Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Czerwiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Plażowanie

Plażowanie

Kilka minionych słonecznych dni i zapowiedź gorącego weekendu ściągnęła do Suchacza pierwszych amatorów opalania i kąpieli.

 

Plaża od wczesnych godzin zaczęła się zapełniać  bladymi jeszcze ciałami. Bardziej zapobiegliwi swoje stanowiska umieszczali tuż przy wodzie, a inni nawet kilkanaście metrów od brzegu. Nic dziwnego, bo w południe temperatura powietrza oscylowała w granicach +30 stopni Celsjusza. Jednym słowem nareszcie lato. Warto więc korzystać z tej doskonałej pogody. 

 

Zobacz kilka zdjęć na FB: Plażowanie w Suchaczu

 

msj 

Nekrolog

Nekrolog

 

19 maja 2017 roku zmarła

przeżywszy 65 lat

śp. Bożena Głębocka

długoletnia mieszkanka Suchacza

Cześć Jej pamięci!

 

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 23 maja br. w kościele parafialnym w Suchaczu o godzinie 11.00. Trumna z ciałem wystawiona będzie o 10.30, a ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu w Tolkmicku. 

 

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Zmarłej składają Sołtys z Radą Sołecką Suchacza. 

Sadzenia dzień drugi

Sadzenia dzień drugi

 

Zachęcamy do pomocy w dniu dzisiejszym (19 bm.) przy nasadzeniach krzewów. Zbiórka chętnych przy świetlicy ok. 9.00. 

 

Rada Sołecka

Zapisy do Akademii Smyka

Zapisy do Akademii Smyka

Uwaga Rodzice! Przyjmujemy zapisy do Akademii Smyka na następny rok szkolny!

 
Zapraszamy dzieci 5-6 letnie do uczestnictwa w sobotnich zajęciach AKADEMII SMYKA. Będziemy się spotykać raz w miesiącu, aż do maja 2018 r. Zapraszamy na godz. 9.15. do godz. 11.00. Pierwsze spotkanie małych studentów odbędzie się w dniu 7 października 2017r. W roku szkolnym 2017/18 odbędzie się 8 spotkań studentów Akademii Smyka. Koszt za cały rok szkolny - 80 zł. Poprzednie cztery edycje Akademii cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie dla wszystkich chętnych starczyło miejsc. O przyjęciu dziecka do Akademii Smyka decyduje kolejność zgłoszeń. Należy zapoznać się z regulaminem, który znajduje się na stronie www.zsa.elblag.pl AKADEMIA SMYKA ma za zadanie rozbudzić w małych studentach ciekawość świata i nauki. Zajęcia odbywają się w przystępnej i atrakcyjnej formie dla maluchów. Podczas spotkań w formie edukacyjnej zabawy dzieci zdobywają wiedzę na interesujące tematy, rozwijają pasje i zainteresowania. Wykładowcami w Akademii Smyka są nauczyciele, instruktorzy i eksperci w różnych dziedzinach. 

 

Zespół Szkół Akademickich, Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Niepubliczne Gimnazjum Akademickie, Elbląg, ul. Lotnicza 2, Budynek EUH-E, tel. 55-239-38-98, www.zsa.elblag.pl

-- 
Sekretarz Szkoły
Anna Lewandowska


Bocian wciąż czeka

Bocian wciąż czeka

Na budowanym gnieździe w Suchaczu spotkać go można prawie codziennie. Od czasu do czasu siaduje na pobliskim dachu. Może coś z tego będzie? Wygląda na to, że albo się jeszcze waha co do lokalizacji swojego przyszłego siedliska, albo czeka na swoja drugą połowę...

 

msj

Pierwszy dzień

Pierwszy dzień

Pierwszy dzień sadzenia drzewek i krzewów za nami. Pomogło wielu, którym estetyzacja wsi leży na sercu. Jutro część druga prac nasadzeniowych, do których sołtys w dalszym ciągu szczerze zachęca.

