Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Sierpień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

W rezerwcie i przy kurhanach

W rezerwcie i przy kurhanach

Jezioro Pierzchalskie ma kilka osobliwości, które warto zobaczyć. Po pierwsze jest to niezwykle piękny akwen polożony wśród dzikiej przyrody, gdzie m.in. swoje żeremie budują bobry. Po drugie jest to wspaniełe miejce do wypoczynku ze ścieżką dydaktyczną i kilkoma świetnie urządzonymi bazami dla turystów. I wreszcie są tam kurhany z wczesnej epoki żelaza (sprzed ok. 2500 lat), miejscami pochówku ludów zamieszkałych ongiś te tereny. Polecamy odwiedzenie tego rezerwatu, z wzorowo urządzonymi przez Leśnictwo Zaporowo miejscami do wypoczynku. To prawdziwy raj dla wędrowców, grzybiarzy i wędkarzy. Fotoreportaż z dzisiejszej (12 lipca 2011) wycieczki zamieszczony jest w galerii "Wycieczki dalsze", w albumie "Rezerwat Przyrody Ostoja Bobrów na Rzece Pasłęce". Bezpośreni link: Rezerwat

 

msj       

Głosujemy na dzielnicowego

Głosujemy na dzielnicowego

Ruszył plebiscyt na Najbardziej Przyjaznego Dzielnicowego Roku - z terenu miasta i powiatu elbląskiego. Przez 30 dni na łamach portElu będą publikowane sylwetki funkcjonariuszy. Czytelnicy będą mogli na nich głosować za pomocą SMS-ów, wysyłanych na nr 71624. W treści należy wpisać DPSONDAxx, gdzie xx to numer wybranego dzielnicowego, np. DPSONDA01. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

 

Dzielnicowym Suchacza jest Marek Sławiński (na fotografii obok). Można na niego głosować  wysyłając  SMS-s na numer  71624  podajc w treści: DPSONDA29.

 

 

msj

Ponad 1.000 zdjęć w galerii

Ponad 1.000 zdjęć w galerii

W Galerii zdjęć na portalu Suchacz.Eu jest już ponad 1.000 różnych fotografii, i jej zasoby rosną dosłownie z dnia na dzień. W celu łatwiejszego poruszania się po nich, zmodyfikowano poszczególne katalogi. I tak, główna Galeria zdjęć ma 8 następujących podgalerii:


- Zdjęcia historyczne, zawierająca 12 albumów
- Suchacz i okolice, zawierająca 7 albumów
- Wydarzenia i imprezy, zawierająca 2 albumy
- Wedrówki po okolicy, zawierająca 2 albumy

- Wycieczki dalsze, zawierająca 1 album
- Pasjonaci, zawierająca 7 albumów 
- Rozmaitości, zawierająca 2 albumy

- Archiwum X, zawierająca 6 albumów (dostępna  tylko dla członków SSTW)

 

Teraz aby np. obejrzeć stare fotografie Suchacza należy wybrać galerię "Zdjęcia historyczne" i kliknąć na obrazek albumu "Suchacz". W ten sposób otwiera się dostęp do kilkunastu fotografrii. Aby obejrzeć dowolną z nich, wystarczy kliknąć na niej kursorem myszki. Ponowne kliknięcie na danym obrazku otwiera go w lepszej rozdzielczości.

 

Życzymy miłego oglądania i jednoczesnie zachęcamy do uzupełniania zasobów dowolnej galerii. Obrazki do zamieszczenia można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: msj@post.pl    

Redakcja portalu Suchacz.Eu

Pęklewo znane i nieznane

Pęklewo znane i nieznane

Pęklewo było dzisiaj celem wyprawy turystycznej. Miejscowość ma kilka wspaniałych atrakcji budowlanych, które cieszą oko wspaniałością swojej architektury. Oprócz trzech pięknych domów mieszkalnych zwracają uwagę budowle gospodarcze, w tym bardzo urokliwe piwniczki ziemne. Na fotografii obok piękne godło rzemieślnicze na jednym z domów.  Wszystko obejrzeć można w naszej galerii zdjęć Suchacz i Okolice.  

