Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Maj 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Dla elbląskiego hospicjum

Takie piękne żonkile zrobiono w świetlicach wiejskich w Suchaczu i Kadynach na niedzielne kwesty Pól Nadziei jakie będą miały miejsce w niedzielę w Elblągu i Pasłęku. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie dla elbląskiego hospicjum. 


 

Obraz może zawierać: kwiat i roślina

Rezerwat w Stegnie

Rezerwat w Stegnie

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej został on utworzony w 1957 roku na powierzchni 10,8 ha. Jest to rezerwat ornitologiczny powołany w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siwej. W rezerwacie rosną sosny w wieku 100-120 lat. Rezerwat wywiera ogromne wrażenie na każdym odwiedzającym, warto więc wybrać się i obejrzeć samemu. Rezerwat w Kątach Rybackich jest jednym z największych w Europie - liczy ok. 700 gniazd usytuowanych na szczytach 100 letnich sosen. Ochrona kormorana czarnego wpłynęła na szybki wzrost jego populacji.

 

Źródło: UMiG Krynica Morska

Dyżur

Dyżur sołtysa i radnych 
13 bm. w godz. 16.00-17.00
w świetlicy wiejskiej w Suchaczu.

Będzie możliwość dokonywania opłat za wywóz śmieci i należności podatkowych.

Skarpa

Skarpa

"Skarpa" - ok. 9 km za Krynicą Morską w stronę Piasków (2 km przed Piaskami) po stronie Zalewu Wiślanego znajduje się przepiękny punkt widokowy na zalew oraz Wysoczyznę Elbląską. Miejsce to mieszkańcy Piasków zwyczajowo nazywają "Skarpą". Miejsce to jest niezwykłe, ponieważ można tu zaobserwować niszczycielskie siły Zalewu Wiślanego. Skarpa z roku na rok jest podmywana, obsuwa się zabierając kawałek lądu. Warto jest odwiedzić to miejce, zwłaszcza, że można tu spotkać różne gatunki ptaków, zwłaszcza kormorany oraz żurawie.

 

Trasa rowerowa od Przebrna do Krynicy Morskiej i promenada

Trasa rowerowa od Przebrna do Krynicy Morskiej i promenada

Kolejne prace budowy trasy rowerowej na odcinku Przebrno - ul. Marynarzy w Krynicy Morskiej oraz Promenady Nadmorskiej w Krynicy Morskiej zostały wykonane.
 

 

Odcinek Krynica Morska - Przebrno został przygotowany do położenia nawierzchni z żywicy syntetycznej. W obrębie portu rybackiego, ul. Marynarzy zostały wykonane odcinki łączące odcinek zamiejski w stronę Przebrna z Promenadą Nadmorską – ciąg pieszo – jezdny z kostki betonowej. Na odcinku Promenady Nadmorskiej został zaprojektowany chodnik ze ścieżką rowerową o łącznej szerokości 6 m. Chodnik został już wykonany. Przygotowane wstępnie są zatoczki do postawienia ławek oraz podłoże w części ścieżki rowerowej do położenia nawierzchni MMA w kolorze czerwonym. Wzdłuż promenady zostaną postawione ławki do odpoczynku i podziwiania nadmorskiej plaży. Zamontowane zostały także lampy oświetlające promenadę. Do maja ciąg pieszo – rowerowy na Promenadzie Nadmorskiej oraz trasa rowerowa do Przebrna zostaną ukończone. Oznakowanie trasy, wykonanie miejsc postojowych, tablic informacyjnych o atrakcjach w mieście oraz tablic edukacyjnych o zasobach przyrodniczych zostaną wykonane w czerwcu.  Należy pamiętać, że nadal jest to teren budowy i użytkowanie trasy nie jest jeszcze możliwe.  Firma Pol- Germann Tokheim Sp. z o.o. wykonuje wszystkie prace terminowo i solidnie. Termin zakończenia budowy zostanie dotrzymany.

 

Źródło: UMiG Krynica Morska

Szczepienie psów i kotów

Szczepienie psów i kotów

 

Szczepienia psów i kotów odbędą się w sobotę 11 maja br.  odpowiednio: 

Bogdaniec - 12.00

Suchacz (wiata rowerowa) - 13.00 - 17.00

Nekrolog

Nekrolog

5 maja 2019 r. zmarła 

śp. Iwona Sobieszczańska

Cześć Jej pamięci! 


Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Wszystkim strażakom, a druhom z Tolkmicka i Łęcza szczególnie, specjalne podziękowania za trud, poświecenie i wielkie serce!

Dzień Flagi ARzeczposlpolitej Polskiej - 2 maja

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Wygenerowano w sekund: 0.86
28,196,235 unikalne wizyty