Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Maj 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Patriotycznie i po żołniersku

Patriotycznie i po żołniersku

17 maja br. w odbył się w Suchaczu międzyszkolny konkurs piosenki patriotyczno-żołnierskiej. Organizatorem dziecięcych występów była NSPiOP im. Kaprów Polskich.

 

W imperezie wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Pogrodzia, Nowakowa, Tolkmicka i Suchacza. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: solistów i zespołów. W kategorii pierwszej najlepiej zaśpiewała Wiktoria Turoń z Zespołu Szkół w Nowakowie. Jej aranżacja znanego żołnierskiego przeboju "Po ten kwiat" podbiła serca jury i publiczności. Na drugim miejscu znalazła się Martyna Suzinowicz z Suchacza, która zaśpiewała równie znaną i piękną pieśń "Ułani". Trzecią pozycję wywalczył sobie Jan Szymański z Tolkmicka, który zaśpiewał rytmiczną pieśń wojskową "Piechota", czwartą Zuzanna Fiedorowicz z Pogrodzia za piosenkę "Rozkwitały pąki białych róż". Na piątym miejscu znalazła się Oliwia Szatyło z Suchacza, której sentymentalna pieśń "Ojczyzno moja" wzruszyła do łez. 

W grupie zespołów pierwsze miejsce zdobyła grupa dziewcząt z Nowakowa. Zuzanna Tomkiewicz, Michalina Dziubak i Wiktoria Wołkowska zaprezentowały pieśń "Dziewczyna z granatem". Na drugim miejscu znalazł się zespół z Pogrodzia (Natalia Wójcik i Nikola Rećko) z piosenką "Polska flaga", a na trzecim uczniowie z Suchacza (Magdalena Błażewicz, Patrycja Kowalska i Dawid Wydrych), którzy zaśpiewali "Jak długo w sercach naszych". Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Zdzisława Stypułkowska, Anna Adamczyk, Anetta Witkowska i Alicja Sawczuk.  

 

Zobacz fotorelację: Konkurs posenki 

 

 

msj

Warsztaty malarskie dla dzieci

Warsztaty malarskie dla dzieci

Podwijamy rękawy, wyciskamy farby i do dzieła! 25 maja, to ostatni dzwonek dla wszystkich dzieci na stworzenie unikatowego prezentu dla mam. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci na warsztaty plastyczne, które odbędą się w ostatni czwartek maja.
 

 

Warsztaty skierowane są do dzieci od 5 do 10 lat. Podczas zajęć każdy z uczestników stworzy pracę plastyczną przy użyciu farb i kolorowych tasiemek. Zajęcia będą dobrą okazją, aby własnoręcznie wykonać upominek z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Główną osią zajęć będzie kreatywna i samodzielna praca dzieci przy wsparciu ze strony instruktora. Popołudniowe zajęcia plastyczne są okazją do relaksu, twórczej pracy i rozwijania poczucia estetyki. Zajęcia odbędą się w czwartek 25.05.2017 w pracowni plastycznej CSE „Światowid”, sala 46 (II piętro budynku) w godzinach od 17.00 do 18.30. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 10 zł od 1 osoby. Wpłaty należy dokonać w dniu warsztatów w kasie kina „Światowid”.Osoby zainteresowane prosimy o zapisy: e-mail paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl lub tel. (55) 611 20 64. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapłać PayPalem

Zapłać PayPalem

Po prawej stronie naszej witryny znajduje się link do systemu płatniczego PayPal - "Donate". To prosta możliwość finansowego wsparcia redakcji Suchacz.Eu. Każdy posiadacz karty Visa może dokonać wpłaty dowolnej wysokości. Pieniądze przeznaczane są na utrzymanie serwerów, domeny i bieżącą obsługę całego serwisu. Zachęcam więc do takich działań:) 

 

msj

Dzieci zapraszają

Dzieci zapraszają

Niespodziewaną wizytę w suchaczańskiej "Sołtysówce" złożyły dziś dzieci i nauczycielki z miejscowej NSPiOP.

