Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Grudzień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Niezły wypał!

Niezły wypał!

W temperaturze 1020 stopni Celsjusza wypalają się teraz serduszka przeznaczone na WOŚP-2018. Dorota Lebioda zaspokoiła naszą ciekawość i uchyliła rąbka tajemnicy, a w zasadzie pokrywy pieca. Po tej operacji serduszka będą powoli stygły nabierając czerwonej barwy. Zobaczymy...    

Osunęła się skarpa

Osunęła się skarpa

Na drogę nr 503, między Rangórami a Kamionkiem Wielkim, osunęła się skarpa wraz z kilkunastoma drzewami. Na szczęście w momencie zdarzenia nikt tędy nie przejeżdżał. Na miejscu pracują strażacy, którzy wycinają drzewa, mogące stwarzać zagrożenie. Droga nr 503 na tym odcinku jest zamknięta dla ruchu. Więcej informacji wkrótce. 

 

Źródło: Portel.pl

WOŚP 2018 news

WOŚP 2018  news

W Suchaczu podczas 25. Finału WOŚP udało się zebrać 15.050,11 zł dzięki wolontariuszom, sponsorom, partnerom i kilkunastu osobom fizycznym. Przypomnijmy tych ludzi: 

 

Sponsorzy

Anna Piątkowska Fotografia, Calypso Fitness, Carrefour Market,  Centrum Tańca "Promyk", Fabryka Reklam Elbląg, Hotel Elbląg, Hotel Folwark w Kadynach, Hotel Młyn w Elblągu,  Kryte Lodowisko MOSiR w Elblągu, PPHU El-Hurt w Elblągu, Pracownia Jubilerska Gemma we Fromborku, Restauracja Amore Mio w Elblągu, Restauracja Zapiecek w Suchaczu, Sklep ABC w Suchaczu, Sklep w Kamionku Wielkim, Sołectwo Suchacz, Stanica Wodna w Nadbrzeżu, Studio Reklamy i Drukarnia Volprint, Ośrodek Zdrowia Tol-Vita, Teatr Dramatyczny w Elblągu, UM Elbląg orazLech Słodownik, Jerzy Chrabąszcz, Małgorzata i Józef Antczakowie, Bożnna Osińska, Aneta i Piotr Berneccy, Iwona Białowąsowie,  Henryk Wronkowski, Heinz Kreifelds, Ireneusz Iwko, Katarzyna Jastrzębska, Daria Jadczuk, Krystyna Wiesław i Adam Pukowie, Marlena Szulc, Jolanta Grzebiela, Małgorzata i Krzysztof Sobieszczańscy, Wiesław i Agnieszka Łęczyccy, Wiesława i Jan Pokropscy, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Jerzy Sukow, Małgorzata Madeja, Aleksandra Gierasimiuk, Kamila Iwanicka, Barbara i Piotr Nowiccy, Zbigniew i Renata Jadczukowie, Danuta Grabowska-Gitlin, Marzena i Robert Stokłosowie, Piotr Gitlin, Barbara i Jan Mellerowie, Bożena Rokicka, Iwona Pęczkowska, Jolanta Hirko, Marta Przespolewska, Hanna Nowak, Iwona i Janusz Wierzbiccy, Maria Częścik, Joanna Okrój, Dorota Rynkiewicz, Jarosław Drużbiński.

 

Wolontariusze

Korneliusz Jarkiewicz, Aleksandra Simińska, Antosia i Gabrysia Płyta, Karolina Jastrzębska, Paulina Turska, Natalia Broda, Justyna Gołębiowska, Milena Stokłos, Igancy Bernecki, Wiktoria Sekuła.    

 

Wystąpili

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łęczu,  Dzieci z NSPiOP w Suchaczu, Anna Jurczak, Ratownicy z WSZ w Elblagu, Strażacy z Tolkmicka, Zespół Cadmans z Elbląga. 

 

Organizatorzy

Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś, Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolicy, NSPiOP w Suchaczu, Koło Gospodyń Wiejskich Suchacz, OT KERiI z zespołem Sasanki z Suchacza, Restauracja Zapiecek, Sekcja Łączności SSTW oraz Marlena Szulc, Katarzyna Rogowska, Dorota Rynkiewicz, Krystyna Czajkowska, Bogusława Dec, Krystyna Suzinowicz, Barbara Iwko, Aleksandra Wiącek, Joanna Charyton, Marta Mroczek, Jolanta Hirko, Anna Dwojak-Dworakowska, Iwona Pęczkowska, Aleksandra Panasko, Urszula Hirko, Iwona Hirko, Marta Przespolewska, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Sebastian Borecki, Helena Literska, Katarzyna Jastrzębska, Katarzyna Skowrońska, Artur Koczorowski, Waldemar Madera, Dorota Chamczyk, Janina Piotrowska, Honorata Sobieszczańska, Jolanta Grzebiela, Karol Wiącek, Małgorzata Madeja, Hanna Kordowska, Romuald Rossochacki, Jerzy Wiącek, Beata Sekuła, Radosław Powroźniak, Elżbieta Sekuła, Eliza Stodolska, Artur Pestka. 

 

Podziękowania należą się także wszystkich darczyńców za fanty dostarczone na loterię. 

 

Organizatorzy tegorocznego 26. Finału WOŚP zachęcają do włączenia się w to wielkie wydarzenie.    

Bieg Mikołajkowy w Tolkmicku

Bieg Mikołajkowy w Tolkmicku

W Tolkmicku odbył się dziś (2 bm.) czwarty Bieg Mikołajkowy, a na Targowisku dodatkowymi atrakcjami było kilka stoisk handlowych. Dopisała najbardziej frekwencja dzieci. Za udział dostały okolicznościowe dyplomy i oczywiście nagrody.  

