Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Październik 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Wiecha na Grabowej

Wiecha na Grabowej

Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana świętowana po zakończenie ważnego etapu budowy domu, czyli położenia ostatniego elementu konstrukcji dachu. Taka właśnie sympatyczna uroczystość z udziałem wykonawcy i inwestora miała miejsce w dniu 10 bm. Specjalny w tym udział mieli członkowie Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś. Fotoreportaż z uroczystości - patrz album "Spotkanie Na Szczycie" w galerii "Archiwum X".

Uwaga!

Dostęp do zasobów galerii mają TYLKO członkowie SSTW i zalogowani użytkownicy portalu www.suchacz.eu

 

 

msj

Na szczycie

Na szczycie

Spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś odbędzie się "Na Szczycie" w najbliższą sobotę tj. 10 bm. o godzinie 13.00. 

Księżniczka Kadyna - jak wyglądała?

Księżniczka Kadyna - jak wyglądała?

Wiemy, że była księżniczką pruską i że założyła Kadyny. Ale jak wyglądała? W Galerii Nobilis w Światowidzie możemy sprawdzić, jak wyobrażają ją sobie młodzi artyści. 

Przeczytaj ciekawy materiał na ten temat i obejrzyj zdjęcia: Kadyna

 

 

msj

Recital Michała Bajora

Recital Michała Bajora

„Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy, podwójny album z piosenkami francuskimi /17-ta płyta w karierze fonograficznej/. Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert.

Michał wychował się na piosenkach znad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania  i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt. „Brel” w warszawskim teatrze Ateneum.

Krótkie podsumowanie tygodnia pracy

Krótkie podsumowanie tygodnia pracy

Po tygodniu pracy specjalnej radiostacji memoriałowej o znaku wywoławczym 3Z176DORR w dzienniku zapisano 1031 łączności radiowych z korespondentami całego świata. Najciekawsze połączenia to: Kanada, Chile, Wenezuela, Kolumbia, USA, Japonia, Australia, Nowa Zelandia, Indie, Tajlandia, Peru, Malezja itp.  

Przypomnijmy, że radiostacja Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś pracuje przy użyciu specjalnego znaku dla upamiętnienia 176. rocznicy urodzin Roberta DORRA - prekursora archeologii starożytnej, badacza terenów Wysoczyzny Elbląskiej. 

O aktywności tej patrz także: 3Z176DORR

 

msj

Świeto chleba - podsumowanie

Świeto chleba - podsumowanie

Koncert grupy Carrantuohill, warsztaty garncarskie prowadzone przez Piotra Skibę, kulinarny pokaz Roberta Sowy z udziałem elbląskich vipów – to najciekawsze wydarzenia drugiego dnia Elbląskiego Święta Chleba.

 

Więcej na ten temat patrz: Portel.pl

Pamiątki z przeszłości

Pamiątki z przeszłości

Są niedaleko Suchacza miejsca, które warto od czasu do czasu odwiedzać. O każdej porze roku (i nawet  dnia!) wszystko wydaje się nieco inne. Za każdym razem znaleźć można inne przedmioty, drobne pamiątki po ludziach tu mieszkających. To właśnie są te przedmioty z duszą, niemi świadkowie codziennej pracy i wypoczynku. Pozostało ich już bardzo niewiele, a te znajdywane to już w zasadzie maleńkie tylko przedmioty lub ich fragmenty.  Na fotografii obok kafel z pieca Towarzystwa Starożytności w Łęczu. Dobrze zachowany został identyfikator zakładu produkcyjnego w Elblągu. 

 

Fotoreporaż - patrz "Wycieczki po okolicy".

 

msj

Pierwsze przeloty

Pierwsze przeloty

Lato chyba się już rzeczywiście kończy chociaż pogoda jest znakomita. Biologiczny zegar "nakazał" jednak już dzikim gęsiom odlot do cieplejszych krajów. Pierwszy klucz widoczny był dziś nad Suchaczem około godziny 11.00. Teraz takich przelotów będzie więcej. Warto więc od czasu do czasu popatrzeć w niebo, pomachać im i zachęcić do szybkiego powrotu:)     

 

msj

 

Dzikie gęsi

Idą chłody, idą słoty jesienne.
Dzionki krótkie, noce długie i ciemne.
Idą słoty, idą psoty i głody
zziębnie rola, zziębną lasy i wody.

Oj, już pora, oj pora
Odlatywać dzikim gęsiom z jeziora.
Hej, wy gąski, dzikie gąski żałosne,
a powróćcie do nas tutaj na wiosnę.

Wiersz Ewy Szelburg-Zarębiny

Europejskie Dni Dziedzictwa 2011

Europejskie Dni Dziedzictwa 2011

Zbliżają się tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa. Tym razem obchodzone one będą pod hasłem „kamieni milowych”. Elblążanie i mieszkańcy okolic skorzystać będą mogli z propozycji niecodziennego zwiedzenia muzeum, pójścia na historyczny rajd pieszy, jak też obejrzenia zmagań rycerskich.

Wygenerowano w sekund: 1.66
19,353,109 unikalne wizyty