Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Nawigacja

ARISS-Suchacz - krótko o projekcie

ARISS-Suchacz

 

 

krótko o projekcie

 

 

ARISS to międzynarodowy program edukacyjny dedykowany dla szkół. Realizatorami  projektu są agencje kosmiczne: Rosji, USA, Kanady, Japonii i Europy. Partnerami są: AMSAT (AMateur SATellites) i krajowe stowarzyszenia krótkofalarskie – w tym m.in. Polski Związek Krótkofalowców.

 

Celem programu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do rozwijania zainteresowań astronomią, techniką oraz badaniami naukowymi prowadzonymi w kosmosie.

 

W ramach projektu ARISS młodzież szkolna prowadzi bezpośrednią rozmowę w języku angielskim z astronautą przebywającym na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

 

W programie ARISS mogą uczestniczyć szkoły, których kadra nauczycielska zadeklaruje swój udział. Do chwili obecnej w eksperymencie uczestniczyło ponad 200 szkół z całego świata. W  Polsce było kilka łączności organizowanych w dużych ośrodkach miejskich. Projekt ARISS-Suchacz będzie po raz pierwszy odbywał się w środowisku młodzieży wiejskiej.             

 

Realizatorem programu jest zespół radiooperatorów, posiadających stosowne uprawnienia wydane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W przypadku ARISS-Suchacz realizatorem jest Sekcja Radiowa Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś.

 

 

Czas przelotu ISS nad terytorium Polski - od horyzontu wschodniego do horyzontu zachodniego – trwa ok. 15 minut. Oznacza to, że tylko w ciągu tego krótkiego  czasu możliwe jest prowadzenie bezpośredniej łączności radiowej.

 

Nawiązanie łączności wymaga doskonałego przygotowania technicznego i dlatego konieczne są specjalistyczne szkolenia  z zakwalifikowaną wcześniej grupą młodzieży.

 

Zakłada się, że w bezpośredniej rozmowie z astronautą na ISS może wziąć udział nawet 20 dzieci, które wykażą największe zaangażowanie podczas przygotowań.

 

ARISS jest programem edukacyjnym, którym chcielibyśmy objąć  uczniów z poszczególnych szkół naszej gminy. Udział w projekcie i obserwacja na żywo rozmowy z Międzynarodową Stacją Kosmiczną może być niezapomnianym wydarzeniem w życiu młodych ludzi. To także wielkie przeżycie dla ich rodziców i powód do dumy dla kadry pedagogicznej każdej ze szkół.

 

 

Więcej informacji o ARISS znaleźć można na następujących stronach www:

 

www.arisspolska.info

www.ariss-eu.org  

www.suchacz.eu

www.ariss.rac.ca                                               

 

Wszelkich informacji o projekcie udziela Koordynator projektu ARISS-Suchacz Sylwester M. Jarkiewicz pod numerem tel. 601 912910. 

 

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.23
33,428,717 unikalne wizyty