleksandra Gierasimiuk. W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko: Andrzej Lemanowicz (Burmistrz) i Maria Małysko-Dudek (Sekretarz). Podziękowanie:  Szanowni Mieszkańcy Sołectwa Suchacz. Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział we wczorajszych  wyborach sołtysa oraz członków rady sołeckiej. Państwa obecność była nie tylko wypełnieniem obowiązku obywatelskiego, ale przede wszystkim wyrazem Waszego zainteresowania, zaangażowania oraz troski o losy naszego sołectwa. Szczególnie dziękuję tym wszystkim, którzy w tegorocznych wyborach obdarzyli mnie swoim zaufaniem i oddali swój głos na moją osobę. Wybór na sołtysa jest dla mnie ogromną mobilizacją i zachętą do działania na rzecz wszystkich mieszkańców. Chciałabym zapewnić, że jako sołtys swoje obowiązki będę wykonywała sumiennie, w poczuciu odpowiedzialności za wspólne dobro mieszkańców naszej wsi. Liczę rówież na to, że jako mieszkańcy będziecie Państwo chętnie ze mną współpracować. Monika Jarkiewicz.  Zobacz zdjęcia: Wybory 2015

 

Nasza Wiejska nr 002/15.04.2015

Szczepienie psów i kotów - komunikat: Informuje uprzejmie, iż lek. wet. Stefan Mazur z gabinetu weterynaryjnego w Nowakowie będzie przeprowadzał ochronne szczepienia przeciw wściekliźnie psów i kotów na terenie Sołectwa Suchacz, zgodnie z poniższym harmonogramem. Suchacz: 2 maja 2015 r. od 13.00 do 17.00 - parking przy nowej świetlicy. Pęklewo: po godz. 17.00 w centrum wsi. Bogdaniec: 2 maja 2015 r. od 12.00 - na osiedlu mieszkaniowym. Nadbrzeże: 5 maja 2015 r. o 13.00 - koło sklepu w Kamionku Wlk., o 14.00 koło Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i o 15.00 w leśnym osiedlu mieszkaniowym Nadbrzeże 7. Koszt szczepienia - 25 zł. Dobrze wiedzieć: Wścieklizna  to ostra choroba wirusowa, przebiegająca z objawami zapalenia mózgu i rdzenia, prowadząca nieuchronnie do śmierci. Przenoszona jest na człowieka wraz ze śliną chorego na wściekliznę zwierzęcia. Kontakt z chorym zwierzęciem grozi zawsze poważnymi konsekwencjami. Szczepienie na nią jest obowiązkowe i należy je powtarzać każdego roku. Obowiązek ten od strony prawnej dotyczy szczepienia przeciwko wściekliźnie psów, jednak ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, lekarze weterynarii zalecają, aby również koty i fretki, które wypuszczane są na zewnątrz poza mieszkania. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt w art. 56 ust. 1 nakłada obowiązek na właścicieli psów (powyżej 3 miesiąca życia) ochronnego szczepienia ich przeciwko wściekliźnie.  

 

Nasza Wiejska nr 003/20.04.2015

Sołtys wraz z Radą Sołectwa Suchacz zapraszają mieszkańców i przyjaciół naszych miejscowości na  Akcję Sprzątanie Świata w dniu 25 kwietnia 2015 r. (sobota) godz. 10:00. Zbiórka osób  zainteresowanych udziałem w akcji wiosennego sprzątania pozimowych pozostałości: Suchacz – parking wiejskiej świetlicy środowiskowej. Pozostałe miejscowości – zbiórki przy tablicach ogłoszeń. Zapraszamy serdecznie!  

 

