Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Kwiecień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Komunikat

Komunikat

 

Zakład Energetyczny poinformował o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w Suchaczu w czwartek 24 bm. w godzinach 7.00-15.00.

Jarmark w Pasłęku

Jarmark w Pasłęku

W najbliższą niedzielę (20 sierpnia) na pasłęckiej starówce będzie można spotkać prawdziwych wojów i rycerzy, wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie nawiązujące do historii, obejrzeć historyczne inscenizacje, wziąć udział w biciu rekordu opasania pasłęckich murów łańcuchem rąk, zagrać w rozmaite gry czy spróbować zupy serowej.

Zobacz program: Jarmark 

 

 więcej »

Kotek do wzięcia

Kotek do wzięcia

 

Do wzięcia mały (ok. miesięczny) kotek. Może ktoś jest chętny? Jest bardzo sympatyczny i wart zainteresowania. Ma piękne czarno-rude (!) futerko i nieco białego nad szyją, na łapkach i nosku. Do wzięcia od zaraz! Info. tel. 601 912910.

Cel

Cel

(...)
Szukałem tego w Paryżu, szukałem w Berlinie i Rzymie
A to za oknem było i miało polskie imię.
Myślałem , że to potęga świat nowy, nowe dzieje
A to ogródek wiejski, co się kwiatami śmieje.
A to groszek pachnący, georginie i malwy
Wymalowane słońcem w proste włościańskie barwy.

(...) 

Julian Tuwim „Cel”

 

 

Takie piękne domy z uroczymi przydomowymi ogródkami nie są w naszej gminie rzadkością. Ten na zdjęciu jest najlepszym tego przykładem. 

Tramwajem do Krynicy Morskiej

Tramwajem do Krynicy Morskiej

Wycieczka tramwajem wodnym "Generał Kutrzeba" z Tolkmicka do Krynicy Morskiej, to jedna z wielu atrakcji turystycznych w naszej okolicy. Po raz drugi w tym roku z możliwości  takiej skorzystali członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś. 

 

Start o 9.30, powrót o 16.15 - tak zaplanowano środę, 16 sierpnia br. Była to wystarczająca ilość czasu na pobyt w Krynicy Morskiej, w tym na  krótkie opalanie na zatłoczonej plaży, zaliczenie smażonego dorsza, przejażdżkę elektrycznym samochodzikiem i wycieczkę na Wielbłądzi Grzbiet. Ta ostatnia atrakcja to najwyższy fragment Mierzei Wiślanej, stała wydma o wysokości 49,5 m. Przed II wojną światową z tego miejsca doskonale widoczny był Bałtyk i Zalew Wiślany. Po ponad 70. latach miejsce to porośnięte jest wysokimi sosnami i tylko działania Elbląskiego Nadleśnictwa przywróciły samtąd częściowy widok na obie strony. Potrzeba było jednak wybudować platformę widokową, z której to dopiero możliwe jest równoczesne oglądanie obu morskich akwenów. Sama morska podróż tramwajem wodnym w obie strony przebiegała prawie jak w filmowym "Rejsie" Marka Piwowskiego. Atmosfera już po chwili wejścia na pokład była wspaniała. Brakowało tylko KO-wca i ćwiczeń gimnastycznych! Lato kończy się niestety, ale taką wycieczką warto sobie jeszcze zafundować. Lepsze to, niż podróż samochodem i uciążliwe korki na drodze. Tramwajem szybciej, wygodniej, no i atrakcji wiele. 

 

msj

 

Zobacz zdjęcia: Tramwajem do Krynicy i z powrotem 

 

Rezerawacji na rejs można dokonać pod numerem telefonu: 510 962725. Warto to zrobić i dokonać opłaty, ponieważ przejazd w obie strony kosztuje wtedy tylko 30 zł. Gdy chcemy kupić traki sam bilet na miejscu, to trzeba zapłacić 40 zł. Szczegóły na: Rozkład jazdy i cennik

No jeszcze specjalne bonusy dla pasażerów:

Każdy posiadacz biletu otrzymuje 10% rabat w smażalni ryb "Okoń"!  

Suchacz wita

Suchacz wita

Suchacz wita - napis o takiej treści zamontowano dziś (14 bm.) przy drodze wojewódzkiej nr 503, na wysokości osady Bogdaniec.

 

Piękny witacz wykonali w czynie społecznym dwaj mieszkańcy sołectwa: Wiesław Łęczycki (pomysł i realizacja) i Tomasz Godlewski (realizacja). Oni też obaj ustawili go w dniu dzisiejszym przy drodze. Znak ten kryje w sobie nie tylko nazwę miejscowości, ale zachętę dla przejeżdżających do jej odwiedzenia. Wielkie brawa dla pomysłodawcy i wykonawców! 

 

Na zdjęciu od lewej: Tomasz Godlewski z synem Sebastianem i Wiesław Łęczycki.

 

msj

Turniej Rycerski w Elblągu

Turniej Rycerski w Elblągu

W pierwszy weekend września br. (2-3) na Wyspie Spichrzów w Elblągu rozegrany zostanie 1. Międzynarodowy Turniej Rycerski. Warto sobie już dziś zaplanować udział w tym widowisku, bo może być ciekawie...

Żniwa 1934

Żniwa 1934

Sierpień kojarzy się ze żniwami. Tak było zawsze. Dziś żniwa nie są wielkim sukcesem, bo tę ciężką pracę wykonują maszyny. Jeden kombajn potrafi obrobić w ciągu kilku godzin 50-hektarowe pole. Dawniej żniwa były niezwykle ciężkim zajęciem dla ówczesnych rolników. Na ten okres mobilizowały się całe rodziny, pracując od świtu do zmierzchu. Zobaczmy na jednej z rodzinnych fotografii jak wyglądała przerwa na krótki odpoczynek i oczywiście skromny posiłek. 

Brakoroby z elbląskiego ZDP

Brakoroby z elbląskiego ZDP

Sprawa naprawa mostku w Suchaczu powróciła szybciej niż można się było tego spodziewać. Wystarczyło zobaczyć jak został naprawiony, aby wyrobić sobie zdanie na temat autorów tych robót.

 

Zaklejone dziury (dosłownie) i przyklejona asfaltem (!) blacha znów wyglądają jak nowe! Asfalt się już zapadł, a blacha jest znów luźna. Sama barierka też jest luźna i oczywiście niepomalowana. Jak można skomentować to brakoróbstwo? Jedno jest pewne, że ten fragment drogi powiatowej nie jest dobrą wizytówką elbląskiego Zarządu Dróg Powiatowych. Nie tylko zresztą ten, bo cała droga biegnąca z Suchacza do Nadbrzeża od lat jest w opłakanym stanie. Tylko jedno słowo ciśnie się na usta...  

 

msj

Wygenerowano w sekund: 1.29
17,318,754 unikalne wizyty