Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Sąsiad sąsiadowi

Sąsiad sąsiadowi

Po raz kolejny w Suchaczu organizowana jest akcja "Bądź świętym Mikołajem dla swojego sąsiada". I tak, w obu miejscowych sklepach wystawione są pojemniki, do których ludzie o szlachetnych sercach mogą wkładać różnorodne artykuły spożywcze, które następnie zostaną przekazane najbardziej potrzebującym mieszkańcom sołectwa. Organizatorami tej pięknej akcji jest Sołtys ze swoją Radą Sołecką, przy aktywnej współpracy z instruktorką świetlicy wiejskiej. Pojemniki wystawione będą do poniedziałku (21 bm.) włącznie. Zachęcamy do współudziału w tej pięknej sąsiedzkiej akcji! Jeśli ktoś chciałby wskazać konkretne osoby do obdarowania, może to zrobić telefonując do sołtysa.  

 

msj

Choinki prosto z lasu

Choinki prosto z lasu

Świąteczne choinki Zapach świerkowej żywicy, roznoszący się po całym domu to jedno z najsilniejszych wspomnień, z jakimi kojarzą nam się Święta Bożego Narodzenia. Do tego piękne ozdoby często ręcznie robione i prezenty pod choinką.

 

To właśnie naturalne drzewko dodaje magii i przyjemnej atmosfery, w naszych domach, podczas świąt. Takie drzewka mają wiele zalet, poza wyjątkową atmosferą jaką nam dają, podczas ich wzrostu powstaje tlen, a po świętach można oddać je do kompostowania lub wykorzystać w kreatywny sposób. Można też nabyć choinkę z bryłką korzeniową, którą po odpowiednim zabezpieczeniu na wiosnę posadzimy w przydomowym ogródku. Kupując naturalną choinkę należy zwrócić uwagę na to czy pochodzi ona z legalnego źródła, a więc czy powstała w odpowiedzialny sposób. Choinki, które można nabyć w Nadleśnictwie Elbląg powstają głównie na specjalnie zakładanych plantacjach choinkowych, między innymi w miejscach gdzie i tak nie mógłby rosnąć las np.: pod liniami energetycznymi. Większe choinki, powyżej 3 m wysokości, pozyskiwane są przy okazji prac pielęgnacyjnych w młodnikach, które polegają na przerzedzaniu lasu, celem dostarczenia pozostałym drzewom większej ilości światła, wody i przestrzeni życiowej. W związku z czym wycinanie drzewek nie odbywa się ze szkodą dla lasu. Warto  więc zapytać sprzedawcę o pochodzenie choinki, aby nie kupować kradzionych drzewek lecz pochodzących z legalnych plantacji choinkowych.  

 

W bieżącym roku w Nadleśnictwie Elbląg choinki będzie można nabyć od 15 do 24 grudnia (lub do wyczerpania zapasów):

* Przy biurze nadleśnictwa na ul. Marymonckiej 5 ( Bażantarnia) w godzinach od  9:00 do 16:00 

* W sobotę 19.12.2020 w godzinach od 9:00 do 14:00

* W niedzielę 20.12.2020 nieczynne 

* Przy leśniczówkach,  w dniach od 15.12 do 18.12 oraz od 21.12 do 24.12 - prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z leśniczym (numery do leśnictw - https://elblag.gdansk.lasy.gov.pl/lesnictwa). 

 

Ceny (brutto) choinek: 

- Choinka do 2 m wysokości: świerkowa - 20 zł

- od 2,1 do 3 m: świerkowa - 30zł, 

- do 3,1 do 4 m: świerkowa - 60 zł

- od 4,1 : świerkowa - 100 zł, 
 

 

Zapraszamy po choinki prosto z lasu! 

 


Choinka w Suchaczu

Choinka w Suchaczu

Rada Sołecka z Przyjaciółmi planują ustawienie choinki w Suchaczu. Jest już jej sponsor i kilku chętnych do pomocy przy ustawieniu i dekoracji. Planowane jest to na sobotę ok. godz. 10.00-11.00. Kto ma chęć pomóc - zapraszamy. W niedzielę zaś RS zapowiada spotkanie mieszkańców przy świątecznym drzewku. O dokładnym terminie powiadomimy. Może są jakieś propozycje dot. tego spotkania?

Dyżur

Dyżur sołtysa 13 bm. (piątek)
od 15.00 do 16.00
Cel: opłaty, sprawy różne.

Odbiór

Odbiór
odpadów segregowanych
w czwartek 12 listopada br.

Nekrolog

Nekrolog

 

8 listopada 2020 r. zmarł
śp. Zenon Piotrowski
Cześć Jego pamięci!

Wszystkich świętych

Wszystkich świętych

 

Zobacz specjalną stronę poświęconą ludziom, którzy na zawsze odeszli z naszej społeczności:

 

Ku Pamięci


Ku pamięci

Zakończenie sezonu żeglarskiego

Zakończenie sezonu żeglarskiego

W sobotę, 26 bm. w marinie Suchacz odbyło się uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego. - To był dobry rok dla tej przystani. Gościło tu wielu stałych bywalców tego miejsca, ale było też sporo nowych żeglarzy z całej Polski - podsumował krótko sezon 2019/2020 Grzegorz Daniluk, nowy właściciel obiektu. Wprost z regat i z pucharem, na uroczystość przybył Robert Wojtusiak - kapitan jachtu, którego jacht w zawodach o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta Krynica Morska zajął 3. miejsce.

Wygenerowano w sekund: 0.94
32,308,385 unikalne wizyty