Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Nocy Świętojańskiej ciąg dalszy

Nocy Świętojańskiej ciąg dalszy

W galerii "Imprezy na plaży" dodanych zostało 19 kolejnych fotografii z Nocy Świętojańskiej w Suchaczu. Ich autorem jest Mirosław Kiliński. Fotografie te oznaczone są numerami od 32 do 50. Dziękujemy! 

Bezpośreni link do galerii: Noc Świętojańska.

 

Uwaga! Po kliknięciu na miniaturę fotografii otwiera sie większy obrazek. Powtórne kliknięcie na tym obrazku pokazuje go w zdecydowanie lepszej jakości. 

 

Autorzy fotografii Noc Świętojańska w Suchaczu - 2011: Sylwester Jarkiewicz (foto. 1-20) Mariusz Józefowicz (foto. 21-31) i Mirosław Kiliński (foto. 32-50).

 

 

Redakcja portalu www.suchacz.eu

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Zasoby Galeri zdjęć portalu Suchacz.eu wzbogacone zostały po raz kolejny o kilka ciekawych pozycji historycznych z Suchacza, Kadyn i  Pęklewa. Polecamy obejrzenie dodanych obrazów, a Pani Danucie Thiel-Melerskiej serdecznie dziękujemy za ich nadesłanie.

Na fotografii obok Pęklewski Staw Pstrągowy (1910 r.).      

 

 

Redakcja SSTW    

Random foto

Random foto

W dniu dzisiejszym (25 czerwca 2011) dodana została kolejna nowa opcja na stronie głównej portalu RANDOM PHOTO. W okienku pokazują sie losowo wybrane fotografie pobierane  z wszystkich Galerii zdjęć.  Pokaz slajdów  ma charakter  informacyjny i użytkowy. Oznacza to, że kliknięcie kursorem myszki na przesuwającym się  obrazku otwiera go w nowym oknie.

 

Uwaga! Z tej pozycji dostęp do Galerii X możliwy jest tylko dla zalogowanych użytkowników portalu.

 

 

sp2fap -  administrator portalu

Otwarcie lata czyli Noc Świętojańska w Suchaczu

Otwarcie lata czyli Noc Świętojańska w Suchaczu

Noc szafirowa sen wśród gwiazd ukryła
W leśnych elfów skrzydła i rosę wtulona
Blady blask księżyca ciepły spokój zsyła
Na biedronki i świerszcze pod liściem skulone

 

 

 

 

Świętojańska Noc przyciągnęła niemal wszystkich mieszkańców wsi i bardzo wielu gości spoza Suchacza. Jedni i drudzy mieli znakomitą okazję powitać tegoroczne lato na pięknej nadzalewowej plaży. Jak się nietrudno domyśleć punktem kulminacyjnym imprezy było puszczanie wianków, poprzedzone specjalnym konkursem ogłoszonym przez sołtysa Panią Barbarę Nowicką. Do zawodów stanęło kilkudziesięciu autorów kwiecistych wianków ustrojonych w letnią już zieleń. Wybór był trudny, bo praktycznie każdy wianek zasługiwał na nagrodę lub co najmniej wyróżnienie. Jury przy udziale licznie zgromadzonej publiczności wybrało wianek Pani Agnieszka Szreder z Elbląga (na zdjęciu obok). Zachwycił barwą i oryginalnością. Zwyciężczyni otrzymała Puchar Sołtysa, a pozostałym wręczono upominki rzeczowe. Tuż po wyborach nastąpiła ceremonia puszczania wianków. Wody Zalewu zapełniły się fantazyjnymi kolorami i światełkami płonących ogni. Uwagę zwracał największy wianek autorstwa Pana Henryka Wrońskiego z Suchacza. Blisko metrowej średnicy, z trzema wielkimi latarniami najdłużej był widoczny. Symbolicznym przywitaniem lata były też kolorowe lampiony, które swobodnie szybowały na tle ciemnego nieba, długo ciesząc wzrok zgromadzonych. Klimatu całej imprezy dodawało wielkie ognisko rozpalone na środku plaży i występ wokalny niezawodnej Pani Zdzisławy Buczak. Biesiadne piosenki podrywały do tańca i wesołego nastroju.

