Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Styczeń 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
24-06-2016 05:15
Noc Świętojańska nad Zalewem - 24 bm. 18.00, plaża w Suchaczu. Uśmiech

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Ranking wolontariuszy 25. Finału WOŚP

Ranking wolontariuszy 25. Finału WOŚP

Wolontariusze z Suchacza zebrali łącznie 4.596,08 zł. Oto wykaz zebranych pieniędzy przez poszczeglnych wolontariuszy: 1. Karolina Jastrzębska - 1375,53 zł, 2. Igancy Bernecki - 526,77 zł, 3. Natalia Broda - 508,07 zł, 4. Paulina Turska - 507,17 zł, 5. Korneliusz Jarkiewicz  - 468,43 zł, 6. Aleksandra Simińska - 464,76 zł,  7. Antosia i Gabrysia Płyta - 320,22 zł, 8. Milena Stokłos - 222,15 zł, 9. Justyna Gołębiowska - 154,84 zł, 10. Wiktoria Sekuła - 48,14 zł. 

Realizatorzy 25. Finału WOŚP w Suchaczu

Realizatorzy 25. Finału WOŚP w Suchaczu

W Suchaczu podczas 25. Finału WOŚP udało się zebrać 15.050,11 zł dzięki wolontariuszom, sponsorom, partnerom i kilkunastu osobom fizycznym. Oto realizatorzy tej imprezy:  

 

Sponsorzy

Anna Piątkowska Fotografia, Carrefour Market, Fabryka Reklam Elbląg, Hotel Elbląg, Hotel Folwark w Kadynach, Hotel Młyn w Elblągu,  Kryte Lodowisko MOSiR w Elblągu, PPHU El-Hurt w Elblągu, Pracownia Jubilerska Gemma we Fromborku, Restauracja Amore Mio w Elblągu, Restauracja Zapiecek w Suchaczu, Sklep ABC w Suchaczu, Sklep w Kamionku Wielkim, Sołectwo Suchacz, Stanica Wodna w Nadbrzeżu, Studio Reklamy i Drukarnia Volprint, Ośrodek Zdrowia Tol-Vita, Teatr Dramatyczny w Elblągu, UM Elbląg. orazLech Słodownik, Jerzy Chrabąszcz, Małgorzata i Józef Antczakowie, Bożnna Osińska, neta i Piotr Berneccy, Iwona Białowąsowie,  Henryk Wronkowski, Heinz Kreifelds, Ireneusz Iwko, Katarzyna Jastrzębska, Daria Jadczuk, Krystyna Wiesław i Adam Pukowie, Marlena Szulc, Jolanta Grzebiela, Małgorzata i Krzysztof Sobieszczańscy, Wiesław i Agnieszka Łęczyccy, Wiesława i Jan Pokropscy, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Joanna Charyton, Jerzy Sukow, Małgorzata Madeja, Aleksandra Gierasimiuk, Kamila Iwanicka, Barbara i Piotr Nowiccy, Zbigniew i Renata Jadczukowie, Danuta Grabowska-Gitlin, Marzena i Robert Stokłosowie, Piotr Gitlin, Aleksandra Gierasimiuk, Barbara i Jan Mellerowie, Bożena Rokicka, Iwona Pęczkowska, Jolanta Hirko, Marta Przespolewska, Hanna Nowak, Iwona i Janusz Wierzbiccy, Maria Częścik, Joanna Okrój, Dorota Rynkiewicz. 

 

Wolontariusze

Korneliusz Jarkiewicz, Aleksandra Simińska, Antosia i Gabrysia Płyta, Karolina Jastrzębska, Paulina Turska, Natalia Broda, Justyna Gołębiowska, Milena Stokłos, Igancy Bernecki, Wiktoria Sekuła.    

 

Wystąpili

Anna Jursza, Dzieci z NSPiOP w Suchaczu, Dzieci z SP Łęcze, Ratownicy z WSZ w Elblagu, Strażacy z Tolkmicka, Zespół Cadmans z Elbląga. 

