Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Piknik pod Brzózką

Piknik pod Brzózką

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, festyn rodzinny w Suchaczu odbył się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Pod nieco zmienioną nazwą i w innym miejscu, ale z udziałem wielu mieszkańców i nawet kilkunastu przyjezdnych gości spoza sołectwa.

Piknik pod Brzózką - bo taka była jego nazwa - zorganizowany był pod kątem zbiórki pieniędzy na plac zabaw dla dzieci. To dopiero początek pomysłu, bo zebranych dziś środków na pewno nie wystarczy. Należy się spodziewać, że inni sponsorzy chętnie się przyłączą do akcji. Pierwszy krok został zrobiony i to z powodzeniem. Jak zawsze to zasługa ludzi, którzy pomogli oraz wszystkich, którzy w to sobotnie deszczowe popołudnie przyszli na wspólną rodzinną zabawę. Atrakcji było wiele. Tych dla dzieci i dla dorosłych. Zadbali o to organizatorzy, zaprawieni dotychczas w przygotowywaniu podobnych imprezach integracyjnych. I tak np. były: konkurs rzutu podkową, zawody zręcznościowe z rzucaniem kołem ratunkowym i kaloszem, skakanka, malowanie twarzy i włosów i inne drobne rozgrywki dla najmłodszych. Niezwykle interesujący pokaz przygotował Ireneusz Iwko, suczaczański skoczek spadochronowy, który ma swoim koncie ponad 3 tys. skoków. Zebrani mogli zobaczyć rozkładanie i składanie prawdziwego spadochronu i nawet samemu poparadować ze spadochronem na plecach. Pan Irek pokazał też kombinezon wingsuitowy, specjalny  ubiór pozwalajacy  na swobodne szybowanie w przestworzach. Całość odbywała się przy muzyce i piosenkach w wykonaniu zespołu śpiewaczego Sasanki i Anny Jurszy. Konkurencje terenowe udało się rozegrać na zewnątrz, przy niewielkim deszczu. Najlepsze wyniki w rzucie podkową i tym samym Puchary Sołtysa zdobyli: Ewa Jadczuk w klasyfikacji dorosłych i Oliwia Berdzik w grupie dzieci. Kołem ratunkowym najdalej rzucił Tomasz Przespolewski z Suchacza, a kaloszem elblążanin Sebastian Sadowski. Kulminacyjnym punktem imprezy była licytacja, która była jednym z podstawowych źródeł dochodu na pikniku. Pozostałe to utargi ze sprzedaży pierogów, cepelinów, naleśników, zapiekanek, ciast, gofrów, galaretek, napoi, loterii fanowej, a także zwyczajnych wrzutów pieniążków do skarbonki. Całą imprezę można uznać za udaną dzięki życzliwości wszystkich, którzy w niej wzięli udział. To ogromna zasługa każdego z obecnych, z animatorką tego całego pięknego przedsięwzięcia Marleną Szulc na czele. Wielki Jej się za to należy szacunek i podziękowania. Warto jeszcze dodać, że chętni do zasilenia konta zbiórki na plac zabaw w Suchaczu mogą to jeszcze ucznić w ciągu całego najbliższego miesiąca. Skarbona będzie bowiem dostępna każdemu potencjalnemu darczyńcy.   

 

Zobacz zdjęcia: Piknik pod Brzózką

 


Sylwester M. Jarkiewicz                          

Wygenerowano w sekund: 0.48
27,085,939 unikalne wizyty