 

msj  

Pasjonat z Pęklewa

Pasjonat z Pęklewa

Autorem pięknych ozdób ogrodowych jest Pan Zenon Sowiński z Pęklewa. Ulubionemu hobby poświęca wiele swojego wolnego czasu. Prezentowane w tym albumie figurki można obejrzeć w Jego ogródku przydomowym. Czytelnicy portalu Suchacz.Eu mogą je podziwiać w naszej galerii zdjęć w dziale "PASJONACI". Bezpośredni link do albumu: http://suchacz.eu/photogallery.php?album_id=77

 

msj

Koleją do Braniewa

Koleją do Braniewa

Takiej okazji po prostu nie można było przegapić! Uruchomina tylko na weekendy Kolej Nadzalewowa natychmiast skusiła do odbycia wycieczki z Suchacza do Braniewa. Główną atrakcją były przepiękne widoki, kórymi zachwycano się już ponad 100 lat temu. Kolej mknęła (jej maksymalna prędkość to ok. 45 km/h) przez urokliwe zakątki Wysoczyzny Elbląskiej, miejscami stykając się niemal z wodami Zalewu Wiślanego. Warto też było zobaczyć mijane stacje kolejowe. Zaniedbane, ale wciąż tajemnicze i piękne. I ta przyroda! Zachęcamy bardzo do odbycia takiej podróży, bo wrażenia naprawdę niezapomniane. Dopiero jak ktoś osobiście odbędzie taką wyprawę, zrozumie, że należy uczynić wszystko, aby Kolej Nadzalewowa nadal istniała. Jest tego warta! Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś włączy się w działania  mające na celu utrzymanie tej trasy. 

Przypomnijmy, że Kolej Nadzalewowa powstała dzięki olbrzymiej determinacji pajonatów, którzy nie szczędzili sił aby ją uruchimić. Suchacz miał w tym swój spory udział. Chociażby dlatego, że tu właśnie mieszkał właściel HUB. Ale o tym może innym razem...   

 

msj     

Galeria Historyczna

Galeria Historyczna

Galeria Historyczna została wstępnie uporządkowana. W tej chwili zasoby działu podzielone są na miejscowości, co znacznie ułatwi przeglądanie interesujących zdjęć. Kolejnym etapem prac nad tą galerią będzie wykonanie opisów poszczególnych fotografii. 

Zapraszamy do odwiedzania galerii "Zdjęć Historycznych" i zachęcamy do uzupełniania jej zasobów.

 

 

Redakcja portalu  www.Suchacz.Eu  

Prace techniczne

Modyfikacje

Aktualnie trwają prace techniczne nad galeraimi. W związku z tym mogą występować czasowe trudności z dostępem do niektórych  zbiorów. Wszystko jest jednak na dobrej drodze do szybkiego usytematyzowania zasobów. Prosimy o cierpliwośći przepraszamy za utrudnienia.

 

Redakcja portalu Suchacz.Eu 

Pierwszy pociąg

Pierwszy pociąg

W dniu dzisiejszym (9 lipca br.) punktualnie o godzinie 9.38 przyjechał do Suchacza pierwszy pociąg turystyczny powitany uroczyście przez grupę tutejszych mieszkańców. Przypomnijmy, że Linia Kolei Nadzalewowej uruchomina została na okres wakacji. Kursy odbywać się będą w soboty i w niedziele. Z Suchacza, w kierunku Braniewa pociąg będzie jeździł dwa razy, w kierunku Elbląga - trzy razy. Szczegółowy rozklad jazdy oraz ceny biletów podane są w dziele "Rozkłady jazdy".   

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 1.35
17,318,894 unikalne wizyty