Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Marzec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Nazwiska odmieniamy

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi i tekst

Warto tam jutro być!

Warto tam jutro być!

18 sierpnia 2018 r. (sobota) będzie znakomita okazja do kolejnej wizyty w Kamionku Wielkim i pomocy w dziele odbudowy pięknego podcieniowego domu. Warto tam być! 

 

Aby tak się stało, obiekt sam powinien częściowo na siebie zarobić. Maja Pietrasik, właścicielka tego zbytku, zamierza stworzyć tam warsztat ceramiczny, w którym prowadzone będą w przyszłości zajęcia specjalistyczne. To bardzo ambitne zadanie, które powstaje dzięki dużej pomocy ludzi dobrej woli z okolicy, ale nie tylko. I tak, chętni do pracy przy porządkowaniu spotykają się jutro o 13.00, trochę podziałają przy tynkach starego budynku gospodarczego, a potem wezmą udział we wspólnym ognisku. Ma być tzw. wiejski stół ze smakołykami (każdy może coś dostarczyć i na nim postawić) z ogniskiem i niespodziankami. Wszystko to w starym owocowym sadzie, wśród dojrzewających jabłek. Wskazane zabranie ze sobą młotka i mesla zwanego czyli ... przecinaka. Pani Maja Pietrasik, a przede wszystkim dom podcieniowy czekają! Warto tam jutro być...

 

msj

Będzie przejście do Pęklewa

Będzie przejście do Pęklewa

Sprawa wyznaczenia przejścia dla pieszych przez jezdnię DW503 w Suchaczu w obrębie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Pęklewa powoli nabiera tzw. mocy urzędowej.

 

Na wniosek sołtysa Sołectwa Suchacz, Urząd Marszałkowski woj. warmińsko-mazurskiego w Olsztynie, po przeprowadzonej wizji lokalnej w terenie i analizie warunków ruchowych poinformował,  że wykonanie w tym miejscu przejścia dla pieszych będzie możliwe po budowie planowanej w tym miejscu drogi dla rowerów. Obecnie projekt tego przedsięwzięcia jest na etapie uzgadniania i opiniowania. Nie jest jeszcze znany termin wykonania tej inwestycji, ale najważniejsza jest decyzja. Teraz wypada się już tylko cieszyć i ... czekać. 

 

msj 

Motorami do Pasłęka, Jeleniej Doliny i Tolkmicka

Motorami do Pasłęka, Jeleniej Doliny i Tolkmicka

W najbliższą sobotę tj. 11 bm. członkowie i sympatycy Klubu Motorowego Kardan w Tolkmicku zapowiedzieli swój udział w Zlocie Motorów w Pasłęku. Po zaliczeniu tej imprezy, w drodze powrotnej odwiedzą Jelenią Dolinę, gdzie odbywać się będzie Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro. Wieczorem zaś bawić się będą już u siebie, czyli w Tolkmicku na plaży.

 

msj

Leśnicy zatrzymali amatorów nielegalnej jazdy quadami po lesie

Leśnicy zatrzymali amatorów nielegalnej jazdy quadami po lesie

Pod koniec minionego tygodnia strażnicy leśni z Nadleśnictwa Elbląg i Nadleśnictwa Kwidzyn w trakcie wspólnej służby, zatrzymali dwie osoby poruszające się po lesie quadami. Dzięki informacji od zaniepokojonych osób, strażnicy leśni udali się na teren leśnictwa Kadyny gdzie doszło do zatrzymania i ukarania sprawców. Za poruszanie się pojazdem mechanicznym po lesie grozi mandat karny w wysokości do 500 zł lub grzywna w wysokości do 5.000 zł. Jazda motocyklem jak i quadem po lesie powoduje erozje gleby leśnej. Lasy Wysoczyzny Elbląskiej gdzie zatrzymani zostali sprawcy wykroczenia są szczególnie podatne na erozję wodną. W wyniku rozjeżdżenia przez motocykle i qaady roślinności leśnej i ściółki, odkryta zostaje gleba, która następnie w czasie deszczu zostaje wymywana i nie jest w stanie się zregenerować. Ponadto bardzo głośne maszyny zakłócają spokój i powodują płoszenie zwierząt. Niedozwolona jazda tymi maszynami po lesie powoduje także zagrożenie dla turystów przebywających w lesie oraz osób zbierających grzyby, jagody lub inne płody runa leśnego.  

 

Jan Piotrowski

Oferta Agencji

Oferta Agencji

Agencja Pocztowa w Suchaczu, oprócz świadczenia specjalistycznych usług pocztowych, oferuje przyjezdnym i miejscowym pamiątkowe gadżety. Ceny są bardzo przystępne i każdy może stać się szczęśliwym posiadaczem tych kolorowych drobiazgów. Przypominamy, że agencja mieści się w sklepie spożywczym na ul. Królowej Marii, vis a vis dawnego budynku Poczty. Warto jeszcze dodać, że w sklepie jest do nabycia kilkadziesiąt tytułów prasowych.  

 

msj

Nekrolog

28 lipca 2018 roku zmarł 

śp. Tadeusz Rymsza

Cześć Jego pamięci!

 

Pogrzeb w czwartek 2 sierpnia br. Msza żałobna w intencji zmarłego o 13.00 w kościele parafialnym w Suchaczu, a potem odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym w Łęczu. 

Letnia Akademia Artystyczna w Suchaczu

Letnia Akademia Artystyczna w Suchaczu

W najbliższy poniedziałek, tj. 30 lipca br. elbląskie Centrum Spotkań Europejskich Światowid organizuje w ramach Letniej Akademii Artystycznej bezpłatne warsztaty plastyczne i fotograficzne.

 

Zajęcia odbywać się będą w Suchaczu, w miejscowej świetlicy wiejskiej, w godzinach 10.00 do 14.00. Organizator zachęca do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Letnia Akademia Artystyczna realizowana jest w ramach projektu „Kultura dla seniora - senior dla kultury”. Udział więc seniorów jest tu jak najbardziej wskazany i wręcz pożądany. Warto tylko dodać, że osoby zainteresowane udziałem w warsztatach fotograficznych proszone są o zabranie ze sobą aparatu fotograficznego, tego w telefonie także:)     

Vox populi, vox Dei...

Vox populi, vox Dei...

1 sierpnia 2018 roku Łęcze i Suchacz będą miały nowego proboszcza. Szczegóły już wkrótce. Vox populi, vox Dei...

 

Fot. Piotr Brzezina

Wygenerowano w sekund: 0.36
27,405,219 unikalne wizyty