Atmosferę świętojańskiego spotkania w Suchaczu znakomicie oddają wykonane fotografie. Patrząc na nie chciałoby się krzyknąć: Ach te panny! Warto zatem obejrzeć je w naszej Galerii zdjęć w dziale Imprezy na plaży.

 

msj

 

Cytowany na górzez tekst to fragment wiersza "Noc Świętojańska" autorstwa anny27 

 

Autorzy fotografii: Sylwester Jarkiewicz ( foto. 1-20) Mariusz Józefowicz (foto. 21-31) i Mirosław Kiliński (foto. 32-50).

 

Uwaga!

Jeśli ktoś zechciałby umieścić swoje fotografie w świętojańskiej galerii SSTW, może je przesłać na adres: msj@post.pl lub qtc@post.pl

Dla Izy

Dla Izy

Festyn "Dla Izy" to impreza plenerowa w Suchaczu, której celem była pomoc finansowa w leczeniu chorej dziewczynki. Były loterie, kiermasze, rewelacyjna grochówka i bigos, a na deser słodziutkie domowe ciasta. Można było wziąć udział w specjalnej  loterii fantowej, w której główną nagrodą był wspaniały mały motor (patrz fotografia obok). Jej fundatorem jest Tolkmicki Klub Motocyklowy "Kardan". Ostatecznie jednak był przedmiotem licytacji, bo - jak uznało jury - to był lepszy sposób na zgromadzenie większych funduszu "Dla Izy". Brawa dla organizatorów tej bardzo potrzebnej akcji.  

 

Więcej fotografii z imprezy - patrz Archiwum X w Galerii Zdjęć.

 

 

hj

Letnia galeria w Suchaczu

Letnia galeria w Suchaczu

Od dziś (23 czerwca) można zwiedzać Letnią Galerię w Suchaczu. Do obejrzenia i kupna wystawionych jest kilkadzisiąt prac. Polecamy!      

Noc Świętojańska w Suchaczu

Noc Świętojańska w Suchaczu

Noc Świętojańska z 23 na 24 czerwca, impreza plenerowa dla mieszkańców i wszystkich chętnych  gości spoza Suchacza, rozpocznie się około godziny 20.00 na miejscowej plaży. 


W programie imprezy jest kilka atrakcji, które gwarantują dobrą zabawę dla wszystkich. 

Wstępem będzie świętojański wianek, najlepiej własnoręcznie upleciony.

Do zobaczenia! 

Forum w Elblągu

Forum w Elblągu

W minioną niedzielę (19 czerwca 2011) po raz dwunasty odbyło się Forum Inicjatyw Pozarządowych, które również w tym roku umiejscowione było przed Bramą Targową na Starym Mieście w Elblągu. Podczas wydarzenia swój dorobek i swoją działalność zaprezentowali przedstawiciele III sektora z naszego miasta i terenu powiatu elbląskiego (także z Suchacza - przyp. admin www.suchacz.eu).

 

Więcej na ten temat czytaj w biuletynie COP: forum

Na fotografii obok - Występ zespołu "Sasanki" z Suchacza!  

Foto. Biuletyn COP.

O Puchar Prezydenta Elbląga i Burmistrza Tolkmicka

O Puchar Prezydenta Elbląga i Burmistrza TolkmickaW dniach od 24 do 26 czerwca na wodach Zalewu Wiślanego odbywać się będą Międzynarodowe Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga oraz o Puchar Burmistrza Tolkmicka.

 

Więcej  na PortEl: regaty

Wygenerowano w sekund: 0.98
28,248,516 unikalne wizyty