Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Maj 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Bociany już są!

Bociany już są!

To już pewne jak „amen” w pacierzu, że idzie do nas wiosna. Idzie i to dużymi oraz szybkimi krokami. Nie dość, że robi się cieplej i śnieg powoli znika, to jeszcze mamy gości, których kochamy najbardziej. Bo to ci goście zwiastują zmiany pogodowe, na które czekaliśmy od kilku miesięcy. Pierwsze bociany wylądowały!

 

Bardzo lubimy podawać dobre wiadomości, a te właśnie do takich się zaliczają. Idzie do nas wiosna. I wygląda na to, że przyjdzie szybciej niż się spodziewaliśmy. Jeszcze około tygodnia temu całe miasto walczyło ze śniegiem, a w tej chwili cierpliwie czekamy aż śnieg zniknie całkiem. Nie tylko z powodu padającego deszczu, ale również znacznie wyższych temperatur.

To nie wszystko. Podejrzewamy, że nie tylko nam przyjemnie ogląda się bociany. A pierwsze właśnie już do nas dotarły. Następne szykują się do lotu do Polski. Natura w takich przypadkach się nie myli i na pewno nie da się jej oszukać. Skoro ptaki tu przybyły, będą musiały żerować, a to oznacza, że pożywienia w śniegu już szukać nie będą. Dodamy, że nie jest to nic dziwnego, że do naszego kraju już w lutym przylatują bociany. W poprzednich latach było podobnie i podobnie wcześniej niż zwykle zaczynała się wiosna. Choć różnie też bywało na święta wielkanocne. Na pewno wielu pamięta lepione ze śniegu wielkanocne zające. Na szczęście takie anomalnie pogodowe trwały bardzo krótko.

 

Źródło: DzieńDobryBiałystok

Wygenerowano w sekund: 0.40
27,140,226 unikalne wizyty