Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Grudzień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

M. Dalmanowa pokonała J. Zamojcina

M. Dalmanowa pokonała J. Zamojcina

Wybory na burmistrza Tolkmicka za nami. Pani Magdalena Dalman w  bezpośrednim starciu wyborczym podczas II tury 4 bm. pokonała Józefa Zamojcina. Będzie więc nowym burmistrzem Tolkmicka przez najbliższe 5 lat. Składamy Jej gratulacje i życzymy wszystkiego najlepszego w pełnieniu tej  funkcji. 

 

msj

Uroczystości

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 Suchacz,  8 listopada 2018 r.   

 

 

W programie między innymi


1. Msza święta o godzinie 12.00 
2. Uroczystości pod świetlicą wiejską:
- odsłonięcie tablicy pamiątkowej
- zakopanie kapsuły czasu
- posadzenie dęba 
3. Ciąg dalszy uroczystości w miejscowej szkole podstawowej.

 

 

Organizatorzy zapraszają

Mieszkańców Sołectwa Suchacz


Ku pamięci

Ku pamięci

Umarłych wieczność dotąd trwa,
Dokąd pamięcią im się płaci...

 

W 2018 roku z naszej suchaczańskiej społeczności odeszli na zawsze: Rafał Grabowski, Jarosław Stanisław Hirko, Adela Jeż, Stanisława Kordowska, Jerzy Piotrowski, Zdzisław Suzinowicz, Tadeusz Rymsza, Mirosław Dmowski.   

 

Specjalna strona poświęcona wszystkim zmarłym z naszego sołectwa: Ku pamięci

Kamień pamiątkowy

Kamień pamiątkowy

Kamień już jest pod świetlicą wiejską w Suchaczu! Trzeba go jeszcze wyczyścić i zamocować pamiątkową tablicę. Będzie jeszcze dąb, kapsuła czasu i specjalna uroczystość. Wszystko to dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobne kamienie posadowione będą we wszystkich 10 sołectwach gminy Tolkmicko.

 

msj 

Ankieta

Ankieta

W związku z wejściem w życie ustawowego obowiązku transmisji i archiwizacji przebiegu Sesji Rady Miejskiej, UMiG w Tolkmicku zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w poniższej ankiecie. Wynik badania pozwoli sprostać oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy.

 

Kliknij: ANKIETA


Zgłaszaj do naprawy

Zgłaszaj do naprawy

W związku ze zbliżającym się upływem terminu udzielonej gwarancji na przebudowaną drogę wojewódzką DW503, sołtys Suchacza zwraca się z prośbą o nadsyłanie wszelkich swoich uwag i zastrzeżeń (pod nr tel. 609 776334), jakie powinny być wzięte pod uwagę i zgłoszone do dyrekcji ZDW w Olsztynie. Termin zgłaszania uwag: do 8 listopada br.  

 

msj

Dzień Seniora

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, tekst

Podziękowanie

Podziękowanie

Drodzy Mieszkańcy gminy Tolkmicko,


Serdecznie dziękuję za liczny udział w wyborach, w tym za głosy poparcia mojej osoby jako kandydata na burmistrza Tolkmicka. Dziękuję bardzo za zaufanie, którym obdarzyliście mnie w pierwszej turze.

Przed nami druga tura wyborów. Chciałbym, aby 4 listopada 2018 roku był dniem, w którym wszyscy przestaną wierzyć w cuda, uwierzą w siebie i wybiorą dobro i piękno naszej małej ojczyzny. Niech rozwija się tak jak do tej pory, niech stanie się miejscem, w którym będzie się nam żyło lepiej i bezpieczniej. Sprawmy by młodzi ludzie chcieli tu mieszkać i pracować. Mój program wyborczy jest jednym z elementów przewidywanego sukcesu gminy, który jest w zasięgu naszych wspólnych możliwości. Gwarantem powodzenia są także wybrani do rady miasta ludzie.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i proszę o wsparcie wszystkich mieszkańców mojej gminy.

 

 

Józef Zamojcin 
KWW – Nasza Gmina – Nasz dom

Dorota Gaik-Dużyńska, Monika Jarkiewicz, Margarita Filip, Jolanta Ostrowska, Zygmunt Rzepnicki, Rosół Sylwester, Paweł Jernat

Statystyka wg PKW

Statystyka wg PKW

Najlepszy wynik procentowy w skali całej gminy uzyskała Monika Jarkiewicz z Suchacza, na którą głosowało 85,27% wyborców. Na drugim miejscu znalazła się Margarita Flip (78,46%),  na trzecim Sylwester Rosół (72,50%), a na czwartym Magdalena Dalman (66,40%). Z kolei najsłabszy wynik uzyskała Sylwia Grznowska, na którą oddało głos 6 osób, co stanowi 3,73%. 

 

Źródło: PKW

Wygenerowano w sekund: 1.54
27,932,227 unikalne wizyty