Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Ważą się losy budynku wielofunkcyjnego

Ważą się losy budynku wielofunkcyjnego

Przez dwie godziny kilkunastu mieszkańców wsi dyskutowało (20 bm.) nad projektem budowy obiektu  wielofunkcyjnego, którego posadowienie planowane jest na terenie byłego Ośrodka Wczasowego PKP. Koncepcję inwestycji przedstawił na wstępie Józef Zamojcin, wiceburmistrz Tolkmicka. Sam projekt omówił architekt Jan Koperkiewicz pokazując zebranym architekturę ogólną budowli wraz z jej rzutami poziomymi. Dyskusja nad propozycją ukierunkowana była ku  zmianie zaprojektowanych wstępnie pomieszczeń, uznanych jednak przez zgromadzonych przyszłych użytkowników obiektu za niesatysfakcjonujące. Pomysłów na zmiany było kilka i dlatego koniecznym stało sie ponowne opracowanie projektu, właśnie pod kątem życzeń mieszkańców sołectwa i wielkości środków finansowych (1.2 mln zł) przeznaczonych na tę inwestycję. Propozycja uwzględniająca zgłoszone postulaty ma być przedstawiona przez architekta J. Koperkiewicza na Zebraniu Wiejskim za tydzień. 

 

msj 

Zebranie Wiejskie

Newsy

Jutro tj. 20 bm. o godzinie 18.00 w świetlicy "Zefirek" odbędzie się Zebranie Wiejskie poświęcone projektowi zagospodarowania terenu po byłym Ośrodku Wczasowym PKP. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele gminy Tolkmicko, którzy przedstawią szczegółowy plan dot. przyszłej inwestycji.

 

msj 

Dożynki powiatowe w Tolkmicku

Dożynki powiatowe w Tolkmicku

Bogaty program uroczystości dożynkowych jakie miały miejsce w minioną sobotę (17 września 2011) w Tolkmicku przyciągnął sporą rzeszę gości i mieszkańców miasta. Centralny plac miasta zaroił się od barwnych stoisk i ulicznych barów. Organizatorzy świetnie zadbali też o rozrywkę w tym wyjątkowym dniu. Imprezy towarzyszące mile wypełniały czas zgromadzonym widzom - przy biesiadnej muzyce i piosenkach płynących ze specjalnie zbudowanej w centrum miasta imponującej swoją wielkością i dekoracjami estrady (prezentowane tu były m.in. fantazyjne chleby dożynkowe z poszczególnych gmin powiatu elbląskiego). Były też występy zespołów ludowych, pokazy taneczne i różnorodne koncerty. 

 

Jak się można było spodziewać również mieszkańcy Suchacza zaznaczyli swoją obecność w tym niecodziennym wydarzeniu. Stało się tak za sprawą niezawodnych Pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich i zespołu artystycznego "Sasanki". 

 

Na fotografii obok stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Suchacza. Od lewej: Barbara Iwko i Dorota Rynkiewicz.   

 

Specjalny fotoreportaż z dożynek w Tolkmicku - patrz album Dożynki-2011 w Tolkmicku w naszej galerii zdjęć Wydarzenia i imprezy. Bezpośredni link do albumu z 16 zdjęciami: Dożynki 2011

 

 

msj             

Szkolenie w "Zapiecku"

Szkolenie w "Zapiecku"

W miniony wtorek odbyło się zapowiadane wcześniej zebranie członków i sympatyków  Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś. Tym razem miało charakter szkoleniowy z zakresu działaności stowarzyszeń pozarządowych. Prelegentem była przedstawicielka elbląskiego COP (Centrum Organizacji Pozarządowych). Fotoreportaż ze spotkania - patrz album "Szkolenie" w galerii Archiwum X (dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników portalu Suchacz.eu).

 

msj

6-godzinny konkurs w Cannon Beach

6-godzinny konkurs w Cannon Beach

Co roku w Cannon Beach, Oregon (USA) odbywa się niezwykły konkurs piaskowych rzeźb. Zawody odbywają się na plaży, podczas odpływu. Oznacza to, że uczestnicy mają zatem tylko 6 godzin na wykonanie swoich projektów. Po tym czasie wody przypływu oceanu bezlitośnie niszczą wszystkie przepiękne rzeźby. Szkoda, bo to prawdziwe dzieła sztuki pozostające jedynie w pamięci widzów i utrwalone na zdjęciach. Fotografie najlepszych prac prezentujemy w naszej galerii "Rozmaitości" w albumie Zamki z Piasku. Bezpośredni link do tej galerii: zamki 

 

Na podstawie materiałów otrzymanych od Barbary Meller opr. msj

Marszon dookoła Zalewu Wiślanego

Marszon dookoła Zalewu Wiślanego

W dziale artykuły zamieściłem ciekawą relację Kuby Terakowskiego, który w ciągu trzech wrześniowych dni pokonał (wraz z Magdą Zielony) pieszo 100-kilometrową trasę dookoła Zalewu Wiślanego. Świetną ilustracją do całego materiału są dwa fotoreportaże zawierające łącznie kilkadziesiąt wspaniałych zdjęć. 

