Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Maj 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Festyn dla Malinki

Festyn dla Malinki

Rodzinny festyn charytatywny "Cud Malina" w Tolkmicku dedykowany był małej dziewczynce, Malince.  Mieszkańcy miasta i gminy po raz kolejny pokazali, że mają dobres serca i nie szczędzą grosza, aby pomagać innym. Malinka jest właśnie taką osobą, której po prostu należało pomóc. Festyn przyciagnął Ludzi Dobrej Woli, kilka firm i instytucji, w tym policję, straż pożarną, służbę zdrowia. Znaczący był także udział członków klubu motocyklowego KARDAN występujących na swoich wspaniałych maszynach. Nie zabrakło też dobrej discopolowej muzyki w wykonaniu samego Łukasza Geska. Można też było dobrze zjeść, między innymi dzięki suchaczanom z Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów, którzy na tę okazję  przygotowali setkę swoich smakowitych cepelinów. Festyn można udać za udany. Udało się zebrać  13.518, 29 zł i kwota ta zasiliła subkonto potrzebującej dziewczynki fundacji "Zdążyć z pomocą".  

 

msj  

 

Zobacz zdjęcia: Festyn dla Malinki

Prace na plaży

Prace na plaży

Dobra wiosenna pogoda do późnych była okazją do wykonania kilku prac porządkowych na miejscowej plaży. Do ich wykonania zgłosiło się kilkanaście osób. Zbierano śmieci, pomalowano ławki i mostek, zbronowano piasek. Najbardziej niezbędną czynnością było karczowanie nowego fragmentu plaży. Tę pracę wykonano przy użyciu koparki, której operator wyrywał karpy do późnych godzin wieczornych. Było to zajęcie bardzo widowiskowe. Na tyle, że niektórzy przyjezdni obserwatorzy łączyli to z ... przekopem Mierzei Wiślanej:) 

 

msj

 

Zobacz zdjęcia:

Prace na plaży 1 

Prace na plaży 2 

Prace na plaży 3Puchar Burmistrza Tyczyna dla duetu z Centrum Tańca Cadmans

Puchar Burmistrza Tyczyna dla duetu z Centrum Tańca Cadmans

O utalentowanej cheerleaderce z Suchacza Weronice Iwanickiej i jej elbląskiej koleżance Wiktorii Szałachowskiej pisaliśmy już kilka razy na naszej stronie. Dziś  mamy kolejną dobrą wiadomość o ich dzisiejszym (27 bm.) występie w Tyczynie. Obie dziewczynki wywalczyły w duecie pierwsze miejsce w krajowych zawodach Grand Prix i zdobyły tym samym Puchar Burmistrza Tyczyna. Sukces odniósł jeszcze drugi duet z elbląskiej Centrum Tańca Cadmans w składzie: Nastka - Kornelia, który zajął drugie medalowe miejsce. Serdeczne gratulacje!

 

msj

 

Zobacz  zdjęcia: Grand Pix w Tyczynie

Sołtysi gminy Tolkmicko

Kamionek Wielki - Zygmunt Mazurkiewicz

Brzezina - Beata Klein

Przybyłowo - Grażyna Tomaszewicz

Chojnowo - Maria Górak

Nowinka - Wojciech Pogorzelski 

Pogrodzie - Alicja Natkaniec

Łęcze - Sylwia Korożan

Suchacz - Monika Jarkiewicz

Kadyny - Dorota Lebioda

Pagórki - Anna Kasprzyk 

Konkurs palmowy rozstrzygnięty

Konkurs palmowy rozstrzygnięty

Już po raz dwunasty odbył się w Tolkmicku konkurs "Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Na tegoroczny konkurs wpłynęło 41 prac z terenu miasta, gminy i powiatu. - To o 10 palm więcej niż w roku ubiegłym. Nad ich tworzeniem pracowało w sumie ponad 450 osób - mówił ks. Józef Grochowski, proboszcz parafii organizującej konkurs.