 

Organizatorzy

Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś, Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolicy, NSPiOP w Suchaczu, Koło Gospodyń Wiejskich Suchacz, OT KERiI z zespołem Sasanki w Suchaczu, Restauracja Zapiecek, Sekcja Łączności SSTW oraz Marlena Szulc, Katarzyna Rogowska, Dorota Rynkiewicz, Bogusława Dec, Krystyna Suzinowicz, Barbara Iwko, Aleksandra Wiącek, Marta Mroczek, Jolanta Hirko, Anna Dwojak-Dworakowska, Iwona Pęczkowska, Aleksandra Panasko, Urszula Hirko, Iwona Hirko, Marta Przespolewska, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Sebastian Borecki, Helena Literska, Katarzyna Jastrzębska, Katarzyna Skowrońska, Artur Koczorowski, Dorota Chamczyk, Janina Piotrowska, Honorata Sobieszczańska, Jolanta Grzebiela, Karol Wiącek, Małgorzata Madeja, Hanna Kordowska, Romuald Rossochacki, Jerzy Wiącek, Beata Sekuła, Radosław Powroźniak.  

Jurek Owsiak może być z nas dumny

Jurek Owsiak może być z nas dumny

25. Finał WOŚP za nami! Suchacz zebrał ponad 16 kg pieniędzy, co po przeliczeniu dało kwotę 15.050 zł i 11 gr. Śmiało więc można uznać to za bardzo dobry wynik.

 

Brawo suchaczanie, brawo goście, którzy nas odwiedzili i nie szczędzili grosza na szczytny cel, jakim jest WOŚP. To także zasługa organizatorów, sponsorów i partnerów. Wszystkim należą się słowa uznania i wielkiego szacunku. Największe jednak podziękowania należą się uczestnikom aukcji i loterii, bo to oni dali przecież największą kasę. Jurek Owsiak może być z Was dumny! 25. Finał śmiało można uznać za udany. Także pod względem oprawy artystycznej, która w tym roku była różnorodna. Występy dzieci ze  NSPiOP w Suchaczu i SP w Łęczu dominowały, ale nie tylko one zachwyciły obecnych. Podobała się także dynamiczny pokaz młodych cheerliderek z zespołu Cadmans oraz recital  Anny Jurczak. Atrakcją był pokaz ratowników medycznych z WSZ w Elblągu oraz przejażdżki dzieci strażackim samochodem. Wieczorem ognisko, zimne ognie i oczekiwane przez wszystkich fajerwerki. Światełko do nieba zakończyło imprezę. Była to wzruszająca chwila refleksji dla wszystkich, którzy w tym roku bardzo licznie przybyli na 25. Finał WOŚP. Pod suchaczańskim niebem spotkać można było ludzi z Gdańska, Elbląga, Bydgoszczy, Tolkmicka, Kamionka Wlk., Kadyn, Pagórek, gości z Szkocji, Anglii i nawet z Kalifornii (USA).           

 

Zobacz 311 zdjęć: 25. Finał WOŚP

 

 

msj

Suchacz zebrał ponad 13 kg pieniędzy!

Suchacz  zebrał ponad 13 kg pieniędzy!

25. Finał WOŚP za nami! Suchacz zebrał ponad 13 kg pieniędzy, co po przeliczeniu dało kwotę 12.862 zł i 46 gr. Śmiało więc można uznać to za bardzo dobry wynik. Brawo suchaczanie, brawo goście, którzy nas odwiedzili i nie szczędzili grosza na szczytny cel, jakim jest WOŚP. To także zasługa organizatorów, sponsorów i partnerów. Wszystkim należą się słowa uznania i wielkiego szacunku. Największe jednak podziękowania należą się uczestnikom aukcji i loterii, bo to oni dali największą kasę. Jurek Owsiak może być z Was dumny...

 

msj

Carrfour dla WOŚP

Carrfour dla WOŚP

Elbląski market Carrefour już po raz drugi wykonał piękny śmietankowy tort na 25. Finał WOŚP w Suchaczu. Jest naprawdę imponujący! W ubiegłym roku, podobny wystawiony był na licytacji, sprzedany za 800 zł i rozdzielony następnie wśród wszystkich uczestników imprezy w Suchaczu. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już jutro czy znów dojdzie do zbiorowej uczty.

Oprócz tortu będą jeszcze ciasta domowego wypieku, naleśniki, żurek, bigos, zapiekanki, kiełbaski, kawa, herbata, no i ten słynny grzaniec pruski:)

 

msj

       

WOŚP w Suchaczu - program

25. Finał WOŚP w Suchaczu
15 stycznia 2017. Początek godz. 14.00
świetlica wiejska w Suchaczu

W tym roku kapela Jurka Owsiaka zagra w całej Polsce i wielu krajach na całym świecie. Tysiące wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na sprzęt dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Swój wkład w tę szlachetną ideę ma także Sołectwo Suchacz, które organizuje 25. Finał.