Nasza Wiejska nr 004/25.04.2015

Sprzątanie Sołectwa: W sobotę 25 bm. w suchaczańskim sołectwie odbyło się wielkie sprzątanie. Pod lupą uczestników akcji znalazło się pięć miejscowości: Suchacz, Bogdaniec, Połoniny, Pęklewo i Nadbrzeże. Przez kilka godzin  grupa wolontariuszy nazbierała 68 worków śmieci. - Całego świata nie posprzątamy - mówi Krystyna Czajkowska - ale warto zadbać, chociaż o nasz Suchacz i jego piękne okolice. - Pierwszy krok w porządkowaniu sołectwa został zrobiony - dodaje Hanna Rakoczy - wierzę, że następnym razem chętnych będzie więcej. To, co dzisiaj zrobiono, to w sumie początek wielkiego sprzątania, które należy przeprowadzić. Śmieci jest wciąż bardzo dużo i prędzej czy później zostaną zebrane. Podjęta dziś przez nowo wybraną Radę Sołecką akcja zasługuje na uwagę. Na uznanie zasługuje postawa wolontariuszy, którym udało się zrobić ten pierwszy, trudny krok. Oto oni (kolejność nazwisk zupełnie przypadkowa): Krystyna Czajkowska, Maria Częścik, Jerzy Gierszewski, Hanna Kordowska, Damian Rakoczy, Hanna Rakoczy, Małgorzata Madeja, Katarzyna Jastrzębska, Aleksandra Wiącek, Karolina Jastrzębska, Monika Jarkiewicz, Alicja Jastrzębska, Halina Dziuban, Aleksandra Gierasimiuk, Jolanta Grzebiela, Sylwester Jarkiewicz, Wacław Pluta, Jan Pokropski, Wisława Pokropska, Barbara Meler, Jan Meler, Danuta Melerska, Mirosław Melerski i Wiktor Melerski. Wcześniej teren szkoły uporządkowali uczniowie i kadra miejscowej NSPiOP, a grupa seniorów z Terenowego Koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów posprzątała rejon pomnika ku pamięci "Bitwy Morskiej". - Co dalej z zebranymi śmieciami? - pyta jeden z uczestników akcji. - Teraz wszystko w rękach gminy - wyjaśnia Monika Jarkiewicz - sołtys. - Aby tylko nie zalegały zbyt długo - wypowiedź uzupełnia ktoś inny. Sprzątanie Sołectwa Suchacz było okazją do refleksji na temat bałaganu na prywatnych działkach zakupionych w różnym okresie czasu i pozostawionych na pastwę … śmieci. Kto ma się zająć porządkiem na tych posesjach? Wydaje się, że Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku ma stosowne instrumenty administracyjne, aby wymusić na właścicielach uporządkowanie swoich działek. Potrzeba tylko chęci ze strony urzędników i trochę zapału, jaki mieli dziś np. wolontariusze z Suchacza i Nadbrzeża. Rada Sołecka dziękuje: Rada Sołecka dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom akcji sprzątania Sołectwa, jaka miała miejsce 25 kwietnia 2015 roku. Dzięki Wam udało się zrobić pierwszy ważny krok w dziele estetyzacji wsi. 

 

Nasza Wiejska nr 005/08.05.2015

Komunikat Sołtysa o Zebraniu Wiejskim: We wtorek 12 maja 2015 r. o godzinie 17.00 (w drugim terminie o godzinie 17.15) w świetlicy wiejskiej w Suchaczu odbędzie się Zebranie Wiejskie. Tematem będzie działalność agencji rozrywkowej "Arena Wysoka" na terenie Suchacza oraz możliwość ewentualnego użyczenia części sołeckiej plaży dla jej celów. W Zebraniu zapowiedzieli udział właściciele ww. agencji.

 

Nasza Wiejska nr 006/08.05.2015

Zdrowie najważniejsze: W sobotę 23 maja br. o godzinie 11.00 w świetlicy wiejskiej w Suchaczu odbędzie się spotkanie pod hasłem Zdrowie najcenniejsze.  Przewidziany jest cykl wykładów specjalistycznych i pokazów: (a) Zdrowy styl życia, (b) Programy profilaktyczne realizowane przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, (c) Zalety Nordic Walking, (d) Pokaz ćwiczeń przy użyciu piłek.  W trakcie spotkania przeprowadzane będą bezpłatne badania profilaktyczne: (a) TSH - hormon tarczycy (dla mężczyzn i kobiet), (b) Magnez (dla mężczyzn i kobiet), (c) PSA - antygen gruczołu krokowego u mężczyzn (d) BMI - Oznaczania wskaźnika masy ciała (dla mężczyzn i kobiet), (e) Pomiar ciśnienia tętniczego krwi.  Gościem specjalnym będzie Elżbieta Gelert, Dyr. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i Posłanka na Sejm RP. Partnerami akcji są: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Kongres Kobiet, Elbląskie Wodne Pogotowie Ratunkowe.

 

Nasza Wiejska nr 007/08.05.2015

Komunikat: Najbliższy dyżur Sołtysa Sołectwa Suchacz będzie miał miejsce w świetlicy wiejskiej w dniu 18 maja br. (poniedziałek) od godz. 16.00 do 18.00. W tym czasie będą przyjmowane opłaty z tytułu za wywóz śmieci. Będzie także okazja do zgłaszania wszelkich uwag dot. suchaczańskiego sołectwa.   

