Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

Ostatnie artykuły

name

Content


Przetłumacz stronę


Zegar

Pogoda

Reklama

Kalendarz

<< Październik 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Shoutbox

Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:ewukehofifi
22-10-2016 20:06
http://buy-pillsvi
agra.org/ - buy-pillsviagra.or
g.ankor <a href="http://prices
levitra-generic.co
m/">priceslevitra-ge
neric.com.ankor</a> http://onlinewitho
utprescriptionprop
ecia.n

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

W Suchaczu 50 lat temu

W Suchaczu 50 lat temu

Już od wielu lat Suchacz nad Zalewem Wiślanym w okresie letnim jest ośrodkiem niedzielnego wypoczynku elblążan. W każdą niedzielę i święta na plażę do Suchacza udaje się ponad 5 tys. elblążan - czytamy w Głosie Elbląga z 5 sierpnia 1966 roku.

 

Dzięki staraniom kierownika kąpieliska p. Mariana Antosika - plaża jest czysta. Oznakowane są miejsca kąpieli dla dzieci i osób starszych. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwa przez cały czas dwóch ratowników. Zorganizowano również punkt sanitarny, który obsługiwany jest społecznie przez pracowników służby zdrowia z Łodzi, spędzających w Suchaczu urlopy. Suchacz bowiem licznie odwiedzany jest również przez turystów z całego kraju. (p)

 

Patrz także: Dawno temu w Suchaczu

 

Źródło: Portel.pl

Bogdaniec będzie oznaczony

Bogdaniec będzie oznaczony

Na wniosek sołtysa Suchacza Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przychylił się do złożonego projektu oznaczenia stosownym znakiem informacyjnym osady Bogdaniec. Tablice takie, po zakończeniu procedur prawnych, ustawione zostaną 100 m przed i 100 m za skrzyżowaniem DW 503 z drogą do Bogdańca. Przypomnijmy, że przed przebudową DW 503 osada nie posiadała żadnego tego rodzaju oznaczenia, nie licząc tzw. witacza informującego o lokalizacji Gospodarstwa Pomocniczego ZSO, który podczas budowy został trwale usunięty. Pisaliśmy o tym w czerwcu br. w materiale: Gdzie ten Bogdaniec? 

 

msj  

Spotkanie z samorządowcami

Spotkanie z samorządowcami

17 bm. w Elblągu odbyło się spotkanie Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego z Prezydentem Elbląga oraz samorządowcami subregionu elbląskiego. Rozmawiano między innymi o przywróceniu Małego Ruchu Granicznego z Obwodem Kaliningradzkim, projektach dotyczących rozwoju Portu Morskiego w Elblągu oraz o konsekwencjach jakie przyniesie samorządom reforma edukacji. Gminę Tolkmicko reprezentował Burmistrz Andrzej Lemanowicz. 

 

jp

Komunikat UMiG Tolkmicko

Komunikat UMiG Tolkmicko

W związku z coraz częściej pojawiającymi się sytuacjami braku kontroli właścicieli nad swoimi psami, w tym puszczanie ich luzem poza terenem swojej posesji, Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko informuje, że zgodnie z art. 10a ust.3 ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku (Dz.U. 2013 r. poz.856): Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Konsekwencją nieprzestrzegania przez właścicieli psów wymienionego przepisu prawa jest art. 77 kodeksu wykroczeń: Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany.

 

UMiG Tolkmicko

Plan odnowy

Plan odnowy

Komunikat

 

W związku z podjętymi pracami nad Programem Odnowy Wsi, radne UMiG i Rada Sołecka Suchacza zwracają się do mieszkańców i organizacji społecznych regionu o zgłaszanie swoich propozycji do tego projektu.

