Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Sierpień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

Tradycyjnie w lipcu i sierpniu Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Bażantarni, gdzie od 10 lipca do 14 sierpnia w każdą niedzielę od godziny 17 będzie można posłuchać dobrej muzyki – od jazzu po rytmy kubańskie, tanga Astora Piazzoli i przeboje muzyki klasycznej.

 

Więcej na Portel.pl: Letni Salon Muzyczny w Bażantrani

 

 

msj

III Spotkanie Country we Fromborku

III Spotkanie Country we Fromborku

W tym roku Spotkania Country we Fromborku są organizowane już po raz trzeci. Impreza rozrosła się już do dwóch dni i w gronie fanów Country w Polsce staje się silnym punktem na ich trasach w okresie letnim. Zapraszamy do Fromborka 2 i 3 lipca (sobota i niedziela).

 

Więcej na Portel.pl: III Spotkanie Country we Fromborku

 

 

 

msj

Wakacyjna frajda w Nowej Holandii

Wakacyjna frajda w Nowej Holandii

Nowa atrakcja w Elblągu. W Nowej Holandii pojawiły się dwa, zupełnie nowe pojazdy typu „buggy” – lekkie samochody rekreacyjne dostępne dla dzieci i młodzieży. Przejażdżki i próby swoich umiejętności w kierowanie buggy organizowane są na specjalnie wytyczonej i zabezpieczonej trasie. Nowa Holandia zaprasza na Buggy-zabawę codziennie przez całe wakacje.

 

Więcej na Portel.pl: buggy

 

msj

Złodziejka snów w Kadynach

Złodziejka snów w Kadynach

Tematem i inspiracją tegorocznego pleneru „Kadyny - wioska sztuki" będą postaci legend pruskich, a wśród nich - księżniczka Kadyna. Będą ją wizualizować młodzi twórcy i dziennikarze, a w piątek 1 lipca na kadyńskiej plaży będzie można zobaczyć ich wysiłki. Tego dnia w Kadynach odbędzie się również wernisaż wystawy, na której znajdą się prace powstałe podczas poprzednich plenerów, a o zachodzie słońca będzie można zobaczyć przedstawienie - „Złodziejka snów".

Fotografia: ro

Więcej na Portel.pl: Złodziejka snów

Lotniczy Festyn Rodzinny - 9 lipca 2011

Lotniczy Festyn Rodzinny - 9 lipca 2011

Dzieci, młodzież i dorosłych, miłośników powietrznych podbojów i nie tylko, Stowarzyszenie Aeroklub Elbląski zaprasza na Lotniczy Festyn Rodzinny. Tego dnia wykonywane będą m.in. loty widokowe nad Elblągiem i okolicami, przeloty szybowcowe oraz skoki spadochronowe w tandemie. Zorganizowany zostanie również plac gier i zabaw dla najmłodszych. Zainteresowanych organizatorzy zapraszają 9 lipca 2011 r. (sobota) w godzinach 10-19 na teren elbląskiego lotniska.

Więcej informacji: Festyn Lotniczy

Stawy i studnie Pęklewa

Stawy i studnie Pęklewa

Przesłana przez DTM fotografia "Stawu Pstrągowego"  z 1910 r. była zachętą do znalezienia jego lokalizacji w terenie podczas niedzielnej (26 czerwca br.) wyprawy. Przy okazji spenetrowano też dawne ujęcie wody pitnej dla Pęklewa. Wyniki wycieczki są zdumiewające. Czytaj reportaż w dziale Artykuły.

 

msk  

Nocy Świętojańskiej ciąg dalszy

Nocy Świętojańskiej ciąg dalszy

W galerii "Imprezy na plaży" dodanych zostało 19 kolejnych fotografii z Nocy Świętojańskiej w Suchaczu. Ich autorem jest Mirosław Kiliński. Fotografie te oznaczone są numerami od 32 do 50. Dziękujemy! 

Bezpośreni link do galerii: Noc Świętojańska.

 

Uwaga! Po kliknięciu na miniaturę fotografii otwiera sie większy obrazek. Powtórne kliknięcie na tym obrazku pokazuje go w zdecydowanie lepszej jakości. 

 

Autorzy fotografii Noc Świętojańska w Suchaczu - 2011: Sylwester Jarkiewicz (foto. 1-20) Mariusz Józefowicz (foto. 21-31) i Mirosław Kiliński (foto. 32-50).

 

 

Redakcja portalu www.suchacz.eu

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Zasoby Galeri zdjęć portalu Suchacz.eu wzbogacone zostały po raz kolejny o kilka ciekawych pozycji historycznych z Suchacza, Kadyn i  Pęklewa. Polecamy obejrzenie dodanych obrazów, a Pani Danucie Thiel-Melerskiej serdecznie dziękujemy za ich nadesłanie.

Na fotografii obok Pęklewski Staw Pstrągowy (1910 r.).      

 

 

Redakcja SSTW    

Random foto

Random foto

W dniu dzisiejszym (25 czerwca 2011) dodana została kolejna nowa opcja na stronie głównej portalu RANDOM PHOTO. W okienku pokazują sie losowo wybrane fotografie pobierane  z wszystkich Galerii zdjęć.  Pokaz slajdów  ma charakter  informacyjny i użytkowy. Oznacza to, że kliknięcie kursorem myszki na przesuwającym się  obrazku otwiera go w nowym oknie.

 

Uwaga! Z tej pozycji dostęp do Galerii X możliwy jest tylko dla zalogowanych użytkowników portalu.

 

 

sp2fap -  administrator portalu

Wygenerowano w sekund: 1.44
27,405,230 unikalne wizyty