Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Grudzień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Fit desery

Fit desery

Klub Aktywnej Młodzieży, działający przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat do kuchni Hotelu Elbląg na bezpłatne warsztaty kulinarne. Warsztaty już 22 i 23 listopada o godz. 14.00 Liczba miejsc jest ograniczona!


Czy deser może być zdrowy i niskokaloryczny? Oczywiście, że tak! Jeśli lubisz słodkości a chcesz być fit i szukasz pomysłów na zdrowe i szybkie desery, po których skosztowaniu nie będą męczyć cię wyrzuty sumienia weź udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Hotelu Elbląg pod okiem zawodowych kucharzy oraz dietetyka. Gwarantujemy świetną zabawę i naukę podczas wspólnego kucharzenia. Warsztaty odbędą się 22 i 23 listopada o godz. 14.00. Na zgłoszenia czekamy do 21 listopada (środa) do godz. 15.00. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 55 6112077 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl Warsztaty odbędą się w Hotelu Elbląg przy ul. Stary Rynek 54-59 w Elblągu, w ramach projektu „Klub Aktywnej Młodzieży" realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne "Viva Art" i CSE "Światowid" w Elblągu. Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
Urszula Zajko - Olejniczak

Koncert

Obraz może zawierać: 1 osoba, gitara i tekst

Dyżur sołtysa

Komunikat

14 listopada br. (środa) w godzinach od 16.00 do 17.00 sołtys Monika Jarkiewicz pełnieć będzie dyżur w świetlicy wiejskiej. Będzie wtedy możliwość dokonania opłat za wywóz śmieci, a także wszelkich należności podatkowych.

 

Szkody na rondzie

Szkody na rondzie

W dniu wczorajszym tj. 10 bm. jakiś niefrasobliwy, a raczej mocno niedouczony  kierowca zdewastował rondo w Suchaczu i uszkodził przy okazji barierki ochronne koło sklepu spożywczego.  

 

Fot. nadesłała Katarzyna Jastrzębska

NSN

Obraz może zawierać: tekst

Spotkanie z Vectrą

Spotkanie z Vectrą

Spotkanie z przedstawicielami VECTRY dot. wybudowanej sieci światłowodowej odbędzie się 15 bm. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Suchaczu. Tematem będzie: przyłączenie budynków do sieci światłowodowej, omówienie oferty, ustalenie terminu uruchomienia usługi.  

Obchody w Suchaczu

Obchody w Suchaczu

Śmiało można powiedzieć, że 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy Sołectwa Suchacz uczcili godnie. Skromnie, bo to tylko niewielka wiejska społeczność, ale na pewno ta chwila pozostanie długo w pamięci uczestników. 

 

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą celebrowaną specjalnie z tej okazji w miejscowym kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych przez ks. Marka Szymborskiego SDB,  po czym ulicami Suchacza przemaszerowali pod świetlicę wiejską. Widoczną w tym pochodzie przewagę miały dzieci ze Szkoły Podstawowej i  członkinie zespołu Sasanki ubrane w swoje tradycyjne stroje. Nie zabrakło również  grupy pozostałych mieszkańców. Wszyscy  udekorowani kotylionami, z flagami państwowymi i ozdobami okolicznościowymi. Świątecznie!

Celem było miejsce pamięci pod świetlicą, gdzie organizatorzy posadowili wcześniej blisko 10-tonowy kamień i przytwierdzili na nim pamiątkową tablicę. Na początku wykonano wspólną fotografię wszystkich zebranych, którą następnie umieszczono – obok innych pamiątek - w kapsule czasu. Znalazły się tam jeszcze: fotografie różnych obiektów miejscowości, list do przyszłych pokoleń, pamiątkowy Medal 100-lecia Niepodległości, złota obrączka, telefon komórkowy Nokia, karta bankomatowa, moneta i pendrive. Bardzo sympatycznym „wkładem”  były jeszcze zdjęcia z podpisami, w tym piękna zbiorowa fotografia uczniów i nauczycieli szkoły oraz fotka zespołu „Sasanki”.

Hymnem państwowym rozpoczęto zasadnicze obchody rocznicowe i okolicznościowym przemówieniem sołtysa, Moniki Jarkiewicz. - 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość po 123. latach niewoli. Dzisiaj czcimy uroczyście ten dzień. Mam nadzieję, że każdy z nas w swoim sercu nosi również ten patriotyzm i tę radość z tamtych chwil, że każdy z nas wie czym jest Ojczyzna, czym jest patriotyzm i czym jest niepodległość. Żyjemy dziś w wolnym kraju, ale kiedyś tak nie było i musimy o tym zawsze pamiętać — powiedziała. Po tym krótkim wstępie głos zabrał Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka. Wystąpił z podobnym przesłaniem uzupełnionym dodatkową niespodzianką w postaci flagi państwowej, specjalnego podarunku Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. W swojej dedykacji napisał: Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów odzyskania niepodległości. Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jaki jest pomyślność i dobro Polski. Po prezentacji prezydenckiej flagi, burmistrz dokonał odsłonięcia tablicy okolicznościowej. 

Drugim istotnym punktem programu było posadzenie dębu. Zaczął Zygmunt Madera jeden z najstarszych mieszkańców, po czym każdy z obecnych miał okazję dołożyć swoją przysłowiową garść ziemi. Z kolei dokonano zakopania kapsuły czasu i posadzono wrzosy. Widowiskową kulminacją obchodów było wypuszczenie przez dzieci kilkudziesięciu biało-czerwonych baloników.

Trzecia część obchodów odbyła się w szkole, w której kadra pedagogiczna z udziałem swoich podopiecznych przygotowała okolicznościowa akademię. Patriotyczne piosenki śpiewały przedszkolaki, młodzież szkolna i goście. Ze specjalnym koncertem wystąpił dodatkowo zespół „Sasanki”.

Na zakończenie nastąpiła degustacja dwóch potraw regionalnych, jakie szkoła przygotowała w ramach konkursu kulinarnego „Smaki Warmii i Mazur”. Kotlety rybne były naprawdę pyszne, a kruche ciasteczka równie znakomite.

Jubileuszowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeszły do historii. Dowiedział się o nich także cały świat, bo radiostacja amatorska Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś o znaku wywoławczym SP100SP zadbała o nawiązywanie łączności i wydanie pamiątkowego dyplomu.   

 

msj

 

Zobacz 156 zdjęć: Obchody w Suchaczu

SP100SP

SP100SP

W dniach 8-12 listopada br. czynna będzie radiostacja okolicznościowa ze specjalnym  znakiem wywoławczym SP100SP, upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiątkowy eDyplom można otrzymać za co najmniej 3 QSOs. Na każdym paśmie i każdą emisją łączności liczy się osobno. eDyplom będzie do samodzielnego  pobrania ze strony hamlog.ru/sp100sp/  Organizatorem tej aktywności jest radiostacja SSTW w Suchaczu.

 

msj

SP100SP

SP100SP

Dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, radiostacja Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś, będzie pracowała pod specjalnym znakiem wywoławczym SP100SP.

 

msj

Wygenerowano w sekund: 1.48
27,932,538 unikalne wizyty