Seniorzy na wycieczce

Seniorzy na wycieczce

Seniorzy i Sasanki z Suchacza to grupa ludzi z ogromną inicjatywą. Pokazuje to ich cała działaność dla sołectwa jak i dla siebie. Podejmują każde wyzwanie, są na każde zawołanie i wszystko robią śpiewająco. Drugiej takiej grupy ciężko byłoby w Suchczu znaleźć. W tym tygodniu (13-16 bm.) zafundowały sobie - w ramach aktywnego wypoczynku - ciekawą wycieczkę do Kościerzyny i Garczyna. Muzeum Kolejnictwa i Strusia Farma były pierwszymi przystankami na ich 3-dniowej trasie. Jeszcze mają w planie Kamienne Kręgi w Węsiorach, Stężycę, Stryszą Budę i Szymbark. 

 

Zobacz zdjęcia: Seniorzy w Kościerzynie, Garcznie, Węsiorach, Stryszej Budzie i Szymbarku  

 

 

msj 

Odnowa wsi

Odnowa wsi

Jesienne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś miało miejsce 12 bm. Obok spraw organizacyjnych, obecni dyskutowali nad propozycjami związanymi z przygotowywanym opracowaniem planu odnowy wsi na lata 2017-2021. Szczegóły spotkania znaleźć można w zakładce "Sołectwo". 

 

msj 

Rodzinne warsztaty z papieroplastyki

Rodzinne warsztaty z papieroplastyki

Niepotrzebne gazety, nieaktualne ulotki i zapisane kartki piętrzą się na Twoim biurku? Zabierz je ze sobą i przyjdź na warsztaty z papieroplastyki.

 

Papier jest materiałem łatwo dostępnym i tanim, warto wiedzieć jak można go kreatywnie wykorzystać. W październikową sobotę Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza rodziców, dziadków, wujków, ciocie … wraz z dziećmi, oraz wszystkie osoby zainteresowane na bezpłatne warsztaty plastyczne. Wszyscy wiemy, że na przyjemne spędzenie deszczowych, jesiennych dni, niezawodna jest książka lub serial. Mamy jednak w ofercie ciekawą alternatywę, aby aktywnie i rodzinnie spędzić jesienny czas. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z nieco zapomnianą techniką, jaką jest papieroplastyka. Wiele osób nie wie, że mając do dyspozycji gazety, klej i farby, jesteśmy w stanie wykreować choćby lalkę, wymyślnego potworka czy maleńką, myszkę. Zapoznanie się z papieroplastyką, otwiera przed nami szerokie możliwości, bowiem formować i lepić z papieru możemy nie tylko fantazyjne figurki, ale i dizajnerskie ozdoby do domu. Wykonanie pracy w tej technice składa się z kilku etapów o różnym stopniu trudności, dlatego byłoby wskazane aby dzieci poniżej 7 lat miały wsparcie w swoich opiekunach. - Zapewniamy inspirację do działania i twórczą atmosferę – mówi Paula Załuska, która poprowadzi zajęcia. Warsztaty odbędą się 22 października br. od godz. 10.00 do 12.00 w sali nr 46, czyli w pracowni malarskiej (II piętro budynku) w CSE „Światowid” w Elblągu. Zapisy pod adresem: paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl oraz telefonicznie pod numerem 55 611 20 64. Ilość miejsc jest ograniczona. Termin 22.10.2016 (sobota), godziny 10.00 – 12.00. Miejsce CSE "Światowid" w Elblągu, sala nr 46 ( pracownia plastyczna, II piętro). Wstęp wolny.

 

msj

Sezon na morsa

Sezon na morsa

W  niedzielę 9 bm. elbląskie morsy zainaugurowały Sezon Zimowy 2016/2017. W Stegnie spotkała się liczna grupa entuzjastów kąpieli w zimnej wodzie. Było jak zwykle uroczo. Warto tam było dziś być. Jednym słowem: Byłem, widziałem, ale się nie kąpałem:) 

 

msj


Fot. Edward Ginter

Wygenerowano w sekund: 0.34
10,697,331 unikalne wizyty