Nasza Wiejska nr 008/08.05.2015

Harmonogram wywozu odpadów Odpady niesegregowane wywóz  co 2 tygodnie: maj: Połoniny:  15 i 29 maja; Bgdaniec, Nadbrzeże, Pęklewo, Suchacz: 8 i 22 maja. czerwiec: Połoniny: 12 i 26 czerwca; Bogdaniec, Nadbrzeże, Pęklewo, Suchacz: 5 i 19 czerwca. lipiec: Połoniny: 10 i 24 lipca; Bgdaniec, Nadbrzeże, Pęklewo, Suchacz:  3, 17  i 31 lipca. Odpady segregowane wywóz jeden raz w miesiącu:  maj : Bogdaniec,  Pęklewo,  Połoniny – każdy ostatni wtorek miesiąca. Suchacz, Nadbrzeże – każdy drugi wtorek miesiąca. czerwiec : Bogdaniec,  Pęklewo,  Połoniny –  każdy ostatni wtorek miesiąca. Suchacz, Nadbrzeże – każdy drugi wtorek miesiąca. lipiec: Bogdaniec,  Pęklewo,  Połoniny  – każdy ostatni wtorek miesiąca. Suchacz, Nadbrzeże  – każdy drugi wtorek miesiąca.

 

Nasza Wiejska nr 009/07.06.2015

Komunikat: Na ostatnim posiedzeniu w dniu 26.05.br. Rada Sołectwa Suchacz  podjęła uchwałę o przystąpieniu do uporządkowania pola namiotowego znajdującego się za byłą świetlicą Zefirek. W związku z powyższym prosi się wszystkich zainteresowanych o zabranie w terminie 2 tygodni zalegających pozostałości po byłej działalności. Po upływie wyznaczonego terminu wszystkie pozostawione materiały poddane zostaną utylizacji.

 

Nasza Wiejska nr 010/11.06.2015

Komunikat: W dniu 16 czerwca br. (wtorek)  o godzinie 17.30 w świetlicy wiejskiej w Suchaczu odbędzie się spotkanie mieszkańców sołectwa z udziałem Dyrektora Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu, przedstawiciela Zakładu Cleaner oraz przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko dotyczące realizacji  systemu gospodarki odpadami komunalnymi (wywozu śmieci) w gminie Tolkmicko (transport, zagospodarowanie itp.). Organizatorami spotkania są: - radna Pani Wiesława Pokropska, - radna Pani Jolanta Grzebiela, - sołtys Sołectwa Suchacz Monika Jarkiewicz.

 

Nasza Wiejska nr 011/10.08.2015

1. W najbliższy poniedziałek tj. 17 bm. o godzinie 18.00 sołtys Monika Jarkiewicz będzie pełniła dyżur w świetlicy wiejskiej w Suchaczu. Będzie można wtedy zapłacić podatek od nieruchomości lub dokonać opłaty za wywóz śmieci.  2. Wojewódzki Zarząd Dróg w Olsztynie poinformował Sołtysa Sołectwa Suchacz o planowanej przebudowie ronda w Suchaczu. Naprawa rozpocznie się 24 sierpnia br. i potrwa ok. tygodnia. Dotychczasowa kostka granitowa 9 cm x 11 cm będzie zamieniona na większą - 15 cm x 17 cm, co ma zapobiec w przyszłości wyrywaniu jej przez przejeżdżające samochody.   3. Sołtys składa podziękowania Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Tolkmicku za bardzo szybką i skuteczną naprawę nawierzchni fragmentu drogi przy ulicy Wolbromskiej.  

  

Nasza Wiejska nr 013/11.02.2016

1. W najbliższy wtorek tj. 16 lutego 2016 roku w godzinach od 15.30 do 17.00 sołtys Monika Jarkiewicz będzie pełniła dyżur w świetlicy wiejskiej w Suchaczu. Będzie można wtedy zapłacić za wywóz śmieci. 2. Informacja o posiedzeniu Rady Sołeckiej. 

 

 

Nasza Wiejska nr 014/02.04.2016

Komunikat: Dyżur sołtysa w świetlicy wiejskiej w Suchaczu będzie miał miejsce w dniu 16 lutego 2016 r. w godzinach od 15.30 do 17.00. Będzie wtedy możliwość m.in. dokonywania opłat za wywóz śmieci.

