Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

Ostatnie artykuły

name

Content


Przetłumacz stronę


Zegar

Pogoda

Reklama

Kalendarz

<< Lipiec 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
24-06-2016 05:15
Noc Świętojańska nad Zalewem - 24 bm. 18.00, plaża w Suchaczu. Uśmiech

Serwis obejmuje miejscowości: Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrobrzeg, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko.

Konkurs foto

Konkurs foto

Wybierasz się na urlop? Chcesz, by zdjęcia z planowanych wakacji na długo przywoływały wspomnienia? Wkrótce rusza kolejny tygodniowy kurs fotografii organizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i 10 pracownię Artura Kalinowskiego.

 

- Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw fotografii oraz istotnych zagadnień z obróbki zdjęć w programach graficznych – mówi prowadzący warsztaty Artur Kalinowski. Wystarczą dwie godziny dziennie, by przez tydzień poznać m.in. zasady praktyczne i teoretyczne tworzenia kompozycji, ekspozycji oraz słabych i mocnych stron fotografii. Twórcze myślenie oraz kreatywne wykorzystanie sprzętu fotograficznego – to podstawowe cele wakacyjnych warsztatów. Wszystko po to, by z planowanego urlopu przywieźć fotografie, które na długo będą przywoływały wspomnienia. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się także na rodzinnych wyjazdach za miasto czy podczas spotkań u znajomych. Warsztaty będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. od 17 do 19. Kurs rozpocznie się 1 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod nr 694 155 665 lub mailowo pod adresem: fotograficzny.eg@wp.pl. Każdy uczestnik otrzyma dokument ukończenia kursu. Koszt udziału: 250 złotych.

 

cse

Zmarł Kazimierz Grochulski

13 lipca 2016 roku zmarł

długoletni mieszkaniec Suchacza

Kazimierz Grochulski

Cześć Jego pamięci!

Letnia Edukacja w zgodzie z naturą

Letnia Edukacja w zgodzie z naturą

Dziś (18.07), w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu rozpoczyna się Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej. W działaniach pod hasłem "Pro Eko, czyli w zgodzie z naturą" uczestniczą osoby z niepełnosprawnościami.


Od wielu lat CSE „Światowid” realizuje autorski program „Twórcza Terapia” skierowany do osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Oprócz cyklicznych warsztatów arteterapeutycznych,  rokrocznie w okresie wakacyjnym, odbywa Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej. - Będzie artystycznie, ale też edukacyjnie - nie zabraknie spotkań dot. ochrony przyrody, walorów krajobrazowych naszego regionu, wykorzystania ziół w codziennym życiu – opowiada Teresa Miłoszewska z CSE „Światowid”. - Uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać praktyczne drobiazgi, przedmioty użytkowe inspirowane naturą bądź wykorzystujące naturalne materiały. Będzie także możliwość skomponowania domowego, ziołowego ogródka i zabrania go ze sobą do domu. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach CSE "Światowid", ale także w plenerze, m.in. w Pracowni Rzemiosł Dawnych w Łęczu i w parku leśnym Bażantarnia. Działanie skierowane jest do osób z niepełnosprawnościami.Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej potrwa od 18 do 24 lipca.

 

cse

Rowery w Jagodnie

Rowery w Jagodnie

W niedzielę (17 lipca) w Elblągu odbywał się finał prestiżowego cyklu Garmin Iron Triathlon. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z całego kraju. Jedną z konkurencji był wyścig kolarski. Uczestnicy jechali z Elbląga do Kamionka Wlk. Kilka fotografii z przejazdu przez Jagodno wykonała nasza niezawodna korespondentka terenowa i wielka miłośniczka Suchacza, Jolanta Hirko.

 

msj

Dni Jakubowe w Tolkmicku

Dni Jakubowe w Tolkmicku

23 i 24 lipca w Tolkmicku odbędą się uroczystości z okazji Dni Jakubowych i 800-lecia chrztu Lanzanii. W programie: wioska pruska połączona z warsztatami dla uczestnikow imprezy oraz specjały kół gospodyń z najbliższej okolicy. A wszystko przy wspaniałej muzyce i występach wielu wokalistów i zespołów.

 

msj

Garmin Iron Triathlon – utrudnienia w ruchu

Garmin Iron Triathlon – utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę (17 lipca) w Elblągu odbędzie się finał prestiżowego cyklu Garmin Iron Triathlon. W zawodach weźmie udział ponad 500 zawodników z całego kraju. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta do kibicowania. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie. Jednocześnie przypominamy o utrudnieniach w ruchu, które czekają elblążan w związku z organizacją najstarszego, a także jednego z największych i najpopularniejszych cykli triathlonowych w Polsce.