 

- Szczególnie cieszy nas jednak to, że aż jedna czwarta prac, to palmy wykonane przez rodziny - mówił ks. Józef. Udział w tegorocznej edycji wzięły ponadto także różne grupy, instytucje czy stowarzyszenia. - Wiele z nich znamy od kilku lat, ale bardzo serdecznie witamy nowych uczestników, którzy są z nami po raz pierwszy i mamy nadzieję, że będą brali udział w kolejnych konkursach - zachęcał kapłan. Jak mówili przedstawiciele jury przyznającego nagrody, poziom konkursu był wysoki. - Tegoroczne prace są bardzo ładne, choć ładne, to zbyt skromne słowo, są piękne - podsumowywał proboszcz.  Jak podkreślał, szczególnie zasługuje na uznanie przekrój wiekowy biorących udział w zmaganiach. - Najmłodszy uczestnik ma dwa lata, a najstarszy... no trudno powiedzieć. Na pewno jest to bardzo dojrzały wiek - uśmiechał się ks. Grochowski.

Porządki w Suchaczu

Porządki w Suchaczu

 

Rada Sołecka zaprasza w najbliższą sobotę (13 bm.) o godz. 10.00 do udziału w porządkowaniu Suchacza.

Zbiórka chętnych na plaży.

Magda Krupa jest już tu rok

Magda Krupa jest już tu rok

Magdalena Krupa jest związana z Suchaczem od roku. To wystarczyło, aby dobrze ją tu zapamiętano. Głównie dzieci, bo przyjeżdża przecież tu dla tylko nich. W miejscowej świetlicy wiejskiej uczy ich tańca.

 

Sama jest utalentowaną  pasjonatką tańca i doskonałym trenerem. Dowodem jej instruktorskiego talentu jest niedawny sukces dwóch suchaczańskich zespołów, kóre wytańczyły w Ostródzie dwa pierwsze miejsca. Marlena Szulc, rodzice dzieci i sami młodzi tancerze pamiętali o dzisiejszej rocznicy. Wręczając kwiaty i specjalny Dyplom Uznania powiedziały: -     Madziu, jesteś  nami już rok, bardzo się cieszymy, że zawitałaś do naszej małej miejscowości i przekazujesz swoją wielką pasję naszym dzieciom, w dodatku z ciągłym uśmiechem na twarzy. Wyciskacz ostatnie soki z tancerzy podczas zajęć, ale to wychodzi im na dobre. Tylko zostań z nami jak najdłużej. Dołączamy się do gratulacji życząc Pani Magdalenie dalszych sukcesów w prowadzeniu dzieci z Suchacza i okolicy. 

 

msj

 

Obraz może zawierać: 21 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda

Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda

Katarzyna Duda (na zdjęciu), autorka książki "Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda" odwiedziła Suchacz wiosną ubiegłego roku. Zbierała materiały dot. losów ludzi, ofiar przemian ustrojowych po 1989 roku.

 

W niedawno wydanej książce jest mały fragment poświęcony Suchaczowi i okolicy. Wzruszających opisów z całej Polski jest bardzo dużo. Książka jest wielkim wstydem dla ludzi, kórzy w taki sposób doprowadzili do tak bolesnych przemian. Przemian, które w ciągu krótkiego okresu czasu zmieniły rzesze wspaniałych fachowców w zwyczajnych dziadów. Książka jest dokumentem, nieco tylko spóźnioną kroniką napisaną w ostatniej chwili. Polecam lekturę, bo to świetny kawał najnowszej polskiej historii. Warto to wiedzieć... 
Dziękuję autorce za otrzymany dziś Jej autorski egzemplarz. Przeczytałem go jednym tchem:)

 

Sylwester M. Jarkiewicz

Suchacz ma nowego sołtysa

Suchacz ma nowego sołtysa

Monika Jarkiewicz została dziś (3 bm.) wybrana sołtysem Sołectwa Suchacz na kolejną, 4-letnią kadencję. Wybraną także dzisiaj Radę Sołecką stanowić będą: Katarzyna Rogowska, Katarzyna Jastrzębska, Marta Przespolewska i Aleksandra Simińska. 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.85
28,196,194 unikalne wizyty