 

Nasza Wiejska nr 015/01.03.2016

Komunikat: Dyżur sołtysa w świetlicy wiejskiej w Suchaczu będzie miał miejsce w dniu 7 marca 2016 r. w godzinach od 15.30 do 17.00. Będzie wtedy możliwość m.in. dokonywania opłat z tytułu podatku.

 

 

Nasza Wiejska nr 016/02.04.2016

(1) 5 kwietnia 2016 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w świetlicy wiejskiej w Suchaczu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami policji. Omawiane będą sprawy zagrożeń oraz przyjmowane będą zgłoszenia dot. polepszenia bezpieczeństwa mieszkańców wsi, np. dodatkowego oświetlenia ulic itp. Policja zaprasza do udziału mieszkańców sołectwa Suchacz i sąsiednich miejscowości.  (2) 12 kwietnia 2016 r. (wtorek) o godzinie 18.00 w świetlicy przy ulicy Królowej Marii odbędzie się Zebranie Wiejskie z udziałem Burmistrza Tolkmicka. (3) 15 kwietnia 2016 r. (piątek) w Suchaczu zbierane będą odpady wielkogabarytowe np. stare meble, opony, zużyty sprzęt elektroniczny. Przedmioty przeznaczone do zabrania należy wystawić przed swoimi posesjami o w dniu wywozu godzinie 06.00.

 

 

Nasza Wiejska nr 017/07.04.2016

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk jest wielką nadzieją rybaków. Głównie tych, którzy zarobkują na swoich małych łodziach. Mówiono dziś (7 bm.) o tym w Suchaczu.  Pobyt ministra Gróbarczyka w Elblągu w sprawie projektowanego przekopu Mierzei Wiślanej był okazją do zorganizowania spotkania rybaków z pobliskiego regionu i przedstawienia problemów z jakimi się borykają. Najpierw miało to miejsce w Tolkmicku, następnie w Suchaczu, gdzie dyskusję z ministrem zorganizowała Lokalna Grupa Rybacka. Postulowali zniesienie opłat i ograniczeń jakie obecnie obowiązująca ustawa nakłada na rybaków, którzy nie są w stanie podołać zbyt restrykcyjnym przepisom. W porównaniu do tzw. rybołówstwa przemysłowego, rybacy z małych  nadzalewowych portów są na zdecydowanie gorszej pozycji. Uwagę zwracała troska o środowisko, które poprzez tzw. połowy paszowe np. w Zatoce Gdańskiej ulega ogromnej degradacji. Ma to bezpośredni wpływ na wody Zalewu Wiślanego, bo oba akweny są ze sobą połączone. Rybackich żali wysłuchiwali jeszcze - oprócz ministra Marka Grabarczyka - inni przedstawiciele administracji państwowej i posłowie obecni na spotkaniu. Największą aktywność przejawiał sam minister, który odnosząc się do zgłaszanych postulatów zapewnił o szybkim zajęciu się nimi. - Nowy minister jest wielką nadzieją dla rybaków - ocenił i krótko podsumował dzisiejsze spotkanie jeden z uczestników. Spotkanie w Suchaczu zorganizowała Lokalna Grupa Rybacka ze Zbigniewem Jadczukiem na czele i przy aktywnej pomocy Marleny Szulc, Darii Jadczuk i Moniki Jarkiewicz.    

 

 