 

W niedzielę w godz. 10 -16 zamknięte dla ruchu kołowego będzie całe Stare Miasto. Nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu z dzielnicy. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna, Mazurska oraz droga wojewódzka 503 aż do Kamionka Wielkiego. Mieszkańcy ww. ulic oraz Rubna i Jagodna w godzinach trwania imprezy nie będą mieli możliwości wyjazdu na drogę wojewódzką 503.
     Z ruchu wyłączony będzie również Most Unii Europejskiej. Podróżujący od strony Gdańska, będą kierowani objazdem przez ul. Radomską. Dla kierowców planujących poruszanie się w kierunku Suchacza, Kadyn oraz Tolkmicka przygotowany zostanie objazd przez Łęcze. W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
     Tramwaje linii nr 1 i 3 w obu kierunkach, od ok. godz. 10 do ok. godz. 16 będą kursowały przez ul. Dąbka i Królewiecką. Z ruchu wyłączone zostaną przystanki autobusowe (tylko w kierunku al. Tysiąclecia): przy ul. Robotniczej (przy skrzyżowaniu z ul. Królewiecką) i przy placu Słowiańskim (przy budynku poczty).
     Autobusy linii nr 7 i 12 tylko w kierunku dworca i ul. Warszawskiej, od ok. godz. 10 do ok. godz. 16 będą kursowały objazdem przez al. Armii Krajowej i Hetmańską. Trasa powrotna obu linii pozostanie bez zmian i będzie biegła przez plac Słowiański.
     Autobusy linii nr 11 będą kursowały po skróconej trasie w obu kierunkach, od i do pętli przy al. Odrodzenia, tym samym autobusy nie będą dojeżdżały do Rubna i Nowakowa.
     Autobus linii nr 14 będzie kursował po skróconej trasie w obu kierunkach, od i do przystanku przy ul. Nowodworskiej (przy stacji paliw), tym samym autobus ten nie będzie dojeżdżał do pętli przy ul. Ogólnej.
     Szczegółowa mapa przebiegu tras wszystkich konkurencji znajduje się na stronie organizatora. Bardzo prosimy o ostrożność, zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie ,,na pamięć’’. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz organizatorzy.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Więcej o zawodach czytaj tu: Garmin Iron Trathlon

Letnie warsztaty SSTW

Letnie warsztaty SSTW

W niedzielę 10 lipca br. członkowie Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś wzieli udział w letnich warsztatach aktorskich z melonikami, wąsami i moherowymi beretami w roli głównej. Zabawa była przednia. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w specjalnym albumie dostępnym dla uprawnionych użytkowników serwisu pod adresem: Warsztaty Aktorskie 2016.       

 

msj

O Jacku z Tolkmicka

O Jacku z Tolkmicka

Wizja książki, bliskiej osoby przy boku i kominka kusi Jacka, ale tylko podczas mocnego sztormu. W sierpniu wypływa w trzyletni rejs i „potrzebuje do załogi jakąś nową twarz”. Po wojażach obiecuje wrócić do ukochanego Tolkmicka, dla którego opuścił stolicę. Poznajcie Jacka Trenknera, bohatera naszego wakacyjnego cyklu „Podróże małe i duże”.

 

Czytaj więcej na: Portel.pl

Teatralne półkolonie w CSE

Teatralne półkolonie w CSE

Podomna Góra, Pogezania, Dębowy Las, Wejdewutus, tolkmicki węgorz, Barbara Schwann, piękna Slavia… Co to za miejsca?

 

Wakacyjne warsztaty przygotowane przez CSE "Światowid" w ramach projektu pn. "Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach" pomogą na nowo odkryć zapomnianą historię regionu, zwłaszcza legendy stanowiące spuściznę kilkunastu pokoleń.Warmia i Mazury to region o niezwykle bogatej historii pełnej niesamowitych podań i legend. Niestety większość z nich jest mało znana, nie tylko turystom, lecz nawet lokalnym mieszkańcom.- Dzięki realizacji projektu "Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach" możemy przypomnieć dzieciom, młodzieży i dorosłym, o historii miejsc, w których żyją - mówi Agnieszka Tkaczuk, koordynatorka projektu. - Będziemy to robić poprzez organizację konkursów, warsztatów, gier terenowych czy lekcji plenerowych. Tym razem zapraszamy na warsztaty wakacyjne. Warsztaty teatralne (22-26 sierpnia, CSE "Światowid")Z pomocą instruktorki Ireny Adamiak - aktorki Teatru im. Aleksandra Sewruka -uczestnicy przygotują spektakl teatralny nawiązujący do mało znanych legend z naszego regionu. Warsztaty ilustratorskie (22-24 sierpnia, CSE "Światowid")Prowadzone przez Jarosława Gacha – współtwórcę serii komiksów „Legendy Warmińskie”. Uczestnicy poznają historię i gwarę warmińską, podstawy powstawania komiksu, zwłaszcza tworzenia postaci rysunkowych, a następnie stworzą własne prace. Efekty pracy uczestników warsztatów zostaną wykorzystane przy kolejnych działaniach projektowych m.in. przy tworzeniu Wędrującej Wystawy, pocztówek, warmińsko-mazurskiej mapy legend, publikacji „Legendarny album Małej Ojczyzny” czy obrazkowej gry logicznej dedykowanej regionalnym legendom. Warsztaty są bezpłatne i skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Zapisy: 55 611 20 59/ agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Wygenerowano w sekund: 0.44
9,651,220 unikalne wizyty