Polecam lekturę, także ze względu na akcent bezpośrednio związany z niedawnym wydarzeniem w ... Suchaczu.    

Bezpośredni link do artykułu: Dookoła Zalewu Wiślanego

 

 

msj

Powiatowe dożynki w Tolkmicku

Powiatowe dożynki w Tolkmicku

Tegoroczne dożynki powiatu elbląskiego odbędą się 17 września w Tolkmicku. Tego dnia poznamy także laureatów nagrody starosty elbląskiego za osiągnięcia sportowe.

Program dożynek
do godz. 12.30 zbiórka grup wieńcowych, ulica Świętojańska, parking naprzeciwko Urzędu Miasta i Gminy oraz Straży Pożarnej w Tolkmicku
godz. 12.40 przemarsz korowodu pod kościół i ustawienie wieńców dożynkowych na placu przed kościołem
godz. 13-14 msza św. w kościele Świętego Jakuba Apostoła celebrowana przez biskupa diecezji elbląskiej Jana Styrnę (godz. 13-14)
godz. 14 parada Orkiestry Dętej „Helikon’’ z Kwidzyna, ulicą Elbląską w kierunku Placu Wolności
godz. 14.30-15 powitanie gości i uroczyste otwarcie dożynek przez starostę elbląskiego Sławomira Jezierskiego i burmistrza miasta i gminy Tolkmicko Andrzeja Lemanowicza oraz starostów dożynkowych Agnieszkę Kaczorowską i Stanisława Lecha. Wręczenie chleba dożynkowego przez starostów dożynek, przedstawienie programu dożynek, omówienie konkursów dożynkowych (wieniec, stoisko promocyjne, chleb dożynkowy)
godz. 15-15.30 koncert Orkiestry Dętej z Kwidzyna
godz. 15.30-17 biesiada z „Antkiem i Jagną„ program artystyczny oraz konkursy z udziałem wójtów i burmistrzów gmin
godz. 17.15 wręczenie nagród starosty elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu za rok 2011. Inauguracja sportowego roku szkolnego 2010/2011 oraz podsumowanie wyników sportowej rywalizacji szkół powiatu elbląskiego ESZS
godz. 18 wręczenie nagród za konkursy (wieniec, chleb, stoisko) przez przewodniczących komisji, starostę elbląskiego, burmistrza miasta i gminy Tolkmicko oraz starostów dożynek
godz. 18 występy kapel i zespołów ludowych
„Żuławskie Bursztynki” – Żuławski Ośrodek Kultury
Zespół Pieśni i Tańca „Szuwary” gmina Markusy
Zespół Ludowy „Melodie Godkowa” gmina Godkowo
Zespół ludowy „Tolkmiczanki” gmina Tolkmicko
Sandra Żuchowska – występ wokalistki z gminy Elbląg
godz. 19.30 koncert Zespołu „Czerwoone Gitary
godz. 21 pokaz tancerzy ognia z Kaczego Bagna
godz. 21.30 koncert Zespołu "LONG&JUNIOR"
godz. 23-2 zabawa taneczna z DJ-em - agencja artystyczna GESEK z Elbląga

Dodatkowe atrakcje: warsztaty kuglarskie /szczudła i klauni/– Miejsce Inicjatyw Pozytywnych Kacze Bagno, zamek dmuchany, eurobangee, wata cukrowa, popcorn itp., stoiska regionalne /rzemiosło , rękodzieło , kulinaria, gastronomia , ogródki piwne, stragany.


Kowalskie sympozjum w Kadynach

Kowalskie sympozjum w Kadynach

Czterdziestu kowali-podkuwaczy koni (w tym dwie panie) weźmie udział w międzynarodowym sympozjum, które odbędzie się 16 i 17 września w Kadynach. W programie wykłady, szkolenia i konkursy. Najbardziej widowiskowy – wykuwania podkowy.

 

Wiecej na Portel.pl: kowale

Fundusz sołecki

Fundusz sołecki

Wrzesień to szczególnie istotny czas w cyklu funduszu sołeckiego. Do końca miesiąca mieszkańcy sołectw mają czas, aby złożyć wniosek określający przedsięwzięcia, które mają być zrealizowane z przysługujących im pieniędzy.

Należy więc w najbliższym czasie oczekiwać Zebrania Wiejskiego, na którym zapadnie stosowna uchwała mieszkańców sołectwa Suchacz.

 

msj 

Wygenerowano w sekund: 1.48
27,214,389 unikalne wizyty