Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Sierpień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Po huraganie

Po huraganie

Huragan "Benek" jaki miał miejsce nad Suchaczem kilka dni temu szkód wielkich nie wyrządził. Jedyną to odłamany sporej wielkości konar wierzby, który upadł na parkingu, zagradzając skutecznie wyjazd. Strażacy uporali się szybko z udrożnieniem przejazdu, ale uprzątnięcie szkody okazuje się bardziej skomplikowane.  - Zwalone drzewo nie jest własnością gminy i dopiero po stosownych uzgodnieniach może nastąpić sprzątnięcie drewna i naprawa zerwanych łańcuchów. - skomentowała Monika Jarkiewicz, sołtys Suchacza. - Jeśli ktoś jest chętny do tej pracy i na to drewno może się do mnie zgłosić. - dodała. 

 

msj

Sportowcy wiejscy na start!

Sportowcy wiejscy na start!

Miłośnicy piłki nożnej mogą się już cieszyć! Dwie nowiuteńkie bramki produkcji Polsport wczoraj (8 bm.) zostały dostarczone do Suchacza. Są to aluminiowe bramki typu "Junior"  z siatką. Jeszcze tylko trzeba je zamontować i miłośnicy piłki kopanej będą mogli z nich korzystać. Kto się podejmie tej pracy? Chętni do pomocy mogą się kontaktować w tej sprawie z sołtysem.

 

msj 

Kadyny Folwark Hotel & SPA bez flesza!

Kadyny Folwark Hotel & SPA bez flesza!

Podczas wykonywania zdjęć do filmu "Na Paryż" w Kadynach, była wyjątkowa okazja zrobienia zdjęć przy wykorzystaniu świateł, jakie filmowcy zainstalowali w różnych punktach posesji. Były to potężne reflektory oraz zawieszone na wysokości ok. 10 m lampy znajdujące się wewnątrz specjalnych balonów z napompowanym helem. Takie oświetlenie pozwoliło na piękne, nocne wyeksponowanie unikalnej architektury.  

 

Zobacz zdjęcia: Kadyny Folwark Hotel & SPA nocą  

 

msj

Na Paryż przez ... Kadyny

Na Paryż przez ... Kadyny

W pobliskich Kadynach rosyjska wytwórnia filmowa "Mosfilm" kręci film fabularny Sergeya Sarkisova (58) pt. "Na Paryż". Niektóre jego sceny rozgrywają się we Francji, ale doskonałym - jak się okazało - miejscem dla ich realizacji jest Kadyny Folwark Hotel & SPA.

 

Ten piękny obiekt zwrócił uwagę producenta (Vladimir Klimov) i reżysera (Sergey Sarkisov), którzy postanowili nakręcić niektóre sceny w unikalnych kadyńskich zabudowaniach. Ponad 70-osobowa ekipa robiła zdjęcia 3 i 4 bm. Głównie nocą, ale ogrom pracy można było oglądać na żywo, w dzień poprzedzający filmowanie. Warto było zobaczyć niezwykłą pracę czołowych rosyjskich filmowców z  niezwykle sprawnym zespołem technicznym włącznie. To dzięki nim hotel - dla potrzeb filmu - zmienił nieco swój wygląd. Utworzono m.in. dodatkową kawiarenkę, posterunek policji, a miejsca parkingowe zajęły stylowe samochody i rowery z tamtych lat. Francuska flaga powiewająca dumnie nad całym obiektem uzupełniała tak urządzoną scenografię. Stworzony klimat minionej epoki jaki widzowie zobaczą w przyszłości na filmie, udało się uzyskać dzięki urokliwej architekturze kadyńskiego zespołu pałacowego. To pewnie będzie tylko jeden z licznych filmowych epizodów, ale na tym przecież polega magia kina... 

 

 

Zobacz zdjęcia: Dzień pierwszy

oraz Dzień drugi

 

Portel: Kadyny zagrają w rosyjskim filmie

 

 

Sylwester M. Jarkiewicz

73. rocznica

73. rocznica

Dziś 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Na skutek walk powstańczych oraz systematycznego wyburzania miasta przez Niemców uległa zniszczeniu większość zabudowy lewobrzeżnej Warszawy, w tym setki bezcennych zabytków oraz obiektów o dużej wartości kulturalnej i duchowej.

 

Warto wiedzieć, że groby niektórych uczestników Powstania Warszawskiego znajdują się także na dwóch elbląskich cmentarzach: przy ulicy Agrykola i  na Dębicy. Miejsca ostatniego spoczynku  uczestników Powstania Warszawskiego odnaleźć można przy pomocy portalu Grobonet i zapalić symboliczny znicz. Pochowani są: Stefan Brzozowski, Helena Sobieska-Clar, Irena Byszewska, Jerzy Kwietniewski, Zenon Małczyński, Walenty Stelmach, Roman Sulima-Gilow, Marian Szpyt, Włodzimierz Skolimowski (15-letni członek Szarych Szeregów), Tytus Żychowski i Janina Żychowska. 

 

Sylwester M. Jarkiewicz     

 

Fot. Wikipedia 

IOTA RSGB Contest

IOTA RSGB Contest

W minioną sobotę i niedzielę (29-30 bm.) radiostacja stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś SP0CFF pracowała w międzynarodowych zawodach IOTA RSGB Contest. Współzawodnictwo polegało na nawiazaniu jak największej liczby łączności z radiostacjami zainstalowanymi na wyspach całego świata. 

Nekrolog

26 lipca 2017 roku zmarła

Helena Lustyk

Cześć Jej pamięci!

 

Msza święta w intencji Zmarłej odbędzie się w kościele w Suchaczu w dniu 29 bm. o godzinie 11.00, a pogrzeb będzie miał miejsce na cmentarzu parafialnym w Tolkmicku. 

Groźne kleszcze

Groźne kleszcze

Kleszczowe zapalenie mózgu, borelioza, anaplazmoza granulocytarna, babeszjoza, borelioza, gorączka Q, bartonella i tularemia to wciąż tajemnicze choroby. Przenoszone przez kleszcze, stanowią szczególne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Kiedy i gdzie możemy się nimi zarazić? Jakie są ich objawy? Jak możemy je leczyć? Czy istnieją skuteczne metody zapobiegania? Dowiedz się, jak możesz bronić siebie i swoich bliskich przed groźnymi chorobami odkleszczowymi!

Wejdź na: www.szczepkleszcz.pl

Bogdaniec będzie wreszcie oznaczony

Po kolejnej interwencji sotysa i kilkunastu (!) miesiącach oczekiwań, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przychylił się do postulatu mieszkańców osady Bogdaniec w sprawie ustawienia drogowskazów E-4  "Bogdaniec" w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 503 w zakresach: km 14+794 i km 14+950. Projekt stałej zmiany organizacji ruchu został zatwierdzony przez Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego i ma być zrealizowany w terminie do 31 sierpnia 2017 roku. Przypomnijmy, że sprawa oznaczenia miejscowości miała swój początek w czerwcu 2016 roku, a decyzja zapadała w październiku. Procedury są długotrwałe, ale w końcu wszystko dobre, co się dobrze kończy.  

 

msj

Wygenerowano w sekund: 1.34
17,318,847 unikalne wizyty