 

Przybyły z  zaproszeniem na Międzyszkolny konkurs piosenki patriotyczno-żołnierskiej, który odbędzie się 17 bm. o godzinie 9.30 w siedzibie szkoły. Zaproszenie dotyczy także wszystkich innych chętnych, którzy lubią dziecięce występy muzyczno-wokalne. Mieszkańcy sołectwa są więc jak najbardziej mile widziani.

 

msj


Noswe oznakowanie

Noswe oznakowanie

Nowy schemat oznakowania nawigacyjnego Zalewu Wiślanego. Ostatnie lata przyniosły znaczne zmiany w oznakowaniu torów wodnych i portów na Zalewie Wiślanym. Nowa wykonana przeze mnie mapka i "spis świateł" uwzględniają wszelkie zmiany.  Na mapce zamieszczone są również nieoficjalne znaki nawigacyjne, ustawiane przez lokalnych wodniaków a także informacje o miejscach niebezpiecznych i wymagających wzmożonej uwagi. Mapka w dużym powiększeniu oraz kompletny spis świateł jest tutaj

 

Piotr Salecki

Kogutek już na dachu

Kogutek już na dachu

Wiatrowskaz zakupiony na aukcji 25. Finału WOŚP już jest zamontowany. Ku wielkiej radości właścicieli  pięknego domu w Suchaczu. Mistrz kowalski Józef Antczak, autor metaloplastyki, może być dumny ze swojej pracy! - Z "kogutkiem" na dachu cała posesja wygląda teraz zdecydowanie pięknej. - skomentowała to sołtys wsi. - Będzie to także oryginalna pamiątka po koncercie kapeli Jurka Owsiaka w naszym sołectwie. - dodała. Dość kosztowna, ale z jakimż szlachetnym przesłaniem...

 

msj 

Buduje sobie gniazdo

Buduje sobie gniazdo

Ta wiadomość na pewno ucieszy mieszkańców Suchacza. Wszystko wskazuje bowiem na to, że w samym centrum wsi te sympatyczne ptaki budują sobie gniazdo. Słup energetyczny może nie jest najlepszym miejscem, ale z tym problemem będzie można sobie w przyszłości poradzić. Na razie warto mocno trzymać kciuki za dalsze pomyślne budowanie bocianiego siedliska.

 

msj 

Suchacz coraz ładniejszy

Suchacz coraz ładniejszy

Suchacz, malowniczo położona miejscowość nad Zalewem Wiślanym już od paru ładnych lat nosi miano "letniskowej" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 8 maja 1967 roku.

 
Najpierw złożyły się na to kolonie szkolne, obozy harcerskie i stanice, później z roku na rok zwiększała się liczba wczasowiczów i turystów. W Suchaczu odbywają się też wczasy wagonowe pracowników PKP z całej Polski.     Suchacz - to dzisiaj poważny ośrodek wczasowy z pięknymi pawilonami, chociaż główne kwatery mieszczą się nadal w wagonach, co ma zresztą swoisty urok.      Walory tej miłej miejscowości, z pięknym zamkiem na wzniesieniu - powiększają się stale. Ostatnio wybudowane tu ładne, nowoczesne pawilony handlowe Powiatowej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Elblągu. 

 

Źródło: Portel.Pl

Fot. Maciej Seroka

 

Od redakcji: Portel.pl to najstarsza internetowa gazeta. Polecam, bo to rzetelna i profesjonalna firma. 

Pobieda-72 Award

Pobieda-72 Award

Dla uczczenia 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej, z terenu Rosji i kilku innych państwa w Europie, na krótkofalowych pasmach radiowych pracuje ok. 200 radiostacji okolicznościowych upamiętniających to doniosłe dla świata wydarzenie. Za nawiązanie łączności z nimi przyznawany jest pamiątkowy dyplom. Warunki jego otrzymania spełniła radiostacja stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś SP0CFF. Jest to pierwszy dyplom z serii Pobieda-72 przyznawany za uzyskanie 72 pkt. Kolejne klasy można będzie otrzymać za łączności z wybranymi miastami FR. 

 

sp2fap

Wygenerowano w sekund: 0.69
14,892,130 unikalne wizyty