 

Zobacz zdjęcia na FB: Pierwszy dzień nasadzeń 

Pomóż sadzić

Pomóż sadzić

 

Dziś i jutro (18 i 19 bm.) w godzinach 10.00 - 15.00 w Suchaczu odbywać się będą nasadzenia drzewek i krzewów ozdobnych. Sołtys z radą sołecką zachęcają do pomocy.  Można przyjść i pomóc chociaż przez godzinę. Każda para rąk będzie mile widziana i użyteczna.

Patriotycznie i po żołniersku

Patriotycznie i po żołniersku

17 maja br. w odbył się w Suchaczu międzyszkolny konkurs piosenki patriotyczno-żołnierskiej. Organizatorem dziecięcych występów była NSPiOP im. Kaprów Polskich.

 

W imperezie wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Pogrodzia, Nowakowa, Tolkmicka i Suchacza. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: solistów i zespołów. W kategorii pierwszej najlepiej zaśpiewała Wiktoria Turoń z Zespołu Szkół w Nowakowie. Jej aranżacja znanego żołnierskiego przeboju "Po ten kwiat" podbiła serca jury i publiczności. Na drugim miejscu znalazła się Martyna Suzinowicz z Suchacza, która zaśpiewała równie znaną i piękną pieśń "Ułani". Trzecią pozycję wywalczył sobie Jan Szymański z Tolkmicka, który zaśpiewał rytmiczną pieśń wojskową "Piechota", czwartą Zuzanna Fiedorowicz z Pogrodzia za piosenkę "Rozkwitały pąki białych róż". Na piątym miejscu znalazła się Oliwia Szatyło z Suchacza, której sentymentalna pieśń "Ojczyzno moja" wzruszyła do łez. 

W grupie zespołów pierwsze miejsce zdobyła grupa dziewcząt z Nowakowa. Zuzanna Tomkiewicz, Michalina Dziubak i Wiktoria Wołkowska zaprezentowały pieśń "Dziewczyna z granatem". Na drugim miejscu znalazł się zespół z Pogrodzia (Natalia Wójcik i Nikola Rećko) z piosenką "Polska flaga", a na trzecim uczniowie z Suchacza (Magdalena Błażewicz, Patrycja Kowalska i Dawid Wydrych), którzy zaśpiewali "Jak długo w sercach naszych". Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Zdzisława Stypułkowska, Anna Adamczyk, Anetta Witkowska i Alicja Sawczuk.  

 

Zobacz fotorelację: Konkurs posenki 

 

 

msj

Warsztaty malarskie dla dzieci

Warsztaty malarskie dla dzieci

Podwijamy rękawy, wyciskamy farby i do dzieła! 25 maja, to ostatni dzwonek dla wszystkich dzieci na stworzenie unikatowego prezentu dla mam. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci na warsztaty plastyczne, które odbędą się w ostatni czwartek maja.
 

 

Warsztaty skierowane są do dzieci od 5 do 10 lat. Podczas zajęć każdy z uczestników stworzy pracę plastyczną przy użyciu farb i kolorowych tasiemek. Zajęcia będą dobrą okazją, aby własnoręcznie wykonać upominek z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Główną osią zajęć będzie kreatywna i samodzielna praca dzieci przy wsparciu ze strony instruktora. Popołudniowe zajęcia plastyczne są okazją do relaksu, twórczej pracy i rozwijania poczucia estetyki. Zajęcia odbędą się w czwartek 25.05.2017 w pracowni plastycznej CSE „Światowid”, sala 46 (II piętro budynku) w godzinach od 17.00 do 18.30. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 10 zł od 1 osoby. Wpłaty należy dokonać w dniu warsztatów w kasie kina „Światowid”.Osoby zainteresowane prosimy o zapisy: e-mail paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl lub tel. (55) 611 20 64. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wygenerowano w sekund: 0.89
15,556,723 unikalne wizyty