Nasza Wiejska nr 018/21.04.2016

Z udziałem Burmistrza Andrzeja Lemanowicza jego zastępcy Józefa Zamojcina i sekretarza gminy Marii Małysko-Dudek w drugiej połowie kwietnia  w Suchaczu odbyło się Zebranie Wiejskie. Obecne były: Wiesława Pokropska i Jolanta Grzebiela - radne miasta Tolkmicko z obwodu Suchacz. Spotkanie poświęcone było głównie sprawom sołectwa i aktualnej sytuacji w gminie Tolkmicko. Zebranie odbyło się po roku urzędowania nowego Sołtysa i wybranej 9 kwietnia 2015 roku Rady Sołeckiej. Podsumowanie tego okresu było zatem okazją do przedstawienia zgromadzonym mieszkańcom najważniejszych spraw jakimi dotychczas zajmowała się Rada Sołecka. Według omówionego przez Sołtysa sprawozdania, za takie uznać należy: (1) Oficjalne przekazanie środków trwałych sołectwa i sporządzenie protokółu rozbieżności. (2) Aktywny udział całej rady sołeckiej i kilkunastu mieszkańców w akcji "Sprzątanie świata". (3) Zamontowanie na budynku sklepu gabloty przeznaczonej na informacje i ogłoszenia. (4) Zebranie Wiejskie dot. organizacji letniej imprezowni "Arena Wysoka" w Suchaczu. (5) Ciąg dalszy prac porządkowych w całej wsi z udziałem członków poszczególnych stowarzyszeń. (6) Zorganizowanie akcji "Zdrowie jest najważniejsze" podczas której przebadanych zostało bezpłatnie kilkudziesięciu mieszkańców sołectwa. (7) Pozyskanie sponsora i wykonawcy nowej tablicy informacyjnej. (8) Interwencja w sprawie posadowienia tablicy "Pętla żuławska". (10) Zebranie Wiejskie w sprawie odpadów komunalnych. (11) Interwencja w sprawie złamanej płyty  rogowej na ul. Wolbromskiej i jej naprawa. (12) Spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Elbląg dot. planowanej budowy wiaty widokowej w Suchaczu. (13) Udział w imprezach integracyjnych "Noc Świętojańska Nad Zalewem Wiślanym" i "Na dobry początek wakacji". (14) Zgłoszenie do ZDP i ZDW w Elblągu dot. koszenia poboczy drogi powiatowej (N1134) i wojewódzkiej (503). (15) Koszenie poboczy drogi z Suchacza do Pęklewa - po uprzednim znalezieniu sponsora i wykonawcy robót. (16) Dwukrotne interwencje wspólnie z Dziennikiem Elbląskim dot. naprawy ronda.  (17) Budowa nowego przejścia na plac zabawa w Suchaczu. (18) Pielęgnacja terenu przy świetlicy (koszenie, wycinka krzaków, sprzątanie śmieci itp.).   (19) Interwencje w Nadleśnictwie w sprawie grasujących dzików.(20) Wyjazd do Poznania na podsumowanie konkursu "Wieś innowacyjna". (21) Zgłoszenie do UMiG dot. dodatkowego oświetlenia na ul. Wielmoży. (22) Wigilia wiejska. (23) Ustawienie choinki świątecznej. (24) Organizacja 24. Finału WOŚP i zebranie ok. 7.000 zł. (25) Zgłaszanie / interwencje dot. odśnieżania wsi. (26) Spotkanie w UMiG dot. funkcjonowania świetlicy wiejskiej. (27) Interwencja dot. drogi powiatowej N1134 z Suchacza do Nadbrzeża. (28) Zgłoszenie niedrożności przepustu pod jezdnią na DW 503 przy ul. Wielmoży. (29) Spotkanie mieszkańców z przedstawicielami policji ws. mapy zagrożeń. (30) Jesienna akcja nasadzeń krokusów w miejscach publicznych i prywatnych ogródkach przydomowych. (31) Spotkanie ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka  z rybakami.  (32) Ustanowienie dodatkowego przystanku autobusowego na ul. Wielmoży. (33) Załatwienie wycinki suchych drzew przy ulicy Królowej Marii. (34) Rozpoczęcie wydawania gazetki informacyjnej "Nasza Wiejska".  (35) Organizacja i koordynacja konkursu na najpiękniejszą posesję i ogródek przydomowy. Po sprawozdaniu sołtysa, ze swoją informacją wystąpił burmistrz Andrzej Lemanowicz. Zapoznał zebranych przede wszystkim z niektórymi pozycjami budżetu gminy, planem naprawczym i związaną z tym polityką oszczędnościową. Po obu wystąpieniach wywiązała się dyskusja, w której mieszkańcy zgłaszali swoje, ale nie tylko swoje, problemy. Najwięcej czasu poświęcono problemowi nowych działek na ul. Królowej Marii i wytyczonej do nich drogi przebiegającej w pobliżu istniejących tam zabudowań. Zgłoszono także problem uzupełnienia składu rady sołeckiej. Tym ma zająć się w najbliższym czasie rada gmina, która podejmie stosowną uchwałę. Na zebraniu odnotowano stosunkowo niską frekwencję mieszkańców. - To raczej dobra sytuacja, bo oznacza, że rada sołecka pracuje dobrze i nie ma specjalnych powodów do częstego spotykania się i narzekania. - oceniała jedna z mieszakanek. - Ludzie widzą co się dzieje we wsi, coraz chętniej włączają się w różne akcje, często nie szczędząc grosza na cele społeczne, - dodał inny mieszkanniec Suchacza.  Rzeczywiście! Do niektórych działań suchaczańskiej Rady Sołeckiej udało się przekonać nawet kilkunastu mieszkańców Elbląga, Tolkmicka i Jagodna; były nawet cztery przypadki aktywnego wsparcia spoza granic kraju. - Wiele spraw udało się załatwić dzięki zaangażowaniu miejscowych stowarzyszeń - powiedziała sołtys Monika Jarkiewicz, - to zespoły aktywnych, wspaniałych ludzi, z którymi pracuje się naprawdę doskonale. Także, i przede wszystkim, z Radą Sołecką - dodała. W suchaczańskim sołectwie wciąż jest wiele do zrobienia. Głównie w obszarze indywidualnych spraw mieszkańców. Rozwiązywanie takich właśnie problemów rada sołecka uznaje za priorytetowe.

