Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Maj 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Ciekawostka

Ciekawostka

Piotr Łobodziński wygrał tegoroczną Empire State Building Run-Up, zawody wymagające  pokonania 1576 schodów i dotarcia tym samym na 102 piętro wieżowca.  Łobodziński (33)  z Bielska Polaskiego pokonał tę schodową trasę w ciągu 10:05 min. To jego drugie zwycięstwo w tych ekstremalnych zawodach.  Wcześniej triumfował w 2017 r. z czasem 10:31. Coroczna edycja Empire State Building Run-Up, trwająca już 42 lata, przyciąga zawodników z całego świata.  Paul Crake z Australii ustanowił w 2003 roku rekord trasy z czasem 9:33 w 2003 roku.

Wygrany konkurs

W pobliskim Zielinogradsku (obw. kaliningradzki) powstanie wyjątkowe zejście do bałtyckiej plaży. Miasteczko wygrało konkurs rozpisany w ramach państwowego programu "Turystyka" i otrzymało nagrodę w wysokości blisko 5 mln. rubli (ok. 300.000 zł). Za te pieniądze wybudowane zostanie wygodne i estetyczne zejście na plażę.

 

Obraz może zawierać: niebo, chmura i na zewnątrz

 


Opłay w Stanicy

Stanica wodna w Nadbrzeżu dostępna jest dla wszystkich według nowego już cennika. Np. samo wejście na teren obiektu kosztuje 5 zł od osoby. Pozostałe usługi - patrz cennik.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

15 maja - Świeto niezapominajki

Znalezione obrazy dla zapytania dzień niezapominajki

Wieża widokowa – Wielbłądzi Garb

Wieża widokowa – Wielbłądzi Garb

Wieża widokowa – Wielbłądzi Garb.  Po wieloletnich perturbacjach związanych z zagospodarowaniem atrakcji turystycznej jakim jest wydma „Wielbłądzi Garb” Burmistrz Miasta Adam Ostrowski i Nadleśniczy Mariusz Potoczny wypracowali wspólne stanowisko w tej sprawie, mimo licznych wytycznych stawianych przez Konserwatora Ochrony Środowiska. Na wzniesieniu powstała wieża widokowa wraz ze schodkami i balustradami, które ułatwiają bezpieczne poruszanie. Nie zapomniano także o turystach z rowerami i ustawiono stojak na rowery, dla zmotoryzowanych u podnóża wydmy przy szosie prowadzącej w stronę Piasków zlokalizowany jest parking.

 


 

Gdzie są winniczki?

Co się stało z winniczkami? Kilka lat temu było ich tu tysiące. Dziś znalezienie ich tutaj jest niecodziennym naprawdę sporym wydarzeniem. Spotkać za to można wszystkożerne, brązowe śliniki luzytańskie, szkodniki naszych ogrodów. Na zmieszczony na FB news nadesłano informację, że winniczków można sporo spotkać w okolicy Jegłownika. Może warto zatem podjąć działania w celu zasiedlenia Suchacza i okolicy w te sympatyczne zwierzątka? Wystarczy nazbierać ich trochę wypuścić w okolicy? 

 

msj

 

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej

Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej

Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej - Położony jest ok. 0,8 km na południe od drogi Przebrno-Krynica Morska. Utworzony został w 1962 roku w Przebrnie na powierzchni 7 ha w celu ochrony naturalnego drzewostanu 150-letniego buka. Prócz buków w rezerwacie występuje sosna, świerk, garb, olcha czarna, a z drzew sztucznie wprowadzonych sosna wejmutka i modrzew europejski. W poszyciu leśnym spotkać można jarzębinę, kruszynę, brzozę brodawkowatą i omszoną.

 

Źródło: UMiG Krynica Morska

Koło świetlicy

Od dziś boisko w Suchaczu ma już prawdziwe bramki! W najbliższy czwartek o 17.00 odbędą się pierwsze zajęcia piłkarskie dla wszystkich zainteresowanych.  Boisko przy świetlicy wiejskiej wykonane zostało ze środków funduszu sołeckiego za 2018 rok. Drugim takim obiektem będzie już wkrótce boisko do plażowej piłki siatkowej. Odpowiednie wyposażenie jest już kupione. Wkrótce wykonane zostana stosowne roboty ziemne i chętni do siatkówki będą mieli okazję do gry. Z kolei dla najmłodszych niebawem budowany będzie plac zabaw. Co jeszcze będzie na terenie przy świetlicy? Na razie to tajemnica, ale mato być obiekt rekreacyjny dla wszystkich... 

 

Obraz może zawierać: ludzie uprawiający sporty, trawa, na zewnątrz i przyroda


Alpaki w Kadynach

Alpaki, zwierzęta z Ameryki Południowej. Bardzo sympatyczne i przyjazne dla ludzi. Od niedawna można je obejrzeć na żywo w ogrodach hotelu Kadyny Folwark. Są tam jeszcze kozy, owce, krowy, króliki,  jelenie, kucyki i konie. Wszystkie też ładne...

 

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Wygenerowano w sekund: 0.82
28,196,221 unikalne wizyty