 

Fotorelacja Jolanty Hirko: Bieg Mikołajkowy 

Szkliwienie

Szkliwienie

Dziś tj. 1 bm. odbył się czwarty etap produkcji serduszek WOŚP-2018. Tym razem było to szkliwienie czyli pokrywanie ich specjalnym preparatem. Dzięki tej operacji serduszka nabiorą pięknej czerwonej barwy. Stanie się tak oczywiście dopiero po ich ponownym wypaleniu. Zajęcia prowadzone były w Kadynach pod okiem Majki Pietrasik i Doroty Lebiody.

 

Zobacz zdjęcia: Szkliwienie

Już są "ceramiczne"

Już są "ceramiczne"

Mamy kolejną dobrą wiadomość! Dorota Lebioda ze świetlicy wiejskiej w Kadynach poinformowała, że serduszka przeznaczone na 26. Finał WOŚP 2018 doskonale zniosły temperaturę ponad 800 stopni Celsjusza. Można już teraz mówić o nich: "ceramiczne".  Czeka je teraz glazurowanie i ponowny wypał. 

 

msj

Idą święta

Idą święta

Jeśli dzieci ze świetlicy wiejskiej w Suchaczu robią ozdoby choinkowe, to jednoznacznie wynika, że bożonarodzeniowe święta tuż, tuż. Tym razem podopieczni Marleny Szulc robili bombki choinkowe. Dekupażowali, kleili, malowali  i ozdabiali je czym się tylko dało. Efektem końcowym są takie oto małe ich dzieła sztuki. Oryginalne, bo wszystkie home made. - Będą wisiały na  drzewkach w naszych domach - potwierdziły zgodnie.  

Urodziny Adeli Jeżowej

Urodziny Adeli Jeżowej

- 101 lat minęło jak jeden dzień - skomentowała swoje urodziny dostojna solenizantka, Pani Adela Jeżowa z Suchacza.

 

O Jej święcie pamiętało miejscowe Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Rada Sołecka Suchacza, których delegacje odwiedziły sędziwą jubilatkę. Były więc kwiaty, drobne prezenty, urodzinowy tort, szampan, ajerkoniak (tylko dla solenizantki!) mnóstwo ... wspomnień. Przy tej okazji odbyło się wspólne śpiewanie. Przede wszystkim piosenek harcerskich, bo z ZHP Pani Adela związana była przez bardzo wiele lat. Przez kilkadziesiąt  minut  na Alei Radości rozbrzmiewały echa najpiękniejszych obozowych pieśni. Pani Adela jest wciąż w dobrej kondycji psychicznej i ma wciąż duże poczucie humoru.        

 

Zobacz zdjęcia: Urodziny Adeli Jeżowej

 

msj

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

W uroczystościach pogrzebowych (29 bm.) śp. ks. Mirosława Dmochowskiego w Jaciążku wzięli udział  - oprócz rodziny księża salezjanie, znajomi i przyjaciele. Z parafii Łęcze-Suchacz obecna była delegacja wiernych z Łęcza, Bogdańca, Suchacza, Kamionka Wielkiego, Jagodna i Pagórek, z miejscowym proboszczem i wikarym na czele. 

 

Zobacz zdjęcia: Pogrzeb ś.p. Mirosława Dmochowskiego 

 

Misją założonego w 1859 roku przez ks. Jana Bosko Towarzystwa Salezjańskiego jest służba na rzecz dzieci i młodzieży. Do zakonu trafiają więc z reguły nieprzypadkowi ludzie. Jednym z nich był zmarły kilka dni temu ks. Mirosław Dmochowski.  Pozostawił po sobie wiele ciepłych wspomnień zarówno wśród swoich przełożonych, jak i przede wszystkim parafian, z którymi pracował przez ponad 30 lat. Znany było ze swojej niezwykłej determinacji w dochodzeniu do celu. Nie było dla Niego żadnych przeszkód. Pogodny, wyrozumiały i zawsze chętny do pomocy. Nie szukał wygodnego życia. Sami Jego koledzy księża wspominają Jego wyprawy na Campo Bosco odbywające się cyklicznie w Czerwińsku. Do dziś pamiętają, że On jak chyba jedyny przyjeżdżał z młodzieżą wyposażony tylko w duży namiot. Cały czas przebywał z młodymi ludźmi; gotował z nimi posiłki, śpiewał i modlił. Uczestnicy tych obozów do dziś z rozrzewnieniem wspominają wszystkie te chwile. Dzieci i młodzież byli dla Niego zawsze na pierwszym miejscu. Pomagał im, uczył i wychowywał. Jeden z Jego podopiecznych z tamtych czasów wspomina to, przywołując z pamięci tak drobne wydarzenie jak np. naprawa dętki rowerowej. To było w danym momencie najważniejsze. Zostawiał wszystko, aby pomóc dzieciakowi. Z takich wydarzeń słynął, i takimi wydarzeniami zaskarbiał sobie sympatię. Takim był na codzień. Odszedł zupełnie niespodziewanie. W drodze  do sąsiedniej plebanii, tuż po przybyciu tam dopadł Go jeszcze w samochodzie zawał serca. Natychmiast podjęto akcję reanimacyjną. Najpierw robili to najbliżsi księża, potem ratownicy pogotowia. Wydawało się, że akcja się powiedzie. Kilkakrotnie odzyskiwał przytomność, aby jednak ostatecznie odejść do Domu Pana...

Wygenerowano w sekund: 1.64
22,098,524 unikalne wizyty