Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Marzec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Życzenia

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane. 

 

Zespół portalu www.Suchacz.EuZdjęcie użytkownika Sylwester Marian Jarkiewicz.

Polski dźwig postawił trzy turbiny wiatrowe

Polski dźwig postawił trzy turbiny wiatrowe

W pobliżu Uszakowa koło Kaliningradu kilka dni temu zainstalowano pierwszą z 3 turbin wiatrowych, które dawać będą rocznie łącznie ok. 12 mln. kWh. Produkowana energia wykorzystan będzie m.in. w budowanych w ramach FIFA World Cup obiektach sportowych. Gondole z generatorem zainstalowano na 75-metrowej wieży, co łącznie daje wysokość ponad 100 metrów tej konstrukcji. Warto nadmienić, że w budowie obiektu Polacy mają swój skromny udział. Konstrukcja stawiana była przy pomocy specjalnego polskiego dźwigu obsługiwanego. Wiatraki wykonała niemiecka firma. Do przewiezienia jednego urządzenia potrzeba było 11 ciężarówek.  

 

Źródło: Kaliningrad.ru

Niebezpieczne lodowisko

Niebezpieczne lodowisko

Lód na Zalewie jest zdradliwy. Przekonał się o tym kierowca osobowego samochodu, który w pobliżu miejscowości Beregovaya w Kaliningradzkiej obłasti wjechał na lód. Tafla pękła i pojazd wpadł do wody. Kierowca i pasażerowie zdołali się uratować. - Pod lodem na Zalewie jest sporo wraków samochodów. - mówili mieszkający w pobliżu rybacy. - Pomimo, że lód jest gruby, to jest sporo niebezpiecznych pęknięć i rozpadlin. - dodali naoczni świadkowie.

 

Źródło: Kaliningrad.ru

Wypadek koło Mamonowa

Wypadek koło Mamonowa

Wczoraj tj. 4 bm. w rejonie Mamonowa (FR) czterech rybaków wpadło wraz samochodem pod lód. Wypadek miał miejsce na Zalewie Kaliningradzkim (rosyjski akwen Zalewu Wiślanego) ok. 2 km od brzegu,. Dzięki szybkiej interwencji ratowników, którzy przybyli na poduszkowcu Khivus-10 na miejsce zdarzenia, ludzi zdołano uratować. Nie doznali oni żadnych obrażeń i po wysuszeniu  mogli pieszo już wrócić do swoich domów... 

 

Źródło: ВКонтактs

Nadbrzeże

Zdjęcie użytkownika Sylwester Marian Jarkiewicz.

 

Nieistniejąca już cegielnia w Nadbrzeżu na rysunku Alfreda Arndta z 22.09.1936 roku. Na górze widoczne zabudowania  Hohenhaff (obecnie Bogdaniec)

Alfred Arndt, architekt, ur. się 26 listopada 1898 r. w Elblągu. Zmarł 7 października 1976 r. w Darmstadt. 

Suchaczanka na podium

Suchaczanka na podium

W sobotę 3 marca 2018 roku odbył się w Garwolinie ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny duetów do XXI Mistrzostw Polski Cheerleaders jakie odbędą się w tym roku Chorzowie. Elbląg reprezentowało 6 duetów. W jednym była dziewczynka z Suchacza!   

 

Miło nam zakomunikować, że w tym współzawodnictwie punktowane miejsca zdobyło pięć duetów cheerleaderek z elbląskiego Centrum Tańca Cadmans.  Oznacza to, że wszystkie wystąpią  wkrótce w tegorocznych Mistrzostwach Polski. To duży sukces całego zespołu i kadry instruktorskiej!  W jednym z duetów zakwalifikowanych do Chorzowa zatańczyła - wspólnie z Wiktorią Szalachowską z Elbląga - rodowita suchaczanka Weronika Iwanicka. Obie dziewczynki pamiętamy z pięknego występu w Suchaczu w styczniu br., kiedy to dały krótki popis swoich tanecznych możliwości podczas 26. Finału WOŚP. Gratulujemy i życzymy naszym cheerleaderkom  co najmniej podobnego wyniku w Chorzowie w dniu 23 kwietnia br. Trzymajmy więc kciuki! 

Więcej o Turnieju w Garwolinie już wkrótce!

 

 

Zdjęcie użytkownika Sylwester Marian Jarkiewicz.

 

 

 

Zobacz więcej zdjęć: Eliminacje w Garwolinie  


msj

Głosowanie na sołtysa

Głosowanie na sołtysa

Jeszcze do 9 marca br. można głosować na najlepszego sołtysa. Przypomnijmy, że naszą kandydatką w plebiscycie Dziennika Elbląskiego jest Monika Jarkiewicz. Aby na nią zagłosować wystarczy wysłać SMS pod numer 71160 o treści: DE.SPS.5

Każdy może wysłać dowolną liczbę głosów.

 

Więcej o plebiscycie: Dziennik Elbląski

 

Aktualne wyniki: Plebiscyt

Wieczór panieński w Tolkmicku

Wieczór panieński w Tolkmicku

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku zaprasza w sobotę 3 marca br. o godzinie 17.00 na Dzień Kobiet - imprezę rozrywkową pt. "Wieczór panieński panny młodej z odzysku". W programie m.in.: konkurs przebrań tematycznych, słodki poczęstunek, zabawa z zespołem Libra Band. Wstęp  5 zł. Uwaga! Impreza tylko dla kobiet.

Suchacz - wieś z inicjatywą?

Suchacz - wieś z inicjatywą?

Starosta Elbląski Maciej Romanowski już po raz ósmy ogłosił konkurs "Wieś z inicjatywą". Jego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych wsi, które w 2017 r. dzięki własnej, społecznej pracy mieszkańców wiele zmieniły w swoich miejscowościach.

 

W tym współzawodnictwie uczestniczyć mogą wszystkie wsie z terenu powiatu elbląskiego. Zgłoszenia powinny być sporządzone przy użyciu specjalnego formularza, w którym zainteresowani opiszą wszystkie swoje inicjatywy jakie miały miejsce w ubiegłym roku. W konkursie przewidziane są trzy nagrody: I - 7.000 zł, II - 5.000 zł i III - 3.000 zł oraz cztery wyróżnienia o wartości 1.000 zł każde. Warto pamiętać, że w 2016 roku Suchacz zdobył nagrodę wys. 3.000 zł i pieniądze te wydano m.in. na oznakowanie ulic. Czy sołectwo pokusi się o udział w tegorocznym konkursie? - Myślę, że tak. - mówi sołtys Monika Jarkiewicz. - Nasze sołectwo zasługuje na wyróżnienie, bo w miejscowości były w 2017 roku ciekawe inicjatywy,  które zmieniły  jej wizerunek i poprawiły jakość życia mieszkańców. - dodała.

 

msj

Wygenerowano w sekund: 1.49
27,003,069 unikalne wizyty