Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Marzec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Zefirek - świetlica wiejska

Zefirek - świetlica wiejska

Na naszym portalu informacyjnym utworzona została nowa podstrona "Zefirek - świetlica". Poświęcona jest przede wszystkim odbywającym się tam zajęciom z dziećmi, a także innym ważniejszym imprezom kulturalnym organizowanym dla mieszkańców naszej wsi. "Zefirek" to także miejsce spotkań działających w Suchaczu kilku organizacji, w tym np. Koła Gospodyń Wiejskich i Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to niewielkie jak na potrzeby wsi pomieszczenie, ze skromnymi raczej możliwościami do prowadzenia innej działalności. Nadzieje dają plany budowy nowego obiektu. Na razie "Zefirek" musi wypełniać tymczasową funkcję wiejskiego domu kultury.

Wejście na stronę świetlicy - przycisk w dolnej części panelu nawigacyjnego.

 

Bezpośredni link: Zefirek

 

msj                

PGA-TEST 2011

PGA-TEST 2011

Klub SP0CFF działający przy Stowarzyszeniu Suchacz TAKA Wieś w 2011 był współorganizatorem (wraz z Zespołem PGA i Polskim Związkiem Krótkofalowców) ogólnopolskich zawodów  krótkofalarskich PGA-TEST. Współzawodnictwo zostało rozliczone, a zwycięzcy poszczególnych grup klasyfikacyjnych otrzymali dyplomy i trofea. 

PGA-TEST to Mistrzostwa Polski w których biorą udział radiooperatorzy radiostacji indywidualnych i klubowych. W bieżacym roku rozgrywane były raz w miesiącu. W nowym roku odbędzie się ich kolejna edycja. Runda styczniowa już 14 stycznia 2012 roku. 

 

msj

W Gdańsku QSO z ISS

W Gdańsku QSO z ISS

Połączymy się i porozmawiamy z astronautami, którzy przebywają na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – poinformowało Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Nietypowe spotkanie w muzeum odbędzie się 31 grudnia o godz. 15 w Wielkiej Sali Wety Ratuszu Głównego Miasta. Łączność będzie można obejrzeć również na żywo w serwisie ARISS-POLSKA TV.

 

Cały komunikat PAP: Łączność z ISS

 

 

sp2fap

O Wigilii w Suchaczu w Dzienniku Elbląskim

O Wigilii w Suchaczu w Dzienniku Elbląskim

W wydaniu świątecznym Dziennika Elbląskiego "Ziemia Elbląskaj" z 23 bm. ukazał się artykuł o wigilijnym spotkaniu mieszkańców Suchacza jakie miało miejsce 17 grudnia 2011 r. Wcześniej, materiał ten opublikowany był następnego dnia po spotkaniu na internetowym portalu tej gazety.

 

msj 

Życzenia Burmistrza

Życzenia Burmistrza

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pragnę złożyć Wam Drodzy Mieszkańcy najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla każdego z Was czasem spędzonym z rodziną i najbliższymi, niech opuszczą Was troski i zmartwienia, a nadchodzący Nowy Rok 2012 przyniesie każdemu z Was zdrowie i szczęście.

Niech spełnią się najskrytsze Wasze marzenia.


Burmistrz Tolkmicka

Andrzej Lemanowicz    

Tolkmickie wici - 2

Tolkmickie wici - 2

W drugiej połowie grudnia br. ukazał się nowy numer „Tolkmickich wici”, kwartalnika informacyjnego poświęconego najważniejszym wydarzeniom w Tolkmicku i gminie. Publikację otwierają świąteczne życzenia burmistrza Andrzeja Lemanowicza. Ciekawym tekstem jest artykuł Józefa Zamojcina (Zastępcy Burmistrza Tolkmicka) dotyczący projektu pod nazwą „Odbudowa układu urbanistycznego miasta Tolkmicka. Etap I. Rynek – odbudowa ratusza miejskiego”, uzasadniający to ambitne przedsięwzięcie. Materiałem, który zwraca uwagę jest Kalendarz planowanych na 2012 rok wydarzeń kulturalnych w gminie Tolkmicko. Jest w nim mnóstwo ciekawych imprez jakie będą organizowane w Tolkmicku i różnych  miejscowościach. Na lekturę zasługują także dwa teksty historyczne. Pierwszy to „Lomy z TolkmickaMichała Beyera poświęcony dawnym jednomasztowcom, drugi to „Grodzisko TolkmitaLechosława Rutkowiaka w dużym skrócie opisujący dzieje tej dawnej budowli, wskazując jednocześnie na potrzebę rewitalizacji tego cennego obiektu. W kwartalniku jest także mowa o planowanej łączności ze stacją orbitalną ISS realizowanej w ramach programu edukacyjnego ARISS. W tym przedsięwzięciu wezmą udział wszystkie szkoły z terenu gminy. Grudniowe „Tolkmickie wici” zawierają jeszcze kilka innych wiadomości, z którymi warto się zapoznać. Zachęcam do lektury!

 

Sylwester Jarkiewicz

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

Niech święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok wniosą w Wasze życie radość i pokój. Niech Wasze domy ogrzeje ciepły uśmiech i wzajemna życzliwość, a w oczach Waszych niech zabłyśnie najpiękniejsza z gwiazd: Gwiazda Betlejemska.

 

 

Pięknych i radosnych świąt Czytelnikom naszego portalu

życzą członkowie Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś

Wigilia w Arbiterze

Wigilia w Arbiterze

W dniu dzisiejszym tj. 19 grudnia br. odbyło się spotkanie wigilijne Elbląskiego Klastra Turystycznego z Panią Prezes Hanną Skrobotun na czele. Spotkanie odbyło się w hotelu "Arbiter" i zaowocowało nawiązaniem współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Elbląskiego Klastra Turystycznego, a Stowarzyszeniem Suchacz TAKA Wieś.

 

mk

W środę polecą do ISS

W środę polecą do ISS

Już w najbliższą środę (21 bm.) do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) poleci trzech nowych członków załogi. Cała trójka posiada licencje radioamatorskie, co w najbliższym czasie dobrze wróży projektowi edukacyjnemu ARISS. Tym bardziej, że szefem ekspedycji jest Daniel Burbank KZ5ZSX, także licencjonowany krótkofalowiec. Na pokładzie ISS pozostaną przez 6 miesięcy. Oprócz wspomnianego już KZ5ZSX będą jeszcze: Amerykanin Don Pettit KD5MDT, Rosjanin Oleg Kononenko RN3DX i Holender Kuipers Andre PI9ISS.
Sojuz TMA-03M wystartuje 21 grudnia br. o godzinie 13.16 UTC, Do ISS dotrą po trzech dniach czyli 23  bm. o godzinie 15.20 UTC.

Na zdjęciu obok kosmonauci: KD5MDT, RN3DX i PI9ISS na tle rakiety TMA-03M.    

 

sp2fap ariss-suchacz

Wygenerowano w sekund: 1.58
27,003,059 unikalne wizyty