 

 

Nasza Wiejska nr 019/12.05.2016

Komunikat: Dyżur sołtysa w świetlicy wiejskiej w Suchaczu będzie miał miejsce w dniu 18 maja 2016 r. w godzinach od 15.30 do 17.30. Będzie wtedy możliwość m.in. dokonywania opłat z tytułu podatku.

 

Nasza Wiejska nr 020/22.05.2016

Zebranie Wiejskie w sprawie wyborów uzupełniających do rady sołeckiej odbędzie się 23 maja 2016 roku o gdzionie 18.00 w świetlicy w Suchaczu. 

 

Nasza Wiejska nr 021/12.05.2016

Dyżur sołtysa w świetlicy wiejskiej w Suchaczu będzie miał miejsce w dniu 23 sierpnia 2016 r. w godzinach od 17.30 do 19.00. Będzie wtedy możliwość m.in. dokonywania opłat z tytułu podatku i za wywóz śmieci.

 

 

Nasza Wiejska nr 022/12.11.2016

Dyżur sołtysa w świetlicy wiejskiej w Suchaczu będzie miał miejsce w dniu 8 listopada 2016 r. w godzinach od 17.30 do 19.00. Będzie wtedy możliwość m.in. dokonywania opłat z tytułu podatku i za wywóz śmieci.

 

 

 


 

Działania sołtysa i rady sołeckiej

2015 rok

- prace organizacyjne nad własnym organem prasowym

- inwentaryzacja mienia sołectwa

- ustalenia co do miejsca montażu gabloty informacyjnej sołectwa 

- sprządzenie dokumentacji fotograficznej "placu namiotowego"

- prace graficzne nad logo / stemplem Suchacza

- przygotowania do szczepienia psów i kotów

- sprzątanie sołectwa

- doręczenie 27 pism dot. zaległości finansowych mieszkańców

- wystąpienie do fundacji Pętla żuławska w sprawie planszy

- sprzatanie magazynku

- wystąpienie do UMiG w sprawie wycinki drzew 

- przyjmowanie od mieszkańców sołectwa pieniędzy z tytułu podatków i wywozu śmieci

- spotkanie organizacyjne z przedstawicielami "Arena Wysoka"

- przygotowanie terenu świetlicy do wyborów prezydenckich (koszenie)

- doręczenie pism dot. podwyżek za wywóz śmieci

- zawieszenie na murze sklepu gabloty na ogłoszenia

- zebranie wiejskie dot. użyczenia Wysokiej Arenie części plaży

- pismo w sprawie materiału na tablicę ogłoszeń

- porządkowanie magazynku z mieniem sołectwa

- koszenie trawy przy świwtlicy

- koszenie trawy w rejonie pomnika

- przygotowanie do zebrania wiejskiego nt. Areny Wysokiej

- zebranie Wiejskie 1/2015 dot. działalności Areny Wysokiej

- opracowanie harmonogramu wywozu śmieci

- przygotowanie akcji Zdrowie jest najważniejsze

- ustawianie ławek w nowych miejscach

- sadzenie kwiatów w centrum

- sprzątanie rejonów

- przygotowanie terenu świetlicy do II tury wyborów prezydenckich

- bezpłatne badania lekarskie w świetlicy

- przewiezienie Adeli Jeż na wybory

- udział Sołtysa w obchodach 10-lecia NSPiOP w Suchaczu

- koszenie rejonów Suchacza

- podlewanie kwiatów w centrum, sprzątanie śmietników

- zebranie wiejskie dot. wywozu śmieci z przedstawicielami Cleanera i UMiG Tolkmicko

- spotkanie ws. współpracy z Areną

- posiedzenie RS dot. nocy świętojańskiej

- przygotowania do nocy świętojańskiej (plakaty, dyplomy, nagrody itp.)

