Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Maj 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Wzgórze widokowe w Suchaczu

Wzgórze widokowe w Suchaczu

Atrakcją dla mieszkańców i turystów będzie powstający w Suchaczu punkt widokowy. Z inicjatywą o jego budowę wystąpiła w ubiegłym roku do Nadleśnictwa Elbląg sołtys Monika Jarkiewicz, a już dziś Lasy Państwowe realizują ten projekt. 

 

         Pomysł został pozytywnie zaakceptowany i wkrótce sporządzono projekt wykonawczy. Punkt zlokalizowano - zgodnie z sugestią inicjatorki - na historycznym miejscu przedwojennej altany widokowej usytuowanej w pobliżu Zameczku nad Zatoką. Znajdzie się tam miejsce ma ognisko, ustawione będą dwa parasole z miejscami do siedzenia oraz trzy tablice dydaktyczne. Obecnie trwają prace przygotowawcze polegające na wycince drzew, co skutecznie odsłoni widok na Zalew Wiślany oraz montaż pierwszych urządzeń. Wykonana też zostanie droga zapewniająca dobre dojście do właściwego punktu widokowego. Do obiektu można się będzie dostać dwoma drogami: - istniejącą drogą wiodącą schodami w kierunku szkoły, obok obelisku im. Carla Pudora lub - nowowykonanym szlakiem, którego początek będzie przy boisku szkolnym i dalej po specjalnie wykonanych schodach i ścieżkach wiodących przez 9 poziomych tarasów. Ta druga droga będzie kolejną częścią atrakcji, ponieważ odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć dawne tarsy, na których uprawiano kiedyś winorośl. Tuż obok są jeszcze nieźle zachowane ślady po słynnych Stawach Karpiowych. Uważne oczy zobaczą to wszystko bez większego trudu! 

       Wzgórze widokowe będzie w przyszłości znakomitym miejscem do spotkań mieszkańców wsi, a także dobrym punktem do organizacji rekreacyjnych imprez terenowych. Do jego uroczystego otwarcia pozostało jeszcze trochę czasu, ale warto się już teraz zastanowić  nad jego nazwą. W Suchaczu jest już Wzgórze Klepacza, a to nowe to np. Wzgórze ..... Propozycje nazwy można już nadsyłać na adres redakcji.   

 

Zobacz zdjęcia z budowy: Punkt Widokowy

 

msj   

Wygenerowano w sekund: 0.42
27,140,223 unikalne wizyty