Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Luty 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Festiwal Smaków

Festiwal Smaków

Po raz pierwszy w Elblągu odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków! 27 i 28 maja food trucki, które przyjadą z całej Polski, ustawią się na bulwarze w Elblągu. 

 

 Festiwal Smaków doczekał się już 9. edycji w Trójmieście, 3. w Poznaniu oraz 2. w Szczecinie, jak również odbył się m.in. w Toruniu, Bydgoszczy, Gorzowie czy Olsztynie. Ideą festiwalu jest promowanie zdrowego, różnorodnego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia z food trucków. W nadchodzącej edycji udział weźmie 25 food trucków, reprezentujących kuchnię z różnych stron świata. Na gości czekać będą różnorodne smaki, od dobrze znanych burgerów i domowych zapiekanek, po specjały kuchni hiszpańskiej, meksykańskiej, węgierskiej, amerykańskiej czy też japońskiej. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować m.in.: meksykańskiej chimichangi, pieczonych kasztanów, belgijskich frytek, japońskiego ramenu czy też węgierskich ciastek kominkowych z nutellą. Pełna lista food trucków pojawi się przed samym wydarzeniem. 

Pliszki się kąpią

Pliszki się kąpią

Pliszki siwe uwielbiają kąpiele. Przyłapać je na takich czynnościach jest dość trudno. Czasami się to jednak udaje. Widok jest przedni. Ptak zanurza się kilkakrotnie całkowicie w wodzie (!), po czym otrzepuje się i chwilę suszy. Przy odrobinie szczęścia można jeszcze usłyszeć jego / jej "tsillip tsillip". To chyba w podziękowaniu za użyczenie sołeckiego oczka wodnego:) 

 

msj

Plażowanie

Plażowanie

Kilka minionych słonecznych dni i zapowiedź gorącego weekendu ściągnęła do Suchacza pierwszych amatorów opalania i kąpieli.

 

Plaża od wczesnych godzin zaczęła się zapełniać  bladymi jeszcze ciałami. Bardziej zapobiegliwi swoje stanowiska umieszczali tuż przy wodzie, a inni nawet kilkanaście metrów od brzegu. Nic dziwnego, bo w południe temperatura powietrza oscylowała w granicach +30 stopni Celsjusza. Jednym słowem nareszcie lato. Warto więc korzystać z tej doskonałej pogody. 

 

Zobacz kilka zdjęć na FB: Plażowanie w Suchaczu

 

msj 

Nekrolog

Nekrolog

 

19 maja 2017 roku zmarła

przeżywszy 65 lat

śp. Bożena Głębocka

długoletnia mieszkanka Suchacza

Cześć Jej pamięci!

 

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 23 maja br. w kościele parafialnym w Suchaczu o godzinie 11.00. Trumna z ciałem wystawiona będzie o 10.30, a ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu w Tolkmicku. 

 

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Zmarłej składają Sołtys z Radą Sołecką Suchacza. 

Sadzenia dzień drugi

Sadzenia dzień drugi

 

Zachęcamy do pomocy w dniu dzisiejszym (19 bm.) przy nasadzeniach krzewów. Zbiórka chętnych przy świetlicy ok. 9.00. 

 

Rada Sołecka

Zapisy do Akademii Smyka

Zapisy do Akademii Smyka

Uwaga Rodzice! Przyjmujemy zapisy do Akademii Smyka na następny rok szkolny!

 
Zapraszamy dzieci 5-6 letnie do uczestnictwa w sobotnich zajęciach AKADEMII SMYKA. Będziemy się spotykać raz w miesiącu, aż do maja 2018 r. Zapraszamy na godz. 9.15. do godz. 11.00. Pierwsze spotkanie małych studentów odbędzie się w dniu 7 października 2017r. W roku szkolnym 2017/18 odbędzie się 8 spotkań studentów Akademii Smyka. Koszt za cały rok szkolny - 80 zł. Poprzednie cztery edycje Akademii cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie dla wszystkich chętnych starczyło miejsc. O przyjęciu dziecka do Akademii Smyka decyduje kolejność zgłoszeń. Należy zapoznać się z regulaminem, który znajduje się na stronie www.zsa.elblag.pl AKADEMIA SMYKA ma za zadanie rozbudzić w małych studentach ciekawość świata i nauki. Zajęcia odbywają się w przystępnej i atrakcyjnej formie dla maluchów. Podczas spotkań w formie edukacyjnej zabawy dzieci zdobywają wiedzę na interesujące tematy, rozwijają pasje i zainteresowania. Wykładowcami w Akademii Smyka są nauczyciele, instruktorzy i eksperci w różnych dziedzinach. 

 

Zespół Szkół Akademickich, Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Niepubliczne Gimnazjum Akademickie, Elbląg, ul. Lotnicza 2, Budynek EUH-E, tel. 55-239-38-98, www.zsa.elblag.pl

-- 
Sekretarz Szkoły
Anna Lewandowska


Bocian wciąż czeka

Bocian wciąż czeka

Na budowanym gnieździe w Suchaczu spotkać go można prawie codziennie. Od czasu do czasu siaduje na pobliskim dachu. Może coś z tego będzie? Wygląda na to, że albo się jeszcze waha co do lokalizacji swojego przyszłego siedliska, albo czeka na swoja drugą połowę...

 

msj

Pierwszy dzień

Pierwszy dzień

Pierwszy dzień sadzenia drzewek i krzewów za nami. Pomogło wielu, którym estetyzacja wsi leży na sercu. Jutro część druga prac nasadzeniowych, do których sołtys w dalszym ciągu szczerze zachęca.

 

Zobacz zdjęcia na FB: Pierwszy dzień nasadzeń 

Pomóż sadzić

Pomóż sadzić

 

Dziś i jutro (18 i 19 bm.) w godzinach 10.00 - 15.00 w Suchaczu odbywać się będą nasadzenia drzewek i krzewów ozdobnych. Sołtys z radą sołecką zachęcają do pomocy.  Można przyjść i pomóc chociaż przez godzinę. Każda para rąk będzie mile widziana i użyteczna.

Wygenerowano w sekund: 0.35
14,892,131 unikalne wizyty