- wykonanie wejścia na plac zabaw (Jarosław Runiewicz, Jerzy Runiewicz Krzysztof Sobieszczański)

- koszenie terenu świetlicy wiejskiej (Paweł Jadczuk)

- przygotowanie list - wejściówek na imprezy na plaży

- rozmowy w sprawie parkingów

- organizacja sprzątania wsi po imprezach Areny

- wykoszenie drogi relacji Suchacz-Pęklewo

- naprawa gabloty przy sklepie

- przygotowania do montażu tablicy informacyjnej 

- pismo w sprawie planszy "Pętli Żuławskiej" - ponaglenie

- interwencja (w dyrekcji ZWiK) w sprawie zniszczonej nawierzchni na ul. Wolbromskiej 

- prośba o zmianę terminu naprawy ronda w Suchaczu

- rozmowy z przedstawicielami LP w sprawie wiaty widokowej

- spotkanie z  M. Małysko z UMiG Tolkmicko w sprawie środków trwałych w sołectwie 

- posiedzenie RS (10-08-2015) 

- wkopanie ławki na ulicy Radości 

- rozeznanie możliwości ustanowienia przystanku na żądanie na ulicy Wielmoży

- informacja o terminie przebudowy rona w Suchaczu

- koszenie terenu koło świetlicy i w centrum wsi

- interwencja w sprawie oczyszczenia strumyka w Suchaczu

- tablice przeciw wysypywaniu śmieci do lasu 

- przycinanie odrostów przy drzewach

- interwencja w ZDW w sprawie obkoszenia poboczy na N1134

- interwencja ws. barszczu Sosnowskiego

- nadzór nad sprzątaniem plaży przez dzierżawcę

- akcja "Krokus" na FB - zbieranie opinii

- interwencja w sprawie przewróconego znaku drogowego na rondzie

- sprzątanie terenu w obrębie obelisku 1463

- korespondencja w sprawie przystanku autobusowego "Na żądanie"

- sprzątanie parkingu i terenu stacji kolejowej

- udział RS i Sołtysa w ślubowaniu pierwszoklasistów

- udział RS i Sołtysa w obchodach 10-lecia "Sasanek"

- zakup cebulek kwiatowych dla wsi i dla mieszkańców

- sadzenie krokusów

- ponowna akcja zakupu krokusów

- koszenie trawników koło świetlicy, pomnika itd.

- zgłoszenie Suchacza do Elbląg Outdor

- monitorowanie budowy MOR w Suchaczu

- ustawianie tablicy Pętli Żuławskiej

- jubileusz 99-latki (A.Jeżowej)  

- porządkowanie terenu przy plaży

- przygotowania do wigilii wiejskiej

- pracy techniczne nad stojakiem do choinki

- wkopywanie stojaka i doprowadzenie kabla zasilającego do choinki

- montaż choinki i 1.000 lampek

- sprzątanie po Sylwestrze 
- wigilia wiejska  

- prace techniczne związane z tablicą ogłoszeń


 

2016 rok 

- 24. Finał WOŚP

- demontaż lampek choinkowych

- podziękowania i dyplomy dla wolontariuszy WOŚP 

- interwencje w sprawie odśnieżania wsi

- dyżur w świetlicy i przyjmowanie opłat 

- porządki na plaży i w rejonie plaży

- sprzątanie parkinkgu

- pozyskanie bonów towarowych z Carerfura 

- naprawa koszy plażowych 

- udział w posiedzeniu rady miejskiej w Tolkmicku

- udział w posiedzeniu dot. zagospodarowania przestrzennego 

- udział w posiedzeniu dot. bezpieczeństwa (spotkanie z Policją) - UMiG

- interwencja w sprawie wykopów koło świetlicy 

- interwencja ws. drogi w Nadbrzeżu (zgłoszenie A. Brody)

- posiedzenie rady sołeckiej  

- pismo w sprawie oświetlenia dodatkowego w Suchaczu na Wielmoży 

- pismo w sprawie barier energochłonnych w Bogdańcu

- rozmowy w sprawie wiaty widokowej 

- posiedznie Rady Sołeckiej (7-03-2016)

- interwencja w sprawie przepustu na Wielmoży

- M. Melerski rezygnuje z pracy w RS (9-03-2014) 

- Rada Sołecka pracuje w składzie 4-osobowym

- wniosek o oświetlenie ul. Wolbromskiej

- przyjmowanie podatków i opłat za śmieci

- dyżur w świetnicy (7 marca) 