Program

14.00        Rozpoczęcie imprezy
14.10        Jurek Owsiak dla Suchacza
14.30        Występy dzieci z NSPiOP w Suchaczu
15.00        Mała licytacja
15.30        Występy dzieci z SP w Łęczu
16.00        Pokazy ratownictwa medycznego
16.30        Cheerliderek cadmans - występ
17.00        Licytacja
18.00        Występ zespołu Sasanki
18.30        Recital Anny Jurczak
19.00         Pokazy strażaków
19.00         Występy zespołów Blind Box i Naked Princess
20.00        Światełko do nieba i ognisko
20.30        Biesiada przy muzyce         

Ponadto: loteria fantowa, konkursy dla dzieci, praca radiostacji HF25FIN, malowanie twarzy, balonikowe cuda.

 

Na miejscu czynne będą stoiska z wyśmienitym jadłem, wypiekami cukierniczymi i napojami    

 

 

Zapraszamy!

Uratowali bojerowca

Uratowali bojerowca

12 bm. Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Tolkmicku z ekipą ratunkową z SAR, PSP w Elblągu i Strażą Graniczną brali udział we wspólnej akcji poszukiwania na Zalwie Wislanym mężczyzny, który już po zmroku udał się na bojerowe slizgi. Niestety nie był w stanie samodzielnie powrócić na brzeg. Pomogli ludzie z ww. służb, którzy odnaleźli poszkodowanego z objawami hipotermi odstawiając go nastepnie do szpitala.

 

Inf. ze strony Jednostki Operacyjno-Technicznej SP w Tolkmicku

Wolontariusze

Wolontariusze

W dniu wczorajszym, w piątek trzynastego (!) odbyła się odprawa z wolontariuszami 25. Finału WOŚP w Suchaczu. Omówiono sprawy organizacyjne i przekazano skarbonki. Ci młodzi ludzie zaczną kwestować już w najbliższą niedzielę tj. 15 stycznia. Jeśli ich spotkacie na swojej drodze, bądźcie serdeczni i grosza nie żałujcie:)

Wdzięczność w żelazie wykuta

Wdzięczność w żelazie wykuta

11-letnia już dziś Klaudia urodziła się 28 marca 2006 r. Była prawdziwą kruszynką, bo ważyła zaledwie 940 g przy długości 33 cm. Jej życie wisiało dosłownie na włosku, ale możliwe było tylko dzięki specjalistycznej aparaturze medycznej.

 

Przez 2,5 miesiąca przebywała w inkubatorze oznaczonym serduszkiem WOŚP. Przeżyła, dzięki temu sprzętowi. To właśnie jest wspaniały dowód na to, jak bardzo pożyteczna jest Kapela Jurka Owsiaka.  Na zdjęciu Klaudia stoi obok wiatrowskazu, unikatowej metaloplastyki autorstwa jej dziadka, Józefa - kowala z Kadyn, który wykonał to dzieło na pamiątkę 25. Finału WOŚP w Suchaczu. Ten oryginalny "kogutek" ma więc swoją wzruszającą historię, wykutą teraz trwale w żelazie. Pan Józef wraz z małżonką Małgorzatą przekazali następnie ten przedmiot na licytację w Suchaczu z myślą, że dochód z aukcji zasili tegoroczny fundusz WOŚP i tym samym będzie ich skromnym podziękowaniem za życie wnuczki.

        Mając powyższe na uwadze, organizatorzy 25. Finału WOŚP postanowili poszerzyć grono potencjalnych nabywców tego oryginalnego wiatrowskazu i wystawić go na licytację internetową. Czynimy wiec to z dużą radością i oczekujemy na godne oferty. Cena wyjściowa za wiatrowskaz to 1.000 zł. Inne oferty należy składać pisząc na adres: msj@post.pl lub wysyłając SMS pod numer 601 912910. Zainteresowani zostaną powiadomieni bezpośrednio - osobną wiadomością.

 

msj

 

   

Wygenerowano w sekund: 0.39
12,241,714 unikalne wizyty