Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Luty 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Summer House Session w Suchaczu

Summer House Session w Suchaczu

 

 

 

Na pięknej plaży w Suchaczu odbywać się będą cykliczne imprezy rozrywkowe "Summer House Session", na których  grać będą czołowi Dj’e. Pierwszy etap już w najbliższą sobotę tj. 16 bm.o godzinie 20.00, następne w kolejne lipcowe soboty. Wszystkich entuzjastów dobrej muzyki zapraszają organizatorzy. Wstęp wolny!  

 

msj

Cesarskie Kadyny

Cesarskie Kadyny

Kadyny to miejscowość o wyjątkowej historii. Może dlatego pozostało stosunkowo dużo pamiątek z dawnych lat? Piękne fotografie i pocztówki do dziś budzą podziw i są poszukiwane przez kolekcjonerów na całym świecie. Zachecamy do odwiedzenie naszej galerii i obejrzenie najnowszych zdjęć z dawnych Kadyn. Wkrótce opublikujemy kolejną porcię fotografii nigdzie dotychczas nie pokazywanych. 

 

Na fotografii obok kuźnia w dawnych Kadynach. Kto odgadnie, w którym była miejscu?

 

 

Redakcja portalu www.suchacz.Eu    

Wakacyjne zajęcia z decoupag'u

Wakacyjne zajęcia z decoupag'u

Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych - młodzież i dorosłych - na wakacyjne zajęcia z niezwykle popularnej techniki decoupage'u. Będzie można się zapoznać z metodą jedno- i dwuskładnikową tej techniki zdobniczej. Na najbliższych zajęciach proponujemy wykonanie ozdobnej tacy, drewnianej szkatułki i pudełka na herbatę. Zajęcia z decoupage’u mogą być ciekawą formą spędzenia wakacyjnego czasu.

 

Więcej na Portel.pl: decoupage

HUB

HUB

Uruchomienie Kolei Nazalewowej (HUB) to znakomita okazja do przypomnienia historii tej turystycznej linni, która odgrywała w życiu Elblążan i okolicznych miejscowości niezwykłą rolę. Zachęcamy do lektury krótkiej historii HUB: Patrz: Kolej Nadzalewowa 

 

Redakcja portalu Suchacz.Eu   

Historia zaklęta w miniaturze

Historia zaklęta w miniaturze
 Stowarzyszenie Miłośników Elbląga „Ocalić od zapomnienia" zaprasza na wystawę pt. „Historia zaklęta w miniaturze", która poświęcona będzie dziejom Elbląga, kolejnictwa i tramwajów w naszym mieście. Wystawa czynna będzie od czwartku do piątku (14 i 15 lipca 2011) oraz od poniedziałku do wtorku (18 i 19 lipca 2011) w godzinach 11-16 w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych (sala szkoleniowa).
Dodatkowo, w piątek (15 lipca 2011) o godzinach: 13, 14 i 15 odbędzie się miniinscenizacja Bitwy pod Grunwaldem (makieta).

--
Stowarzyszenie Miłośników Elbląga „Ocalić od Zapomnienia"

W rezerwcie i przy kurhanach

W rezerwcie i przy kurhanach

Jezioro Pierzchalskie ma kilka osobliwości, które warto zobaczyć. Po pierwsze jest to niezwykle piękny akwen polożony wśród dzikiej przyrody, gdzie m.in. swoje żeremie budują bobry. Po drugie jest to wspaniełe miejce do wypoczynku ze ścieżką dydaktyczną i kilkoma świetnie urządzonymi bazami dla turystów. I wreszcie są tam kurhany z wczesnej epoki żelaza (sprzed ok. 2500 lat), miejscami pochówku ludów zamieszkałych ongiś te tereny. Polecamy odwiedzenie tego rezerwatu, z wzorowo urządzonymi przez Leśnictwo Zaporowo miejscami do wypoczynku. To prawdziwy raj dla wędrowców, grzybiarzy i wędkarzy. Fotoreportaż z dzisiejszej (12 lipca 2011) wycieczki zamieszczony jest w galerii "Wycieczki dalsze", w albumie "Rezerwat Przyrody Ostoja Bobrów na Rzece Pasłęce". Bezpośreni link: Rezerwat

 

msj       

Głosujemy na dzielnicowego

Głosujemy na dzielnicowego

Ruszył plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 30 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 71624. W treści należy wpisać DPSONDAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPSONDA01. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

 

Dzielnicowym Suchacza jest Marek Sławiński (na fotografii obok). Można na niego głosować  wysyłając  SMS-s na numer  71624  podajc w treści: DPSONDA29.

 

 

msj

Ponad 1.000 zdjęć w galerii

Ponad 1.000 zdjęć w galerii

W Galerii zdjęć na portalu Suchacz.Eu jest już ponad 1.000 różnych fotografii, i jej zasoby rosną dosłownie z dnia na dzień. W celu łatwiejszego poruszania się po nich, zmodyfikowano poszczególne katalogi. I tak, główna Galeria zdjęć ma 8 następujących podgalerii:


- Zdjęcia historyczne, zawierająca 12 albumów
- Suchacz i okolice, zawierająca 7 albumów
- Wydarzenia i imprezy, zawierająca 2 albumy
- Wedrówki po okolicy, zawierająca 2 albumy

- Wycieczki dalsze, zawierająca 1 album
- Pasjonaci, zawierająca 7 albumów 
- Rozmaitości, zawierająca 2 albumy

- Archiwum X, zawierająca 6 albumów (dostępna  tylko dla członków SSTW)

 

Teraz aby np. obejrzeć stare fotografie Suchacza należy wybrać galerię "Zdjęcia historyczne" i kliknąć na obrazek albumu "Suchacz". W ten sposób otwiera się dostęp do kilkunastu fotografrii. Aby obejrzeć dowolną z nich, wystarczy kliknąć na niej kursorem myszki. Ponowne kliknięcie na danym obrazku otwiera go w lepszej rozdzielczości.

 

Życzymy miłego oglądania i jednoczesnie zachęcamy do uzupełniania zasobów dowolnej galerii. Obrazki do zamieszczenia można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: msj@post.pl    

Redakcja portalu Suchacz.Eu

Pęklewo znane i nieznane

Pęklewo znane i nieznane

Pęklewo było dzisiaj celem wyprawy turystycznej. Miejscowość ma kilka wspaniałych atrakcji budowlanych, które cieszą oko wspaniałością swojej architektury. Oprócz trzech pięknych domów mieszkalnych zwracają uwagę budowle gospodarcze, w tym bardzo urokliwe piwniczki ziemne. Na fotografii obok piękne godło rzemieślnicze na jednym z domów.  Wszystko obejrzeć można w naszej galerii zdjęć Suchacz i Okolice.  

 

msj  

Wygenerowano w sekund: 1.47
26,026,569 unikalne wizyty