- spotkanie rybaków z ministrem M. Gróbarczykiem 

- spotkanie z policją w sprawie mapy zagrożeń 

- budowa przystanku autobusowego na Wielmoży

- ogłoszenie konkursu ogródkowego

- zebranie wiejskie z burmistrzem (12-04-2016)

- spotkanie sołtysa z przedstawiciel ZDW w sprawie sprzątania DW

- wysyłka dokumentów dot. przystanku autobusowego

- cięcie żywopłotu na ul. Wolbromskiej 

- nawożenie trawy w centrum Suchacza

- ustawienie kilku nowych śmietników 

- udział w spotkaniu Stowarzyszenia Kongres Kobiet dot. programów wiejskich  

- zgłoszenie sołectwa do konkursu starostwa

- porządkowanie ulic i chodników

- zorganizowanie punktu szczepień psów 

- udział w posiedzeniu rady miasta i gminy (29-04-2016) 

- przejęcie MOR w Suchaczu (29-04-2016)

- załatwienie ziemii do nasadzeń na poprawę trawników

- malowanie donic 

- malowanie łąwek i stołów koło świetlicy

- pismo do ZDP w sprawie przepustu na Wielmoży

- naprawa trawnika (zasypanie kolein) przy DW

- dyżur w świetlicy (18-05-2016)

- sporządzenie dokumentacji fotograficznej przepustu nad DW  505 i wysyłka pisma w tej sprawie do ZDP w Elblągu

- ciąg dalszy prac nasadzeniowych 

- sporządzenie dokumentacji fotograficznej mostu w Suchaczu na drodze powiatowej

- naprawa stojaka pod choinkę

- wybory uzupełniające do RS (23 maja 2016). Wybrano Artura Koczorowskiego

- rozwiezienie ziemi na trawniki 

- sprzątanie plaży 

- interwencje w sprawie przepustu na 503

- interwencje dot. oświetlenia na ul. Słomnickiej

- projekt zagospodarowania ronda 

- konkurs starostwa powiatowego i zgłoszenie dokumentacji

- noc świętojańska na Zalewem

- załatwienie łódki do ustawienia w Suchaczu (z Nadbrzeża) 

- budowa kilku śmietników na plażę w Suchaczu

- budowa dwóch donic drewnianych

- sprzątanie MPR 

- koszenia bieżące w Suchaczu

- sprzatania plaży 

- interwencja dot. nielegalnych reklam 

- prace ziemne przy przystanku autobusowym i układanie płytek

- naprawa ulicy Leśnej (Lebioda) 

- prace porządkowe na odzyskanej części plaży w Suchaczu

- wytyczenie granicy plaży 

- rozmowy dot. kamery video w Suchaczu 

- interwencje na policji w sprawie J. Skolisa

- prace nad projektem ronda w Suchaczu

- prace nad projektem obszaru zieleni koło pomnika

- przycinanie krzewów koło świetlicy i koło pomnika 

- ułożenie przejścia koło świetlicy (Stokłos) 

- umocowanie stojaka na rowery (Stokłos)

- wystąpienie do ZDW w sprawie oznaczenia osady  Bogdaniec

- randapowanie ronda

- decyzja (pozytywna) w sprawie oznaczenia Bogdańca

- spotkanie z KERiI w sprawie m.in. wigilii, WOŚP, ronda itp. 

- omówienie obchodów jublileuszu 100. rocznicy urodzin Adeli Jeżowej 

- zwózka donic do magazynu

- porządki w magazynie 

- opracowanie planu odnowy wsi

- udział w podsumowaniu konkursu "Wieś z inicjatywą" i odbiór nagrody 3.000 zł

- kopanie ronda  

- zgłoszenie do 25. Finału WOŚP

- wycinka krzaków na terenie plaży w Suchaczu

- porządki na drodze do Pęklewa 

- nabór wolontariuszy 

- opracowanie video filmu z Owsiakiem 

- dyżur w świetlicy (8-11-2016)

- choinka w Suchaczu (6-12-2016) 

- wigilia wiejska (18-12-2016) 

- szlachetna paczka (zbiórka na rzecz mieszkańców)

 

 

 

2016 rok 

- Organizacja 25. Finału WOŚP (15-01-2017)

- Odśnieżanie 

- Naprawa tablicy ogłoszeń 

 


 


Do pob

Wygenerowano w sekund: 0.22
14,892,107 unikalne wizyty